Наша мова - казкова, солов'їна, барвінкова

Мовознавчий квест мандрував стежками Городинівської школи на чолі з класоводом Ковальською Наталією Леонідівною та сільським бібліотекарем Демчук Наталією Ананіївною.

ФОТО


Ми веселі діти дуже раді літу

Райдужне книжкове літо триває, але у книжок немає канікул. Бібліотека села Городині влаштувала літній книгограй “Ми веселі діти дуже раді літу” На подвір’ях та в спальних районах села відбулись бібліопосиденьки для маленьких. Цікавих зустрічей у бібліотеці.

ФОТО


Майстер-клас з писанкарства

Напередодні Великодніх свят у клубі та бібліотеці села Городині відбувся майстер-клас з писанкарства. Своїми знаннями та умінням виготовляти писанку з присутніми поділилась студентка ЛНТУ Тетяна Демчук. Наприкінці кожен отримав свій маленький пасхальний шедевр, який безперечно буде окрасою великоднього кошика.

ФОТО


Це знають дорослі і знають це діти.
Книжкова країна найкраща у світі.

В бібліотеці – філії с.Городині відбувався традиційний Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Книжковий дайвінг, що пройшов під девізом "Це знають дорослі і знають це діти. Книжкова країна найкраща у світі".
Тиждень дитячого читання закінчився, але відвідування бібліотеки продовжується, і свято читання завжди разом із вами, зовсім близько – ось тут, у бібліотеці!

/Files/images/100_79.jpg


Не цурайтесь мови, вчімось розмовляти, щоб слова чудові вміли оживати

Українська прабатьківська мово
До зірок через терни ідеш
Рідна мово моя пелюсткова,
Ти у серці народу живеш!

21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. У бібліотеці-філії с.Городині відбувся мовознавчий турнір «Не цурайтесь мови, вчімось розмовляти, щоб слова чудові вміли оживати».

Мова – краса спілкування.
Мова – як сонце ясне.
Мова – то предків надбання.
Мова – багатство моє.

ФОТО


В нашій пам’яті вони назавжди залишились

Вшануванню 5-ї річниці Майдану в Києві була присвячена патріотична година з відео переглядом «В нашій пам’яті вони назавжди залишились» у Городинівській бібліотеці-філії для учнів 5-9 класів місцевої школи, на якій переглядались трагічні хвилини життя Героїв Небесної Сотні.

А сотню вже зустріли небеса…
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
Із кров’ю перемішана сльоза…
А батько сина ще не відпускав…
Й заплакав Бог, побачивши загін –
Спереду – сотник, молодий, вродливий.
І юний хлопчик в казці голубій,
І вчитель літній – сивий-сивий.
І рани їхні вже не їм, болять…
Жовто – блакитний стяг покрив їх тіло…
Як крила ангела. Злітаючи назад,
Небесна Сотня в вирій полетіла…

ФОТО


Медіа-вернісаж:
«Голодний рік, як чорна птиця над краєм змореним літав»

Голод – це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України. Тому, для присутніх читачів бібліотеки-філії с.Городині було презентовано медіа-вернісаж: «Голодний рік, як чорна птиця над краєм змореним літав», на якому були продемонстровані архівні документи, ілюстровані матеріали та документальні спогади очевидців тієї страшної трагедії. Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в нашій пам’яті, як одна з найстрашніших сторінок минулого, тому що пам’ять – це нескінченна книга, в якій записано все життя: і життя людини, і життя країни.

Ти кажеш не було Голодомору?
І не було голодного села?
А бачив ти, в селі путу комору
З якої зерно вимели до тла?

Ти кажеш не було Голодомору?
Чому ж тоді, як був і урожай,
Усе суціль викачували з двору
Греби, нічого людям не лишай

Я бачив сам у ту зловісну пору
У пухлих, і померлих на шляхах.
І досі ще стоять мені в очах…
А кажеш не було – Голодомору!

ФОТО


Урок-стежина «Людина з великою душею і талантом вчителя»

Є імена, які зорею сяють
На тисячі і тисячі років…
Життя таких у часі меж не знають,
Вони освітлюють людей віки.

