Бібліотека ознайомлює
"Вічна слава в кетягах калини"

ФОТО


"Моя_Україна_ ти_у_мене_єдина"
Соборна, Незалежна, Непоборна,
Свята, Велична у ділах та вірі-
Живи рідненька завше вільна й горда,
Хай світ прийде в поклоні та довірі.

ФОТО


Маршрут-бібліотека

Про що нам шепоче осінь. Книжкова осінь з учнями 2 класу.

ФОТО


Дивовижна пора осінь

Усе навколо ряхтить кольорами. Яка краса! Ця пора- золота. Осінь бачать усі по- своєму. У наших четвертокласників вона казкова, сонячна й привітна, лагідна й тепла. А ще -гостинна, і на всі смаки красива. Чарівний пензлик учнів 7 класу з учителем образотворчого мистецтва Оксаною Герасимчук малював барвисту осінь ,як золотаву красуню: примхливу, дощову, вітряну, але улюблену. Кожна осінь, кожний рік завжди по- іншому малює свій краєвид.

ФОТО


Стежками літа мандруємо з книгою

ФОТО


Масляна або Масниця

Фольклорний народний колектив "Джерела" БК. села Топільне

Сьогодні Масляна прийшла
Всім людям радість принесла.
Гуляй народ, відпочивай,
І весну радо зустрічай!
Всіх запрошує на свято
Наша Масляна багата.
Смачні, з маслечком, млинці,
Покуштуйте їх усі.
Поспішає вже весна,
Всіх вітає Масляна!

Весело і пізнавально було сьогодні у нашому затишному закладі культури. Не давали суму жити, посміхались по всяк час наші миловидні господині, дбайливі господарі щирі душею і українською піснею. А які кулінарні шедеври приготували: красота, смакота та й годі. Млинці круглі, яскраві і гарячі, з сиром й маком, вишнями й варенням. А вареники, вареники...Смакота, та й годі! Не даремно, наш Андрій так їх присмакував! Масляну гуляли - весну зустрічали!

ФОТО


Цвіте садами Україна і вільна воля воскреса

В Україні 24 серпня щорічно відзначається День незалежності - державне свято, встановлене на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.

Шановні наші користувачі! Пропонуємо Вашій увазі книжкову вистаку-вікторину „Цвіте садами Україна і вільна воля воскреса”, що розміщена на юнацькому абонементі нашої бібліотеки. Запрошуємо Вас познайомитися з цікавою літературою про історію нашої держави, її видатних діячів, звичаї та обряди українського народу, про чарівні куточки України і прийняти участь у вікторині!

ФОТО


Шляхами права

Шляхами права протягом тижня подорожували учні Топільненської ЗОШ І-ІІІст. з учителем – предметником Леонідом Захарчуком під час проведення Всеукраїнського тижня права. Змістовна і насичена програма тижня знайомила усіх учнів з державними Законами, які захищають їх права, як повноцінних громадян своєї країни і як особистостей, нагадала про обов’язки громадян перед країною, батьками, школою, однолітками. А юридичний компас «Права людини починаються з прав дитини», проведений з одинадцятикласниками сприяв підвищенню рівня правової культури сучасної молоді. Тиждень права пройшов цікаво, змістовно, а головне, засвідчив небайдужість нашої молоді до питань правової обізнаності, формування правової свідомості і правномірної поведінки.

ФОТО


А осінь....тихо так відходить

Прощання з чарівницею осінню пройшло сьогодні у наймолодших школярів Топільненської ЗОШ І-ІІІст. на осінньому балі. Мабуть наша малеча дуже любить осінь, бо давненько у нас так не було весело і грайливо, цікаво і пізнавально. Класоводи Озінович Вікторія та Мацьоха Ірина кольоровими осінніми малюнками учнів прикрасили школу, а музичний супровід вчителя Галини Мацюк надав мажорних ноток осінньому балу. Сьогодні вся шкільна дітвора обирала справжню Міс осінь. Нелегко це було нашому журі, бо п'ять конкурсанток були справжніми маленькими винахідливими принцесами, розумницями, господарочками, актрисами, танцюристками, які старанно справилися з усіма каверзними завданнями. Без сумніву, кожна з них дійсно гідна стати першою. Але першою може бути тільки одна, яка й отримала титул переможниці Міс Золота Осінь 2019. За підсумками журі,
першою віце - міс було визнано ученицю 1 класу Герасимчук Дарину,
друга віце - міс – учениця 2 класу Приймак Ірина, міс оригінальність - учениця 2 класу Олексюк Яна, міс талант- Чуйко Софія, учениця 2 класу.
Корону і титул міс Золота Осінь отримала переможниця, учениця 4 класу - Герасимчук Дарина ( я не помилилась, у нас дві Дарини, і дві Герасимчук).
Молодці конкурсантки, вони стовідсотково впоралися з усіма конкурсами. На завершення усі учасники свята сказали: "Осені іти пора, а зимі - ура, ура!"

