Інформаційна панорама
"В понурій пам'яті віків, світити завжди будуть Крути"

ФОТО


Шевченкове слово у серці моєму

Під такою назвою в бібліотеці склали поетичний віночок декламованих віршів великого Кобзаря користувачів молодших класів.

ФОТО


Книжковий вир кохання

До дня святого Валентина у бібліотеці були організовані тематичні виставки інсталяції та проведена експрес хвилинка: Топ 10 романтичних місць України.

ФОТО


Кохання то найвищий злет

Флеш-моб у бібліотеці с.Сокіл, також у сільській раді і відділенні зв'язку. До нових зустрічей!

ФОТО


Калино моя - Україно!
В твоїм кущі є кетяг багряний

Зоря Соборності зійшла. Сьогодні ми вільно,відкрито,гордо відзначаємо день Соборності нашої країни. А підтвердженням цієї урочистості,для учнів 5-7 Кл .в бібліотеці був проведений патріотичний код, організований куль працівниками та оформлена виставка літератури "Калино моя - Україно! В твоїм кущі є кетяг багряний".

ФОТО


В бібліотеці Новий рік...

Ялинку прикрасили, прикрасили святково зал, сніговиків у гості запросили.

ФОТО


Хоча немає снігу але душу гріють книги

Креативно розміщені у бібліотеці с.Сокіл. З святами вас шановні відвідувачі і користувачі бібліотеки.

/Files/images/sokl/81897779_529946047949746_4729410122822975488_n.jpg /Files/images/sokl/81868832_529946274616390_8604472201598468096_n.jpg


Благословенна та держава, що має відданих синів

У тісній співпраці бібліотеки, клубних працівників, учнів та вчителів школи було проведено тематичний вечір приурочений Дню Гідності та Свободи. На масовому заході до глибини душі звучали слова ведучих та виступаючих. Палітра пісень і віршів злилася в трепетну струну патріотизму і мужності. Вічною раною на серці кожного з присутніх буде пам’ять про героїв Небесної Сотні та воїнів АТО. Зав. Бібліотекою Галиною Ковальчук була оформлена виставка «Нові часи, нові герої» та проведена презентація книги «Волинський небесний батальйон», які доповнили тему заходу.

ФОТО


Цікаво. Повчально. Пізнавально

Розширити знання про дитячу періодичну пресу, активізувати інтерес до читання зав. бібліотекою Галина Ковальчук у співпраці з вчителем 3-го класу Миколою Гурин провели бібліотечний урок «Періодичні видання для молодших школярів». Кожен з присутніх зарання опрацювавши періодичне видання представив розповідь про нього: ознайомив з рубриками, які включає в себе дане видання; зачитав уривки із статей, які йому найбільше сподобались. На новій виставці-інсталяції «Бібліотека – криниця знань» читачі відповіли на запитання вікторини.

ФОТО


Перший крок у світ книжок

Днями переступили поріг Сокільської бібліотеки читачі-новачки (учні 1-го класу). Під звуки акорду баяна Олени Романовської маленькі читачі активно брали участь у іграх та конкурсах. Хай тепла бібліотечна атмосфера завжди панує між бібліотекарем і читачем, допомагає долати всі навчальні труднощі. Легкого вам читання.

ФОТО


День пам’яті О.Т.Богачука

Цікавим заходом з цього приводу було засідання краєзнавчого клубу «Душі священне джерело». В бібліотеці с.Сокіл літературно-музичною подорожжю по книзі «А час не жде».

Поталанило соколянам з гордістю декламувати вірші, гуморини поета-земляка, насолодитися пісенною палітрою. Схилимося над світлою пам’яттю творця, причастилися словом народженим у громі і бурі, з сивих вечірніх туманів і розцілованих ночей. Присутні на заході ознайомилися з тематичною поличкою «Слово рідне, ти мені від Бога» і поклали квіти до погруддя поета.

ФОТО


Казкова країна мудрої книги

Свято книги, організоване бібліотекарями сільської і шкільної бібліотек, проходило у Соколі у вигляді п’єси – казки «Пригоди Олі та Юрка у Країні Казкових Героїв».

Вдячні глядачі щиро аплодували читачам 5 – 7 класів, які артистично зіграли ролі Королеви Книги, Чахлика Невмирущого, міністра Лісових Казкових Справ, Лисички , Баби Яги, Мальвіни, Котигорошка, Катрусі, Юрка та Олі.