Сьогодні в осінню золотаву пору року, людство відзначає 100-річний ювілей видатного педагога і талановитого письменника Василя Сухомлинського. Людини з великої букви, який залишив нам безцінну спадщину, найвище знання на світі – бути Людиною і дбати про щастя інших.

З нагоди річниці вчителя добра і краси у Городинівській сільській бібліотеці-філії був проведений урок-стежина «Людина з великою душею і талантом вчителя», з учнями школи. На заході учні говорили про те, що краса – це глибоке людське поняття. Краса в біографії людини, в розумінні сенсу життя, у ставленні до Вітчизни, до найближчих рідних і своїх предків. Шана до великого педагога буде вічною.

Великий працелюб і Бог дитини,
Безсмертна Совість, Людяність ясна…
Він Прометей своєї України,
І в педагогіці – Пролог! Весна!

ФОТО


Фото-марафон «Моя вишиванка»

18 травня у Городинівській бібліотеці – філії проходив фото-марафон присвячений Дню вишиванки. Вишиванка для дітей це як поема життя, як закодована вічність в узорах. Яскраво одягнені у вишиванках діти випромінювали радість і задоволення від гарно вишитих і оздоблених руками матерів українські вишиванки. Насолоджуйтесь світлинами фото-марафону читачів бібліотеки.

ФОТО


Щоб ніколи світанки не здригалися від слова війна

До Дня пам’яті та примирення та 73-ї річниці над нацизмом у Другій світовій війні у бібліотеці-філії села Городині відбувся патріотичний коктейль: «Щоб ніколи світанки не здригалися від слова війна» була організована книжкова виставка: «У слові й пісні ожива безсмертна слава Перемоги» біля обеліска Слави відбувся мітинг де всіх присутніх привітав сільський голова Петрук В.Ф.

ФОТО


Вечір-кураж «Всесильна епідемія кохання»

Кохання – це незвичайне почуття, завдяки якому , кожна людина відчуває себе по-справжньому щасливою і комусь потрібною. Дуже гарною традицією в цей день стало проводити у Городинівській бібліотеці свято закоханих. 14 лютого за повір’ям святий Валентин сходив на землю і дослухався до розбитих сердець. Щоб дізнатися більше про це свято у бібліотеці пройшли конкурси: «Обери половинку», «Знайомства», «Дивовижне почуття - кохання».

Найкраще про кохання говорять поети. То ж кожна пара мала можливість спробувати свої сили в поетичних змаганнях. Свято закінчилося за філіжанкою теплого чаю, і в кожної дитини у подумках душа зігрівалась чиєюсь любов’ю, теплом і ласкою.

ФОТО


Всеукраїнський тиждень права

Всеукраїнський тиждень права пройшов і у Городинівській ЗОШ І-ІІ ступеня з метою ознайомити дітей з правами, що гарантуються законом, сприяти формуванню правового світогляду, вчити дітей щодо реалізації себе та своїх прав у житті, розвивати навички самореалізації і самовиховання, виховувати пошану до законів України, вчити дітей користуватися своїми правами. Для вивчення і ознайомлення прав дитини, з юридичною літературою «Конвенція про права дитини». В бібліотеці-філії була організована книжкова виставка «Правовий простір молоді», де усі присутні могли переглянути і ознайомитись з юридичною і правовою літературою, декларацією прав дитини.

Декларація – це просто
Оголошення всіх прав
Є права й дітей, звичайно,
Треба, щоб усяк їх знав.

ФОТО


Година- спомин «Україно пам’ятай, світе, знай»

….То був страшний навмисний злочин
Такого ще земля не знала.
Закрили Україні очі
І душу міцно зав’язали.

85 років тому Україною гуляла смерть, яка мала ім’я – Голод… Страшні 32-33 роки…За цей час у могилу лягла майже третина тодішньої людності України. Точне число жертв голодомору невідоме ще й досі, через стільки років після трагедії. Свічу пам’яті запалили учні Городинівської школи, які були присутні на вечорі- спомині у бібліотеці – філії. Багато запитань задавали присутні шестикласники бібліотекарю Наталії Демчук під час обговорення ознайомлюючись з книжковою інформацією, фотодокументацією, споминами очевидців про страшний голодомор на Україні.

