Вперше село Рудня згадується у писемних пам"ятках у 1545 році: "На березі річки Прудник розташувалось поселення і ожила річка. Поруч неї був збудований водяний млин, дей досі залишились стовпи. Жили тут українці, поляки, німці. Згодом тут почали копати руду.Отож і від цього почали називати дане поселення Рудня. Проживали в селі парекрасніремісники, це Іван Ходзінський, Леон Ходзінський, знавці будівельної справи - НекифірЯковлев, Володимир Дарслюк, Дем"ян Ходзінський, прекрасним майстром ткацькоїсправибув Йоган Зенц, на той час на Вовнянці діяла суконна фабрика. Після 1917 року Руднящебільше змінюється, в село почали поселятись люди з інших місць, в основномубільшістьполяки. Найзаможнішою людиною на той час був німець Клішпан, якийзаймався купівлеюсвиней по сусідніх селах. До 1939 року ніяких закладів культури та медичногообслуговуванняне було.

18 вересня 1948 року створюється колгосп ім. Чкалова. Першим головою колгоспу булообрано Степана Приступу, головою сільської ради був обраний Євген Яковлев.
Сьогодні село Рудня - центр сільської ради, розташоване на правому березі річки Стир, за 2км. від районного центру. До руднянської сільської ради входять села Ольганівка таВалер"янівка.

У 1947 році в селі Рудня було відкрито клуб-читальню, завідуючою якої була Яковлева Зінаїда.В 1962 - 1970 р.р обов"язки бібліотекаря виконувалаКривицька Галина Федорівна. З 1970 по 1980 рр. убібліотеці с. Рудня завідуючою бібліотеки була Баранович Катерина Іванівна.З 1 серпня 1980 року і на даний час завідуючою бібліотекою - філією с. Рудня працює Забокрицька Галина Зінов’ївна!

Кiлькiсть переглядiв: 598