Без сумнівів оцінили ситуацію; чому з книги, подарованої бабусею для онуків зникли казки, а герої працюють у сучасних агентствах. Всі присутні на святі пообіцяли, що читатимуть книги, щоб не сталося такої пригоди, як у Олі та Юрка.

Цікавих і гарних вам книг! До зустрічі у наших бібліотеках!

ФОТО


Народилося серце моє,
щоб померти поліським поетом

Олександр Багачук – поет-земляк, який прожив активне і наповнене життя, впродовж якого був справжньою людиною і талановитим поетом. Соколяни ревно бережуть пам’ять про нього: співають його пісні, згадують його завжди теплим словом.

З нагоди невідбутого 85 річного ювілею від дня народження Олександра Богачука в бібліотеці села Сокіл відбулося засідання літературно-краєзнавчого клубу «Душі священне джерело» вечором поетичного настрою «Незгаса душа поета». По закінченні заходу всі учасники взяли участь у музично-поетичному флеш-мобі: «Талантові не суджене навчання». Він тут на своїй малій батьківщині був, є і буде. І буде завжди звучати в Соколі його поезія, така проста, пісенна й мудра.

ФОТО


Джерело життєвого ідеалу

В тісній співпраці сільської і шкільної бібліотек відбулася година-роздум: «Серце віддаю дітям», присвячена творчості великого гуманіста і добротворця, письменника Василя Сухомлинського. Година пройшла в робочій атмосфері ведучих, читців, глядачів. Під час проведення заходу були прочитані та інсценізовані казки та оповідання. Перегляд слайдів допоміг у вирішенні запропонованих завдань ведучих. Тематична полиця «Талантові не суджене мовчання» відкрила перед читачами світ творчих надбань письменника. Хороший настрій, активність виступаючих, аплодисменти глядачів ­– підтвердження вдалого проведення заходу.

ФОТО


Подорож порами року

Красне літо наступає – полуничка дозріває,
А за літом – осінь йде, урожай вона несе,
А за осінню зима – снігом білим все вкрива.
За зимою весна йде – зеленіє все й цвіте.

Цікавим і захоплюючим 11.08.2018р. в бібліотеці с.Сокіл пройшов краєзнавчо – пізнавальний екскурс «Подорож порами року». Діти зупинялися на чотирьох тематичних зупинках, виконуючи запропоновані завдання, відповідали на запитання вікторини, були активними у проведенні ігор. Кожен з присутніх розповідав про свою улюблену пору року, ділився спогадами про цікаву історію. Подорож закінчилася презентацією книги С. Євсеєнко «Азбука природи».

ФОТО


Із книгою і словом поріднися,
Хай буде книга – твій насущний хліб

Декілька років підряд Свято книги проводять спільно бібліотекарі Сокільської сільської і шкільної бібліотек. Та дуже чекають його читачі 1 класу. Адже зустріч з казковими героями : Королевою книги, козаком,Котигорошком,Незнайком та Знайком,паном Коцьким, Дюймовочкою, Гердою та Каєм, малою розбійницею для них приходять вперше, для інших – приємні спогади.

В програмі заходу найбільш цікавими були уяви дітей про червону квіточку з однойменної казки Сергія Аксакова. Активні читачі подорожували чарівними казками Шарля Перро, охоче відповідали на запитання конкурсу : «Жартівники – криміналісти».

По закінченні свята читачі змогли ознайомитися з новою літературою і взяти для себе цікаву книгу з тематичної полиці «Книга – твій друг». Приємного вам читання.

ФОТО


Всеукраїнський тиждень дитячого читання на Волині

Хоч по-зимовому було в Сокільській сільській бібліотеці, але цей тиждень був насичений заходами для дітей користувачів, а саме:

- урок ввічливості «Ура! Ідемо в гості»
- брей-ринг «Книга чи інтернет?»
- інформаційна хвилина «Будь на хвилі! Читай!».

Під час проведення заходів читачі змогли глибше дізнатися думку товаришів на рахунок переваги книги над інтернетом, ознайомитися з правилами етикету в гостях, а також кожен взяв з собою книгу, з якою вирішив провести канікули.

