З 1.07.2018 року бібліотека відійшла до Копачівської об'єднаної територіальної громадиПрофесії нашого часу - знайди свою

" Хочу-можу-треба" відома формула вибору професії, але як свідчить практика до неї потрібно додавати ще один важливий компонент – "покликання". Як його відчути та з максимальною користю використати – про це йшла мова під час години експрес-інформації, проведеної в бібліотеці для учнів 8-9 кл. Цікаві факти про різноманітні професії учні дізнались з розповіді бібліотекаря. Переглянули бібліодайджест "Подорож у світ професій ", матеріали представлені на тематичній полиці " Професій безліч – вибирай!" А потім із задоволенням виконували ігрові вправи, вчились аргументувати свою думку щодо вибору майбутньої справи .Метою заходу було підвищення рівня інформованості підлітків з питань профорієнтації та розширенням їх знань про світ професій.

ФОТО


Творча майстерня на замовлення

Отримати подарунок виготовлений власними руками особливо приємно. Такий оригінальний сувенір оберіг - ляльку мотанку для своїх близьких мають змогу зробити всі бажаючі. Адже в бібліотеці працює" Творча майстерня на замовлення". Бібліотекар розповість про ляльки і матеріали необхідні для їх виготовлення,допоможе підібрати і створити ляльку за бажанням.

Так ляльками "Панночкою", Веснянкою"і "Молодушкою" потішила свою внучку С. О. Мойсєєва. Напередодні Дня Матері виготовили для своїх мам " Бажаничку" та " Господиньку" Ірина та Іванна Євтушки, Анна Поручник, оберіг для настрою "Веселушку" створила Анна Степанченко, тато Юлі Середюк отримав " Багачика". Дуже приємно, що бажаючих відвідати бібліотеку і долучитись до творчості чимало.

ФОТО


Бібліо – парасолька

В "Читай-куточку" для найменших читайликів з’явилась "Бібліо-парасолька", яка гостинно зустрічає всіх бажаючих почитати самому, прочитати іншим, послухати казочку, стати актором, погратись і відпочити, цікаво та весело провести час.

ФОТО


Пригоди в Читай-Місті

На незвичайний бібліотечний урок – екскурсію завітали першокласники. Про бібліотеку їм розповідав не тільки бібліотекар, а й лялькові казкові персонажі Яганія та Гномик Ромтом томик. Разом з ними діти запам’ятовували правила користувача бібліотеки, вчились берегти книги, відгадували загадки, читали і заповнювали формуляри. Екскурсія пройшла цікаво та весело.

ФОТО


Мовна вікторина – словограй

Слово-найвірніший посланець із минулого в сьогодення. Це схованка мудрості і невмирущості народу. Глибше проникнути в цю схованку і винести з неї духовні скарби змогли учні 5-8 класів, які разом з вчителькою Стаховською О.О. завітали в бібліотеку на мовну вікторину " І наше сільце має своє слівце". Без народної мови, без безлічі говірок у нас не було б великої і багатої літературної мови, яка є пречудовою запашною квіткою пелюстками якої є народні говірки. А хай тільки зів’яне найменший пелюсточок – і квітка втратить свою чарівність…Отак і літературна мова доти живе, доки поповнює свої скарби діалектами. На такі слова багате і наше село. Вони колоритні,барвисті і дотепні. Ними розмовляли наші предки. Слова діалектизми - мандрівники у часі, бо прибувши з далекої минувшини живуть і нині. А як їх знають діти показала вікторина. Подорожуючи неповторною країною слова вони виявили знання мови, кмітливість, які й допомогли справитись із завданнями. Успішно пройти тестування " Погутаримо", зіграти в "Мовне асорті", сказати "Одним словом", написати " Лист предкові" і іншими. А оскільки мова - це скарб визначити переможців допомогли "золоті" з мовного кошичка, котрі отримувались за кожну правильну відповідь. Ними стали: Тарас Докай, Владислав Бондарук, Анна Поручник. Захід дітям сподобався, пройшов невимушено і цікаво. Всі зрозуміли, що кожне діалектне слово – це мудрість народна, це пам'ять віків, це заповіт від предків. Зберегти ці народні слова, не дати їм "померти" – обов’язок кожного. А ще вирішили поспілкуватись з дідусями і бабусями та скласти "Словничок давньої гутірки нашого села."

ФОТО


Вдячність дарувальникам

Бібліотека щиро дякує своїм користувачам: Тетяні Романчук, Олександру Синьому, Олені Поліщук, Іванові Жовніруку, Катерині Пістрак, Тетяні Максимець, Тетяні Павлюк, Юлії Нікітюк, Борисові Синьому, Юлії Петрук, які напередодні Всеукраїнського дня бібліотек поповнили фонд бібліотеки власними книгами. Безперечно, вони знайдуть своїх користувачів і будуть корисними.