ФОТО


Осіння книгопавутина

Швидко літо пролетіло –
Ніби й зовсім не було.
Ходить рідним краєм осінь –
Листя кидає в вікно.
Кажуть: осінь – невесела.
Плачуть і міста і села.
Ходить осінь по дворах.
Дощ іде і сумно – жах!

Напевне осінь приносить у душі трішечки смуток, але не у моїх школярів. Весело та цікаво, пізнавально і повчально пройшло свято осені в Городинівській сільській бібліотеці. Долучилися до свята і працівники школи, сільської ради і клубу. Спільними зусиллями поробили цікаві поробки на осінню тематику. Солом’яного бичка зробили учні 6 класу, осінні композиції представили учні 8-9 класу, книжково- осінню паутину презентувала бібліотекар Наталія Демчук. Пісенний колорит добавили до свята і учасники жіночого вокального ансамблю клубу села Городині.

ФОТО


День вишиванки

У День вишиванки у бібліотеці-філії пройшла акція "Одягни вишиванку і прийди у бібліотеку".

ФОТО


Колядує Україна

Зима – це сувора пора року, але всі чекають її з нетерпінням. Адже кожен дорослий, кожна дитина в очікуванні новорічного дива. У народі кажуть: скільки років – стільки й свят. А січень місяць щедрий на свята. Це новий рік і святвечір. Різдво і Маланки, Василя і Водохрище. Це свята, коли ти забуваєш про роботу, якісь проблеми, і просто поринаєш у дитинство. До новорічних свят у бібліотеці була оформлена виставка – інсталяція «Сезон читання - зима», яку відвідала щедру вальна група. У свою чергу господиня бібліотеки за гарні щедрівки обдарувала гостей усілякими солодощами і звичайно, теплими словами безмежної вдячності.

ФОТО


Краса з небес спускається, новорічна казка починається.

У бібліотеці-філії відбулася зимова круговерть: «Краса з небес спускається, новорічна казка починається». Діти з цікавістю передчували наближення чудових чарівних митей перевтілення у казкових героїв, що немовби полишивши на деякий час сторінки дитячих казок, завітали до прикрашеної ялинки з яскравою мішурою, іграшковими декораціями, електричними гірляндами, щоб подарувати святковий настрій. Ролі казкових героїв майстерно виконували Діма Морозовський (Кощій), Ангеліна Демчук та Валерія Іваницька (Баби Яги), неперевершених бабусь Параски та Палажки - Анастасія Никитюк та Світлана Сегейда. Казкового метелика зіграла Никитюк Христина, маленьке бджоленя – Вероніка Никитюк, снігову королеву представляла Анна Манюхіна, хлопчика Кузю - Іванко Приходько. Вони привітали всіх з наступаючим Новим роком і запросили здійснити цікаву мандрівку, сповнену чудес, загадок, пісень, танців. Все це дуже колоритно гармоніювало зі сміхом і жартівливими витівками малих бешкетників. Діти залишили бібліотеку трішки втомленими, але задоволеними.

ФОТО


Ура, канікули!

Цікаве і змістовне літо! Як весело можна його провести знають маленькі читачі Городинівської бібліотеки- філії. Адже для них – велика можливість випробувати себе у різних конкурсах, іграх, вікторинах, пізнати цікавий світ подорожей книгами, спілкуватись, гратись, ну і звісно чогось дізнаватись! «Година цікавого читання» – під такою назвою було проведено зустріч у бібліотеці. Дитяча фантазія, енергія та кмітливість не знають меж! Діти залюбки переглянули літню книжкову виставку «Здраствуй, літо! Теплим сонечком зігріте», познайомились з новинками періодики, новими книжковими надходженнями.

ФОТО


День захисту дітей

У перший літній день в Україні , як і у всьому світі , відзначають добре і радісне свято – день захисту дітей. Дитинство – це чудова пора сподівань на чудове життя та здійснення мрій. У цей день гамірно на дитячому майданчику Городинівської ЗОШ І-ІІст., лунає дитячий сміх, цікаві ігри забавляють дітей, а як гарно дитяча рука малює неймовірні картинки на асвальті під умілим керівництвом директора школи Захарюти Олега Вікторовича.