ФОТО


Вже життя – із правдою Шевченка

Вечір-вшанування правнучки Шевченка Євгенії Леонтіївни Голуб-Гончаревич з нагоди 95-ї річниці від дня народження, пройшов у дружній атмосфері родини, друзів, учениць-випускниць 60 років, культпрацівників, вчителів та учнів школи. На заході були прочитані вірші Т.Г.Шевченка, виконані улюблені пісні Євгенії Леонтіївни. Захоплюючі спогади племінника Валерія, учениць: Лідії Редчук та Ганни Мерченко, колеги по праці – Володимира Раєва та слова ведучих Антоніни та вікторії Нечипоруків, підтвердили, що життя правнучки Євгенії в Соколі – це історія самовідданої праці для усіх: для держави, для наступних поколінь, для родини, для оточуючих.

Присутні на заході змогли ознайомитися з виставкою життєвої стежини правнучки «Подай же й нам, Всещедрий Боже», «О так рости і так цвісти…» організованої зав. бібліотекою.

Символічно, що народившись з прізвищем миролюбного птаха Голуб, навіки стала яскравим промінчиком знаменної Шевченкової зорі.

ФОТО


Виставка - інсталяція

0021


Мово моя, пісне калинова…

Листопадовий вечір у День писемності та мови зібрав шанувальників слова в бібліотеку на поетичну елегію «Рідна мова – краю батьківського пісня ». Тематична полиця «Тебе не можна не любити», організована зав бібліотекою привернула увагу присутніх. Всіма учасниками заходу були прочитані вірші В. Симоненка, Д. Білоуса, Д. Павличка, В. Самійленка, Л. Забашти, О. Олеся, Ю. Рябчинського, О. Ющенка. Колорит поетичної криниці був доповнений піснями. За покликом сердець зібрались ми сьогодні на цей захід шанувальників української мови. Історія дала нам шанс і гріх було б не скористатися ним з повна. Хай наснажує нас мета висока, заповітна!

------ Мово, будь! Мово живи і живи!

ФОТО


Читальний зал під відкритим небом «Не проходьте мимо»

Цікавою несподіванкою не лише для дітей, але й для дорослих стало читання книг під відкритим небом в селі Сокіл. Читачі змогли ознайомитися з новинками літератури та періодичної преси, провести флеш-моб «Приєднуйтеся до читаючої більшості», порекомендувати один одному гарну книгу і просто поспілкуватися з бібліотекарем.
Це – захоплююче! Це – цікаво!

ФОТО


«Я долю вишию на білім рушникові»

Свято вишиванки відбулося в бібліотеці з ініціативи зав. бібліотекою та клубних працівників. На свято були запрошені майстрині народної вишивки, бабусі, мами, сестри, чиїми рушниками було прикрашене фойє будинку культури. Про те, як зараз на Західній Україні вишивають рушники розповідала працівник музею села – Лідія Редчук. Старовинний обряд сватання підготовила директор будинку культури Світлана Гончаревич. Пісенна палітра свята була організована художнім керівником – Оленою Романовською.

Про рушник, який за своїм практичним і естетичним призначенням використовується в побуті, розповідали учні школи старших класів, а легенду про рушник – молодші школярі. У день вишиванки присутні відчули колорит гармонії пісень, розповідей, виставок.

ФОТО


День поезії

По-особливому пройшов цей день в бібліотеці с.Сокіл. Члени літературно-краєзнавчого клубу «Душі священне джерело» зібрались на захід - салон цікавих зустрічей "Перехрестя". З поетами початківцями села продекламували вірші українських та зарубіжних класиків, сучасних волинських поетів. Насолодившись палітрою віршів (поетів – початківців) – Надії Надкевич, ЛідіїРедчук, Лідії Тхорницької про сьогодення, патріотизм, кохання. Присутні ознайомилися з світлинами учасників АТО на новоствореному стенді «Герої серед нас». Ми горді від того, що серед них є наш односельчанин – Микола Окуневич. По закінченню заходу шанувальники слова заспівали пісню на слова поета-земляка О.Богачука «Моя родина - Україна» та зігрілися чашкою кави.

ФОТО


Гамірно і змістовно

Гамірно і змістовно проводять вільний час у бібліотеці-філії села Сокіл її маленькі користувачі. Завідуюча бібліотекою Галина Ковальчук створила цікаві книжкові виставки, викладки, які майстерно доповнила іграшками та роботами дітей.