ФОТО


Граємось, читаємо, літечко вітаємо

Влітку бібліотека гостинно відкрила двері для змістовного відпочинку користувачів дітей. Особливо сподобалась всім розважально-пізнавальна програма " Бібліодвір", яка допомогла дітям спілкуватись, розкрити свої можливості, приховані таланти, відпочивати і розвиватись. З бібліодвору

дітлахи помандрували бібліостежинами: "Памяті і подвигу"( відвідали Обеліск Слави, де послухали хвилинку -цікавинку про воїнів односельчан, прочитали лист загиблого солдата. Також віддали шану героям АТО і ознайомились з анонс –рекламою збірки оповідань"Героям слава!") , "Професійною" ( Інтервю у продавця магазину ), "Галявиною веселих витівок " Настрій на Ура!", "Ігровою " Читай, думай, грай", " Талановитою" ( Знайомство з творчою особистістю художником І. Павлюком)," Спортивною","Загадково казковою", " Творчою", відвідали "Мультсалон".

Загалом програма переросла у феєрверк веселощів, гарного настрою , нових книжкових захоплень і відкриттів.

ФОТО


Рушник – на щастя й долю оберіг

Ті вишивані рушники, неначе диво
Вони з стіни до мене гомонять.
Із ними завжди затишно й красиво,-
Неначе в душу зграями летять.

Гостей, які завітали на свято села зустріла виставка рушників, організована у холі будинку культури завідувачкою бібліотеки. В експозиції були представлені старовинні та сучасні рушники, виконані у різних техніках і кольорах. Скарби з бабусиної скрині, сімейні реліквії родин Тетяни Катеринюк, Людмили Бондарук, Любові Савчук, Тетяни Нікітюк, Софії Мойсєєвої навіювали спогади, бентежно й зворушливо торкалися душ, випромінювали тепло і доброту. З білого полотна усміхались кетяги калини і блакитні очі барвінку, квітли мальви і чорнобривці, розповідаючи про долі, мрії і сподівання з давнини.

Як за водою літа минають
І не вернути оті роки
Із рук бабусі вже не злітають
Ті білі лебеді- рушники.
Та раптом спогад, як крига скресне,
Коли погляну, що над дверми
Летять, летять ген у вирій птиці
Із диво-вишитими крильми.

З роками вміння вишивати не зникло, лише набуло нових візерунків та кольорів. Тож щире захоплення викликали рушники сучасних майстринь: Ольги Марчук, Галини Вакулюк, Ольги Вакулюк, Євдокії Бондарук, бо кожний

хрестик і стібочок в їхніх роботах випромінюють тепло і доброту. На них прослалися барвисто узори долі, радості й журби. Вони доводять, що талант невмирущий і передається з покоління до покоління, а рушники – одвічні обереги. І здавалось, що то не вишиття уквітчало стіни, а невимовна краса розпростерлась по білому світу. Виставка не залишила байдужим жодного відвідувача, викликала гордість за вишивальниць нашого села, яке багате на славне історичне минуле, звичаї, традиції і талановитих людей. А тематична полиця " Земля батьківська серцю мила" привернула увагу цікавими краєзнавчими матеріалами.

ФОТО


"Зірковий читач"

Чимало гостей завітало в бібліотеку с. Любче на приурочене відкриттю Всеукраїнського тижня дитячого читання бібліо-шоу: "Зірковий читач". Зав. бібліотекою привітала всіх зі святом , а Пані Книга разом із шкідницями-помічницями Чаклундією, Книжкомількою та Книголяпкою розпочали дійство, наповнюючи його жартами і створюючи гарний настрій.

Багато емоцій викликала інсценізація " Один день в бібліотеці, або такий різний користувач". Володарі найтовстіших формулярів, які прийшли на бібліо-шоу за зірковими запрошеннями виготували "автограф-долоньки" і написали на них цифри , що відповідали кількості прочитаних книг. Так визначились найзірковіші читачі: Т. Кордунова, С. Іщук, А. Поручнік, М.Слюсар, Д. Степанченко, І. Степанченко, які були нагороджені грамотами, почесними зірками і отримали подарунки. Також були присвоєні звання : "Поетична панянка", "Артистична панна", "Панночка Читалочка", " Бібліомарафоночка", " Пан Бібліопорядок", "Пан Книгоман", "Бібліоподружка". Далі на" зіркових" чекала " Рекламна агенція" у якій вони рекламували улюблені книжки. Особливо сподобалась реклама книги Малгожати-Кароліни Стрековської " Клас пані Чайки" представлена Яною Коровіцькою і розповідь Тетяни Кордунової про свого найкращого книжкового друга Тома Сойєра. А яке ж шоу без інтерв’ю? Його майстерно провела Пані Книга. Справжнім сюрпризом став конкурс від бібліотекаря " Впізнай свій формуляр". Фантазію проявили учасники гри-перевдягалки:

"Чарівний вузлик", сміх викликала забавлянка " Вітання від Змія Горинича". Подарунком Пані Книзі стали вірші від найменших читай ликів. Свою кмітливість і начитаність всі змогли проявити відповідаючи на загадкові, книжкові, бібліотечні і казкові мудрагелики. Не обійшлось без селфі, зірково-казкового дефіле і танців. На закінчення був складений "букет шани" улюбленим книгам і письменникам та відбулось знайомство з виставкою-пропозицією: " Країна нечитаних книг". Захід залишив приємні враження, як у малечі, так і в дорослих.

ФОТО


Вогонь скорботи палає в серцях

Ще не так багато часу віддаляє нас від трагічних подій Євромайдану. Ще не загоїлись рани батьків,дружин, дітей, чиї сини і дочки, чоловіки і батьки загинули у мирний час. Їх назвали Небесною сотнею – українців, які віддали життя за честь,за волю, за право бути українцем, за Батьківщину. Щоб схилити голови, помолитися, вклонитися перед пам’яттю героїв Небесної сотні в бібліотеці для учнів 6-7 класів відбулась година пам’яті " Вогонь скорботи палає в серцях" підготовлена зав. бібліотекою спільно з класним керівником 6-го класу Мартинюком В. В. Ведучі Богдана Савієвська та Іванна Степанченко розповіли про Революцію Гідності . Зворушливо звучали поетичні рядки у виконанні Марії Слюсар, Ірини Онищук, Тараса Докая, Ореста Мартинюка, Дарини Іщук, Ігоря Донченка, Станіслава Куденчука.З особливим хвилюванням всі слухали розповіді про кращих дітей волинської землі у Небесній сотні та під мелодію пісні " Пливе кача" взяли участь у флеш – мобі "Свічка пам’яті". Вшанували героїв хвилиною мовчання. Також переглянули відео " Небесна сотня" і пісню-кліп Тіани Роз " Мамо, не плач". І немов ожили в дитячих руках власноруч виготовлені білосніжні голуби із щирими патріотичними гаслами, засвідчуючи, що герої не вмирають – вони живуть у пам’яті і серцях.

ФОТО


Любов – душі найвищий злет

Про кохання багато сказано упродовж тисячоліть існування людства, бо воно є однією з вічних людських цінностей. І лише кохання здатне пробудити найкращі особисті якості,

піднести до захмарних висот творчості і залишити по собі справжні перлини мистецтва. Багато письменників присвятили цьому почуттю свої твори. І саме на цю тему виставка -

інсталяція: "Любов-душі найвищий злет" влаштована в бібліотеці с.Любче до Дня Святого Валентина - свята закоханих і валентинок, побачень і освідчень, спогадів і надій. У літературній експозиції відвідувачі змогли знайти твори художньої літератури, що несуть у собі велику таїну кохання, познайомитись з красою почуттів видатних людей, дізнатись історію виникнення свята закоханих, взяти собі книгу за смаком і поринути у неймовірний світ книг і кохання. Всі бажаючі змогли привітати бібліотеку, взявши участь в акції: "Зізнайся бібліотеці в коханні" і залишити свої побажання на валентинках.

ФОТО


"З пам’яті роду, з болю і квіту життя"

Оспівав,уславив, возвеличив
Рідну землю, хату, добрий рід,
Материнське слово, пісню, звичай
Джерело і стежку до воріт.

Ці слова поетеса Ніна Горик присвятила пам’яті Василя Гея, письменника надзвичайного мистецького обдарування. Сила таланту якого втілилась в поезії, прозі та публіцистиці, пісенній творчості. Василь Гей був голосом і сумлінням Волині. Понад усе любив рідну землю і людей на ній. З нагоди його 75-річного ювілею в бібліотеці відбувся поетичний альбом: "З пам’яті роду, з болю і квіту життя". Шанувальники поетичного слова перегорнули сторінки альбому " Стежинами життя і творчості Василя Гея"(інформина), "Сповідь душі поета (поетичний віночок), " Щедрий дар творчого таланту"" (огляд- калейдоскоп) під час яких дізнались більше про поета та його твори і ніби пройшли дорогами та стежками з поміж ожинових кущів, гаїв та дібров, де розсипані разки думок і рядки поезій, які не залишили байдужим нікого, торкнулися кожного серця. Щиро і зворушливо звучали вірші, ніжно линула пісня " Чебреці". Кожний відчув себе причетним до поетичного світу Василя Гея і віддав шану його пам’яті і таланту.