Школа – це веселий дім,
Тут робота є усім,
Тут майструють,
Тут будують,
І рахують, і малюють.
Усміхаються усі,
І малюють гарне літо:
Сонце росами умите,
Річку, озеро та луг,
Дощик, бо він теж наш друг.

ФОТО


Казковий балаганчик

«Казкарів волинських знай, казочки ти їм читай»
Ми дорослі, не малята,
Ми читайлики завзяті.
Дружим з книгою завжди
І не знаємо біди!
Ми – всезнайки, ми такі
Зі знаннями ми на «Ти».
Різні книжечки читаєм,
Все ми вмієм, все ми знаєм!

Саме такі грайлики- читайлики завітали до Городинівської сільської бібліотеки весняного дня, щоб прийняти участь у казковому балаганчику присвяченому творчості волинських письменників. Діти активно читали віршики Валентини Лисюк, Надії Гуменюк, Ніни Горик, Василя Гея, поезії Івана Чернецького, Олени Криштальської, казочки Йосипа Струцюка і Наталії Гранич.

Непосидючі як весняний день, веселі і спритні, розумні і пізнавальні такими були діти весь час у бібліотеці. А щоб пригадати твори- де знаходяться відповіді на задані загадки до уваги дітей була обладнана книжкова виставка «Казкарів волинських знай, казочки ти їм читай».

ФОТО


«У неї кожне слово – це перлина, це праця, це натхнення, це людина»

Веб-огляд по творчості Лесі Українки пройшов у бібліотеці-філії села Городині, щоб нагадати про життєвий і творчий шлях письменниці, відчути легкий сум присутній у ліричній поезії, глибоку любов до рідної землі, неньки-України.

Хай палає свічка. Хай палає,
Поєднає нас вона в цей час.
Друзів голоси нехай лунають,
Слово й музика нехай єднають нас,-

читали учні Іваницька Валерія, Демчук Ангеліна, Курило Вікторія, Приходько Іван, Никитюк Христина і Анастасія, Лавриш Сергій, Михалюк Юрій та Висоцький Сергій. Вогонь пісень і літературної творчості поетеси палає уже понад століття. То ж нехай звучить він серед нас і словом , і піснею, в пам’ять нашій великій і славній поетесі.

ФОТО


«Небесна Сотня – воїнів майдану»

Їх імена мені ніколи не забути -
Вони ж за мене полягли
Так як і ті, що захищали Крути.
Шумить у грудях і душа болить
За долю мого рідного народу
Але у серці іскра ще горить,
І не втрачаю віру у свободу.

Патріотична година присвячена другій річниці Небесній Сотні була проведена у Городинівській школі І-ІІ ст..Учні згадали події тієї давності, вшанували хвилиною мовчання пам’ять про героїв, які віддали своє життя за нашу свободу, за мир і спокій у нашій Незалежній Україні, переглянули відео-фільм про героїв майдану. Під мелодію гімну Небесної Сотні «Пливе кача» ведучі запалювали свічку і передавали її учням з рук в руки. Нехай пам’ятають про наших героїв, що за волю поклали безцінне життя, що творили історію, наше минуле,у яке вже нема вороття.

Ми ще не раз згадаємо ту весну,
І ці події, і цей кривавий шлях
І закарбуємо у серці «Небесну Сотню»
Яка тепер на небесах.

ФОТО


У мові є і серце і вуста, і є ім'я красиве - Україна

Українська мова - це безмежний океан. Вона мелодійна, як пісня солов'їна. Наша мова прекрасна і барвиста, наче дощова веселка. Не можна ходити по рідній землі, не зачаруючись виплеканою народом у віках рідною мовою. Тому, щорічно, 21-го лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Це свято саме тієї мови, якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо. Саме з цієї дати у Городинівській бібліотеці-філії учні школи провели свято мови «У мові є і серце і вуста, і є ім’я красиве – Україна».