ФОТО


Життя – як спалах

З нагоди невідбутого 45-річного ювілею та роковин з дня смерті героя – односельчанина Руслана Єлізар’єва в бібліотеці с.Сокіл пройшла година пам’яті «І пам’ять серця й вічний смуток». Захід пройшов з глибоким сумом у серці і сльозами на очах для всіх виступаючих та присутніх, серед яких були рідні, односельчани, товариші.

Про дитячі роки, шкільне життя та юність поділилися спогадами однокласники А.Сасовський та О.Яворська. Виступ сестри Лєни доповнив життєвий шлях новими враженнями, а прочитаний вірш Настею – донькою Руслана, підтвердив, що наш герой залишиться у пам’яті люблячим татом, чудовим братом, гарним сином. Зі словами глибокої вдячності виступив сільський голова О.Бондарук, учні школи подякували герою, що віддав своє життя за їх майбутнє. Згадали ведучі і про подвиги наших односельчан – військових, які воювали і воюють на Сході, схилили голови перед світлою пам’яттю тих, хто увійшов в безсмертя.

Учасники заходу ознайомилися переглядом літератури «Живе лиш той, хто не живе для себе, Хто для інших виборює життя» альбомом світлин Р.Єлізар’єва «Спільний біль. Спільна молитва. Спільна пам’ять» оформила зав. Бібліотекою.

ФОТО


Літературно–музична подорож в історію «Моя Україна вільна держава і з нею пов’язую долю свою» присв’ячена 25 річниці проголошення Незалежності.

Хто сказав, що немає вільної України?
Відколи її такою уявив Шевченко,
Відколи її такою заповів нам Шевченко
Вільна Україна існує в минулому,
Вільна Україна кличе з майбутнього,
Вільна Україна восторжествує…

Для піднесення величі нашої неньки України, заради пам’яті героїв, що віддали своє життя за Незалежність, культ працівники та аматори сцени підготували святковий концерт, в бібліотеці пройшло ряд заходів: конкурс на кращу вишиванку, бліц-турнір «Моя Батьківщина - центр Європи», майстер-клас по плетінню вінка. Захоплювалися глядачі переглядом композиції «Тут все священне, все твоє, бо зветься просто краєм рідним», книжковою виставкою «Україна була, є і буде», та виставкою робіт бісером та хрестиком майстрині Т.Колядич.

З Днем Незалежності! Миру вам, добра та щастя!

ФОТО


«Хай бринить веселий сміх
на щорічнім святі книг»

Спільний захід сільської і шкільної бібліотек до дня дитячої книги. Радо зустрічали присутні книжкових героїв. Королеву Книгу, Буратіно, Мальвіну, Книгу, Арістотеля, Котигорошка, Бабу Ягу, Лікаря, Знайка і Незнайка. У програмі свята – гуморески, театралізовані сценки, вірші та пісні. Молодші школярі ознайомилися з виставкою літератури малих форматів «З великою любов’ю до маленької книги». Судячи з аплодисментів свято вдалося.

ФОТО


Майбутня доля мислилась Соборно

Благословенний будь, мій краю,
Моя земля, мій дивосвіт…
Сьогодні вся Вкраїна відзначає
День Злуки, день єднання первоцвіт.

22 січня 1919 року сталася важлива подія в житті нашого народу – Акт Злуки двох українських республік. Щоб ближче познайомити підростаюче покоління з цією історичною подією працівники будинку культури та бібліотеки, учасники художньої самодіяльності, активні читачі, школярі провели Урок історичної правди «Майбутня доля мислилась Соборно», який пройшов у приміщенні школи. Захід був насичений віршами та піснями патріотичної тематики. Усі присутні ознайомилися з літературою книжкової виставки «Україна була, є і буде» - організованою зав. бібліотекою.

ФОТО


З Новим роком та Різдвом Христовим!

515

Щоб по-особливому привітати своїх односельчан та користувачів з Новорічно-Різдвяними святами працівники будинку культури та бібліотеки провели театралізоване дійство «Мереживо різдвяних свят». Зібравшись у бібліотеці, біля креативної книжкової ялинки за чашкою гарячого чаю казкові герої і принцеса Несміяна, король та королева, три дівиці, баба Яга та Кощій Безсмертний (члени краєзнавчого клубу за інтересами). У супроводі бременських музикантів вирушили на сцену грандіозного дійства, де на них чекали Дід Мороз та Снігуронька, колядники, віншувальники та переповнений глядацький зал. Дії програми змінювались згідно різдвяного циклу. Причастившись побаченим видовищем вдячні глядачі та користувачі були дуже задоволені. Так тримати!