ФОТО


Жила в піснях і пам’яті народній

Є люди, як свічки, -
Згоряють, відходять у небуття.
Є люди, як зірки, -
Палають і світять все життя.

Зіркою такої величини є геніальна українська поетеса Леся Українка. Щоб вшанувати пам'ять і вклонитися її таланту в бібліотеці села Любче відбувся літературний вечір-портрет "Жива в піснях і памяті народній"

Хай палає свічка, хай палає.
Слово Лесі зігріває нас
І безсмертна Леся Українка
Житиме між нами повсякчас.

Такими словами розпочала дійство Анна Поручнік і запалила свічку, як символ незгасимого таланту Лесі Українки. А ведучі Ольга Савчук і Олександр Стаховський запросили всіх присутніх у світ прекрасно

поетичного слова та повели стежинами Лесиного життя. Перед глядачами постала маленька Леся, яка зустрілась з бабусею на лісовій галявині, водила з сільськими дітьми хоровод та зі сльозами на очах прочитала свій перший вірш "Надія". Цей образ вдало відтворила Діана Степанченко. Як Лесин виклик долі звучала сповнена болю і оптимізму водночас поезія " У чорную хмару зібралася туга моя" та навіяв тихий смуток вірш "До мого фортепіано", які прочитала Олександра Нікітюк, виконуючи роль Лесі Українки певного періоду її життя. А поетесу в дорослому віці майстерно зіграла Козел Владислава, яка зуміла передати поетичним словом її думки та сподівання . На фоні тихої мелодії Лукашевої сопілки ожили

герої прекрасної казки волинської землі, безсмертної " Лісової пісні".У чарівні образи Мавки і Лукаша перевтілились Соломія Іщук та Сергій Докай, які полонили серця всіх присутніх.

Трепетно і ніжно звучали Лесині вірші з уст Марії Слюсар, Дарини Іщук ,Тетяни Кордунової , Ірини Онищук, Ігоря Донченка . Пісні " Реве – гуде негодонька", "Чарівна Волинь" виконали Оксана Євчук І Олександра Нікітюк. Учасники вечора зуміли викликати у присутніх щире захоплення творчим генієм Лесі Українки. Він став маленькою квіткою у великому вінку всенародної шани нашій видатній змлячці з нагоди 145 – річчя від дня рародження.

ФОТО


На свято новорічне ми друзів в коло кличемо

Які ж зимові канікули без святкових розваг? Саме тому в бібліотеці с.Любче на новорічне бібліотечне асорті завітали члени клубу любителів казок і кращі читай лики. Насамперед всі бажаючі власники умілих рученят на славу попрацювали у «Чарівній зимовій майстерні» і створили в бібліотеці новорічну атмосферу. Влаштували новорічний куточок та взяли участь у змаганні «Моя сніжинка – найкраща!». Ведучі Оксана, Грицько та неперевершена Солоха привітали присутніх з Новим Роком і запросили до участі в іграх, конкурсах, розвагах. Гарний настрій, веселі хвилинки подарували Ягуся, Лісовинка, Чахлик, Зимонька – герої сценки «Баба-Яга і компанія».

Продовжилось новорічне асорті квестом «Від Діда Мороза», конкурсом зимових віршів та пісень «Новорічний серпантин» під керівництвом Зимоньки. А вікторину «Казкова круговерть» і «Загадково-сніжинкову» розважалочку майстерно провели Ягуся і Лісовинка.

На завершення – показ новорічних мод, перегляд улюблених мультфільмів і танці. А про те, як святкують Новий рік у різних куточках світу діти змогли дізнатись з тематичної книжкової полиці «Новий рік – казкове свято».

ФОТО


Котигорошко і всі-всі-всі...

Днями члени клубу "Котигорошко" Любченської бібліотеки-філії побували у районній бібліотеці для дітей, де поставили лялькову виставу про користь книги і читання. Чарівна Баба Яга, Дракончик з добрими очима, Чахлик Безсмертний, мудра Книга, сильний Котигорошко, веселий Буратіно, Гномик та інші не менш цікаві герої чекали на зустріч з юними глядачами- членами пришкільного табору відпочинку загальноосвітньої школи №2 м.Рожище. А зіграли ці ролі юні артисти : Докай Тарас та Сергій, Іщук Соломія та Даринка, Куденчук Станіслав, Данчинко Ігор, Степанченко Іванна, Нікітюк Олександра, Савієвська Богдана, Євчук Оксана, Савчук Оля та Романчук Владислава.