Мова кожного народу
Неповторна і своя;
В ній гримлять громи в негоду,
В тиші - тьохкіт солов'я.
На своїй природній мові
І потоки гомонять,
Зелен - клени у діброві
По - кленовому шумлять.
Солов'їну, барвінкову.
Колосисту - навіки
Українську рідну мову
В дар дали мені батьки.
Бо для мене, мово,–
ти мов синє море,
у якому тоне і печаль і горе.
Мова наша мова
Мрійнику - жар-птиця,
Грішнику – спокута,
Спраглому – криниця.

ФОТО


Вічний голод – вічний гріх

Великий город – вічний гріх
З лихої прихоті й сваволі…
Рік 32-ий горем ліг,
Мов згусток кров’янистий болю.
В історії ж пером швидким
Писались гімни і хорали.
А ці пекучі сторінки
Підступно так повикидали.
В руках, що виростили хліб
Не залишили і зернину…
Ні, рід наш в горі не осліп,
Ти все згадаєш, Україно.

Дійсно, страхіття. І щоб таке ніколи більше не повторювалося, нам слід про все знати і все пам’ятати, для цього у бібліотеці-філії с.Городині була обладнана викладка-перегляд «Вічний голод – вічний гріх». З матеріалами про Голодомор могли ознайомитись всі бажаючі.

404 405 406 407 408


«У нашій пам’яті вони назавжди залишились».

Вони боролися за нас, не тільки ветерани.
Щоб був в країні нашій лад, стояли на майдані.
Їх всіх і били й катували, погрозами лякали.
Але і цього владі було мало, найкращих повбивали.
Їх пам’ятники квітами покриті,
про них всі завжди будуть пам’ятати.
Вони для нас добро зробили, за що їм довелося помирати.

Під час години реквієм усі присутні вшанували усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. «Пам’ять нехай торкнеться кожного з нас, а світло свічки хай буде даниною тим, що навічно пішов від нас, хто заради торжества, справедливості, жертвував собою», - линули слова з уст ведучих.

3103 3104 3105 3106 3107


«Гуляй, Масляна, як треба, не забудемо ми тебе!
І млинці твої гречані, і вареники в сметані».

Поспішайте швидше, поспішайте швидше!
Немає свята нашого веселіше!
Гостей давно ми чекаємо-пожидаем,
Масляну без вас не починаємо.

Душа ти наша, Масниця,
Цукрові твої вуста,
Солодка твоя мова!
Прийди до нас у гості
На широкий двір,
На горах покататися,
У млинцях повалятися,-ну як після таких теплих, веселих слів не прийти на святкування Масляної до сільської бібліотеки, яка гостинно запросила усіх на останнє свято зими «Гуляй, Масляна, як треба, не забудемо ми тебе! І млинці твої гречані, і вареники в сметані».

Сонечко надворі знову сяє
Промені дарує золоті
І млинцями щиро пригощає
Тиждень нас весняний і масний,-продовжують ведучі, які запрошують усіх присутніх жіночок святкувати і гуляти цілий тиждень. Адже :

У понеділок колодка народилась,
У вівторок - в стрічки вбралась,
У середу - селом в танку неслась,
У четвер - в веселім колі знайшлась.

В п'ятницю- тещу пригощала,
В суботу – зовицю зустрічала!

Яких тільки млинців не було на столах: з маслом, сметаною, медом, повидлом, варенням, а яких дивних форм – всіх не перелічити. А домашні вареники, приготовлені на «парі», танули у роті, як у тому кіно М. Гоголя «Вечори на хуторі поблизу Диканьки». А про те, що млинці і вареники були надзвичайно смачними свідчить той факт, що за тридцять хвилин святкування з такої кількості млинців не лишилось жодного. Веселі жарти, пісні, прислів’я, приказки і примовки так і сипались з уст один за одним, бо в усіх панував веселий настрій, сміх. Свято Масляної добігало до кінця, прощатися нікому не хотілось. Тому, гості пообіцяли неодмінно прийти на свято Масляної ще раз – тільки у наступному році!