506 507 508 509 510 511 512 513 514


До нас завітав читач

Екскурсія до бібліотеки учнів 1 класу пройшла у формі вистави. Літературні герої: Незнайко (Назар Морозович), Бібліотечний гном (Настя Мельничук), Книга (Вікторія Войтюк) провели малюків у світ книжкового королівства, познайомили з історією друкованих книг. Діти були уважними, активними у грі та з задоволенням читали вивчені на уроках вірші та скоромовки, за що отримали солодощі.

366 367 368 369


СОКІЛЬСЬКИЙ ПУТІВНИЧОК

166

Обірвані бережечки…
Хвиля пустотливо з ними грається.
Подекуди – виринають допитливі струмочки.
Кажуть, сама веселка в Стиру купається.

167

Цей кучерявий краєвид селяни
Звуть ніжно так: ,,Кудрин’’.
Гриби і ягоди збирають соколяни,
Відпочивати ходить не один.

168

Тут сосни, сосонки і сосненята…
Тут – вир краси природних див.
Любуєшся, вдихаєш смолощемні аромати…
Тут – у пориві найсвітліших почуттів.

169

Горді, поважні, старечо всміхаються.
Їм вже тисячі літ, їх частина зосталася.
Від лихих ворогів оберегом були.
Свідки історії – наші вали.

170

Ви чули кам’яних будівель голос?
Послухайте, що каже наш костел.
,,Війни страхіття мені знову снилось.
Опікся Сокіл, не здійме крил.
Нащадки-соколяни, пам’ятайте,
Жорстока помста – найстрашніше із проклять.
Ненависті в житті не допускайте.
Любов, красу потрібно величать’’.

171

Успенський собор!
Сторож пам’яті, гордості
і предковічності.
П’ять віків дзвонить
голосом віри й краси,
Просить в Бога Любові,
безмежної, вічної.
Й чистоти – як перлини-роси.

172

Цікаву історію церква Троїцька має.
Привезли її з іншого місця сюди.
Всі складали, робили – всяк надію втрачає.
Потім майстер-митець сам цей храм спорудив.

173

Голуб Євгенії Леонтіївні
Пра- правнучці Тараса Шевченка…
Усе життя – з правдивістю Тараса.
Від нього – дух свободи, велич устремлінь.
Ніколи не виходила із класу,
Не запаливши творчості вогонь.

174

ОлександруБогачуку
поету і земляку
Ти повернувся неодмінно…
Ти серце святістю зігрів.
Пророком став ти соколиним.
Нам крила дарував твій спів.

175 176

Автор тексту і фото: Гурин Катерина (12 років),
користувач Сокільської бібліотеки-філії.


Тиждень з книгою

На протязі тижня у бібліотеці діяв літній табір.

У програмі першого дня – Літня альтанка з книгою «Нумо в казку ти пірнай, всю красу її пізнай», де користувачі змогли прочитати казку, поділитися враженнями з друзями, зробити аналіз, розповісти найбільш цікаві факти з найбільш цікавих раніше прочитаних казок, помріяти і зацікавити інших прочитати його казку.

ІІ день – Хвилинки – цікавинки: «Що поштарик нам приніс» принесли дітям задоволення від того, що кожен з присутніх зміг бути в ролі бібліотекаря і розповісти про своє улюблене видання, зачитати найцікавіші сторінки і прокоментувати зібраний матеріал в журналі чи в газеті. Найбільш цікавим для усіх присутніх став журнал «Маленький розумник», який вийшов у вигляді книги і вмістив матеріал героїзації фронту і тилу.

ІІІ день – Майстер – клас: «Відтворю природи я красу» пройшов з цікавістю і захопленням, де діти намалювавши різні квіти, дерева та будівлі за допомогою пензля, клею та кольорового рису відобразили тонкощі прекрасного у вікно природи.