Варто відзначити, що сценарій до вистави написала завідуюча бібліотекою Алла Зіновіївна, використовуючи в ньому відомі казкові персонажі, які популяризують книгу. Завдяки фантазії та її вмілим рукам всі герої виглядали казково.

ФОТО


Казка в гості всіх скликає

Нещодавно члени клубу любителів казок «Котигорошко», що діє при бібліотеці с.Любче зібрались на казкові посиденьки «Казка в гості всіх скликає». Щоб потрапити до гостинної світлиці бабусі Казки їм довелось перейти через казковий ліс в якому вони втрапили у Темнолісся і зустрілися з темними силами Мавкою і Щезником. Одні стали зачарованими, інші лицарями, а вела їх лісом царівна Соломка. Та все закінчилось добре. Діти проявили кмітливість, винахідливість і нарешті зустрілись з бабусею Казкою.

За лісами – пралісами
Відчинило сонце браму
А за брамою отою
Чарівною, золотою
Диво – казка походжає
Всіх гостинно припрошає.

Щоб діти відпочили від випробувань у змаганні «Чарлісся проти Темнолісся» бабуся казка подарувала їм казочку О.Давидової «Одне бажання, фея і неможливі справи», прочитавши її з барвистої книжечки і запросила всіх її прокоментувати та зіграти гру-драматизацію. Посиденьки проводились відгадуванням загадок вікторини «казкової-загадкової». А в чиї руки потрапляв чарівний клубочок під час співочої забавлянки, той співав пісеньки казкових героїв.

Неабиякі таланти діти проявили оживляючи казкових героїв за допомогою ляльок-рукавичок. А імена своїх казкових улюбленців написали на чарівних повітряних кульках, які випустили в повітря.

На закінчення посиденьок бабуся Казка сказала: «Читайте побільше казок і світ стане кращим, а казки будуть існувати доти, доки в них вірять діти.

Хочу я, щоб всі сміялись,
Кращі мрії, щоб збувались
Всім вам снились кольорові сни.
Щоб усі щасливими були.
Щоб ніколи ви не сумували,
І казки читать не забували.»

Захід сподобався дітям. Вони проявили активність, знання казок, любов до читання.

44 45 46 47


"Одна - єдина в моїм серці Україна"

З нагоди великого національного свята нашої державності – Дня Незалежності України в бібліотеці-філії с.Любче відбувся конкурс читців поезії «Одна – єдина в моїм серці Україна».

Україна – наша рідна колиска! Вона була, є і буде єдиною нашою ненькою, яку ми любимо. У нас загальний дім, де має назавжди поселитись радість, мир і спокій. За це боролись і борються свідомі українці, віддають найцінніше – своє життя за зміцнення Незалежності, за те, щоб порозумілись всі, хто живе на нашій святій землі, згуртувалися і відстояли право на самостійність.

Зі святом – Днем Незалежності України. Нехай окрилює всіх нас віра в процвітання рідної держави. Давайте спільно засіємо добром нашу мрію, щоб вона зростила для кожного українця щасливу долю, такими словами розпочала захід зав. бібліотекою А.З.Антонюк. Свічку скорботи запалила Олександра Нікітюк, а всі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять героїв Небесної Сотні і воїнів, які загинули на сході України, відстоюючи єдність і незалежність нашої Батьківщини. Дарина Іщук прочитала власний вірш, присвячений сучасним подіям в Україні. Далі щиро і проникливо звучали поезії Т.Шевченка, Д.Павличка, В.Василашка, А.Зорік і ін. у виконанні учасників конкурсу.

Майстерним виконанням яких діти виявили свою любов до рідної землі. Особливістю конкурсу було , те що членами журі були самі конкурсанти. Переможцями стали: К.Пістрак, О.Нікітюк, Я.Коровіцька.

Захід продовжився міні-вікториною «Моя країна - Україна». А свої побажання миру, єдності, незалежності, гордості Україні діти написали на жовто-блакитних пелюстках квітки бажань і простелили на щастя і долю вишиваний рушник.

Завершився захід спільним виконанням Гімну України і «Молитвою за Україну», яка зворушливо прозвучала з уст Соломії Іщук.

Всі присутні мали змогу переглянути матеріали книжкової виставки «Нашого народу цвіт душі».

22 23 24 25


Кiлькiсть переглядiв: 1223