398

399 3100 3101


«Любіть любов, я вас благаю,Вона велична і свята»

Про кохання не говорять, про нього вже все сказано... Та всеж.. Кохання - це святе почуття, яке заслуговує на свій день, на своє свято. Саме 14 лютого відзначити це свято ласкаво запросила до себе у гості усіх закоханих, усіх хто вміє дружити Городинівська бібліотека-філія на романтичний десерт «Любіть любов, я вас благаю,

Вона велична і свята».Усі присутні мали чудову нагоду помандрувати країною Любові, вдихнути аромат закоханості, поблукати вулицями великого щастя, зігрітися теплим і духмяним чаєм, відповісти на усі запитання вікторини, погратися у веселі конкурси, і рухливі ігри, насолодитись романтичною музикою і подарувати на згадку один одному маленькі «валентинки».

Любіть любов, я вас благаю,
Вона велична і свята.
Є таємнича в неї сила,
Коли зіниці зацвітуть.
Любіть любов, вона - ті крила,
Які до щастя донесуть.
Милуйтесь сонцем і зорею,
Добра від вас ждуть матері.
Любіть любов, бо легше з нею
Переживати тягарі.

ФОТО


«Андріївські вечорниці у книжковій світлиці»

Ось погляньте, люди, -
Сонце вже заходить,
Сонце вже заходить,
А калита сходить,
Славна та ясна,
На весь світ прекрасна.

Як молодь святкувала Андріївські вечорниці? Можна було б дізнатися під час проведення Андріївських вечорниць в бібліотеці-філії с. Городині. Під час вечорниць проводився ритуал «калити» і «ворожіння». Проводилися ігри, конкурси, розігрувались цікаві сценки та розповідалися різні, смішні історії.

ФОТО


Україна – єдина країна

У карпатському краї,
чи в луганських степах,
де б ти не жив – ми родина!
Горда, незламна і нездоланна – єдина для всіх Україна!

Ось і осінь розпустила свої ніжні фарби кольорів і запросила ласкаво до школи всіх школярів. Не винятком стали і школярі Городинівської ЗОШ І-ІІст., які так з нетерпінням чекали початку навчального року, щоб порадувати усіх своїми міцними знаннями, своєю невгасною любов’ю до всього, що зветься українським. Особливою радістю школа привітала учнів першого класу, що цьогоріч влилися в шкільну родину. Перший урок присвячений темі: «Україна – єдина країна!», був присвячений миру на нашій святій землі і віри, що незалежна держава переборить всі труднощі і розквітне. А ми, її сини і доньки – згуртуємось заради щасливого майбутнього.

За правду ми воюємо
Й будем воювати,
Ніколи ворогам не будем
Україну віддавати.

Після уроків діти змогли відвідати сільську бібліотеку-філію і переглянути викладку літератури присвячену – Україні.

26 27 28 29


Україна - наш спільний дім

В бібліотеці села Городині пройшла історична година «Україна – наш спільний дім»

Двадцять четверте серпня,
Так хочеться усмішок і пісень,
Віднині Україна незалежна.
Запам’ятайте люди,
світлий день!

Ми – майбутнє нашої держави. Тож своїми знаннями, працею, здобутками підносимо її культуру. Будемо гідними своїх предків, любити рідну землю, берегти волю і незалежність України, поважати наш народ і нашу мелодійну мову. Давайте візьмемось за руки, щоб довести, що ми є один народ, що ми - українці!

88 90 89


Мандрівка до книжкової країни

26 серпня у бібліотеці-філії с. Городині було шумно і гамірно, бо дітки зібралися на бібліотечну галявину під назвою «Мандрівка до книжкової країни», яка розповіла усім :

Про ліси, моря і гори,
Про непізнанні простори,
Про звірят і про птахів,
Про веселих дітлахів,
Про чотири пори року,
І про райдугу високу,
І про тебе, і про нас –
Надійшов читати час!

Діти залюбки читали книжки, відгадували кросворди, ділилися враженнями і просто… відпочивали. Адже за декілька днів – школа!

ФОТО

Кiлькiсть переглядiв: 1315

Дата останньої зміни 06 Січня 2021

Фотогалерея