ІV день – Вікторина «Чи знаєш ти лікарські рослини свого краю?» і екомандрівка «Всім відомою стежиною за цілющою травиною» проходили до самого вечора, адже діти не змогли відповісти на всі питання вікторини і за допомогою книг «Зелена аптека Полісся» та довідника лікарських рослин нашого краю детальніше ознайомилися з рослинами та їх характеристикою, побували в лісі і на лузі, торкнулися своїми руками кожної знайденої лікарської травинки, побродили босими ногами у річці Лютиці, відвідали ігровий майданчик у дитячому садочку.

V день – видався похмурим і холодним, та за допомогою книг діти розв’язували кросворди і головоломки, складали пазли, грали ігри, читали вірші, насолоджувалися теплотою у бібліотеці.

162 163 164 165


Дегустація смаколиків «Бібліотечної кухні».

Доброго дня, шановні друзі! Ми раді, що ви завітали до нас. Спробуємо зробити все, щоб ви не пошкодували, що прийшли до бібліотеки. А зараз запрошую вас на дегустацію смаколиків «Бібліотечної кухні». Але хто буде головним персонажем дій, спробуйте здогадатись… (відповідь користувачів)

Традиційно фірмовою стравою бібліотеки є книга та інформація. Проте все більше меню послуг урізноманітнює наша бібліотека. Сьогодні вашій увазі ми пропонуємо створення смачного і корисного кулінарного шедевру «Бібліотечної кухні» - «бібліофрешу». З меню «бібліофрешу» новинок літератури вас ознайомить Галина Володимирівна. Отож, смакуйте…

На закінчення нашого заходу, хочемо побажати, щоб кожному з вас завжди хотілося прочитати нову книгу, поділитися своїми думками з друзями - наша «Бібліотечна кухня» до ваших послуг. Насолоди вам від прочитаного, нових творчих задумів. До нових зустрічей!

91 92


«Я дитина!
Я людина, що має свої права»

Подорож у країну права – Правознайку відбулася у нашій бібліотеці для учнів 3-7 класів.

На прикладах казкових героїв діти змогли дізнатися про дитячі права:
- На життя;
- На освіту, відпочинок, дозвілля;
- На повноцінне і достойне життя;
- На таємницю листування;
- На захист від незаконного вживання наркотиків;
- На повноцінне і достойне життя.

Роль казкових героїв виконували вихованці пришкільного табору з денним перебуванням «Сокіл».

71 72 73 74


На вічнім шляху до Шевченка

Для нас, для нашого села, в якому проживала праправнучка Шевченка Євгенія Леонтіївна Голуб-Гончаревич звучить по особливому і з гордістю. Відзначаючи рік Шевченка в Україні в бібліотеці, в будинку культури, в школі (11.03-25.05) пройшли масові заходи, а саме:

Літературно-музична композиція «Уклін тобі, Тарасе», Вечір пам’яті «У кожного своя доля і свій шлях широкий»; конкурс читців творів Т.Шевченка «Пишаймося славою твоєю»; конкурс малюнків на твори Кобзаря «Творчість Кобзаря очима дітей»; дитячий ранок «Перехрестя долі Кобзаря»; засідання літературно-краєзнавчого клубу – Шевченківський день «І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій, не забудьте пом’янути…»

Ми щиро захоплюємось високим образом Кобзаря, його громадянською принциповістю і моральною чистотою, відданості правді і свободі, про що і свідчать приведені масові заходи. Під час проведення заходів учні школи довели, що поезія Т.Г.Шевченка – це не тільки те, що вивчають, але й те чим живуть, з чого черпають сили і надії.

67 68 69 70


Тернистий шлях Ісуса

За цією назвою пройшов у бібліотеці-філії пройшов усний журнал на замовлення читача.

Захід пройшов на високому рівні у повній гармонії громади села 3-х конфесій: настоятеля Свято-Троїцького храму отця Василя; настоятеля Свято-Успенського Сокульського чоловічого монастиря Волинської єпархії УПЦКП ігумена Якова, просвітера Дому-молитви християн-п’ятидесяьників Сергія Боруха.

Від часу коли Ісус узяв на свої плечі хрест і на ньому помер, значення хреста зовсім змінилося. Нині хрест є ознакою Віри, Надії, Любові: Віри в Христову перемогу і відкуплення; Надії в наше спасіння і життя вічне; Любові Божого сина, що взяв це дерево ганьби, щоб нам вислужити славу неба.

63 64 65 66


Кiлькiсть переглядiв: 1601