ФОТО


Схилімо голови в скорботі...

Історія нас горем вчить,
Щоб не забулося незабутнє.
Бо там де пам'ять не мовчить,
Там щастям повниться майбутнє.
Щоб у ранки і теплі й холодні
Не ішли шикуватися хрести,
Щоб не плакали душі голодні,
Свічку - пам'ять свою запали.

В історії бурхливого хх - століття Голодомор 1932-1933 років в Україні посідає особливе місце, це - велетенська катастрофа українського народу. Традиційно в цей день громадяни відвідують поминальне богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні. Сьогодні і учні Топільненської ЗОШ вшанували пам'ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, та запалили свічку пам'яті.

ФОТО


Осінь

Осінь буває різною, а у нас - завжди приємною і затишною)))моя малеча)))

ФОТО


Творчий ужинок мудрого пера

Давайте познайомимося з вами…,- такими словами розпочалася сьогоднішня зустріч десятикласників Топільненської ЗОШ І-ІІІст. з мудрим педагогом, вчителем зарубіжної літератури школи с.Сокіл, нашою чарівною землячкою Тетяною Миколаївною Музичук.

Давайте спілкуватися нарівних,
Якщо життя докупи нас звело.
Давайте познайомимося з вами.
Візьміть візитку – це мої вірші.

Зі своїм цікавим поетичним доробком знайомила нас Тетяна Миколаївна, дарувала насолоду, щирість і красу своїх перлів. Її поезія – це її душа. Це її думки. Життя, переживання, таємничий куточок її затишку. Це її ковток повітря, це як кава з шоколадом, що розбавляє смак життя, додає нових кольорів у нашому сьогоденні. Слухаючи вірші, ми із захопленням і трепетом переживали кожне слово, інтонацію, настрій. З щемом серця, з теплим вогником у душі були прочитані вірші про маму, рідне село, про природу і красуню осінь, і, звісно ж, любов. Ваша творчість надзвичайно цікава, а вірші непідробної краси, з якою вона торкається душі кожного читача. Недаремно вже протягом скількох років її твори друкуються на сторінках газети «Наш край». ЇЇ поетичні рядки люблять, читають і чекають з нетерпінням. А це - головне. Праця письменника від Бога, то ж, Тетяно Миколаївно ,бажаємо Вам міцного здоров’я, пишіть ваші проникливі рядки, даруйте насолоду поетичним словом усім нам ще багато – багато літ.

ФОТО


Осінь буває різною

Осінь.... буває різною. Жовтобарвною, щедрою, багряною, прохолодною і дощовою. А наша, бібліотечна осінь теплою і привітною, веселою і затишною, а ще цікавою і книжковою. Запрошуємо усіх у світ осіннього читання!

ФОТО


Цікаві моменти з життя бібліотеки

ФОТО


Літо продовжується

Літо продовжується яскравим і змістовним відпочинком моїх маленьких грай ликів - читайликів. Сьогодні вони молодці, не сумували, і іншим не давали. За те і отримали подарунковий бонус - печену на вогні картоплю. Дитинство, сміх, молодіжні пісні, запальні танці - все це у нас, у бібліотеці!!

ФОТО


Треба все на світі вміти

Треба все на світі вміти: гратися і малювати, сміятися і розважатися, дружити і не тужити, читати й розповідати, і просто - відпочивати! Літо - пора пригод і винахідливості, а коли ще поруч друзі - то відпочинок тільки у радість!!!!

ФОТО


Драйвуй, відпочивай, засмагай в ритмі літа

Липень - екватор літніх канікул. Багато різноманітних заходів ми спланували з моїми читайликами, щоб наш відпочинок був активним, пізнавальним, яскравим. І хоч сьогодні на дворі дощ, ми у всій "погодній екіпіровці", для пошуків завдань спортивного квесту. Ви у мене - Молодці!!!!

ФОТО


Довгоочікуване драйвове літо...

Спека, прохолода і бібліотека. Дружні, ідейні, завзяті, грайливі і по- дитячому щасливі - мої діти. Грайлики - читайлики, які бажають спілкування з однолітками, слухати музику, читати, займатися різними видами прикладної творчості. Це та малеча - яка перетворює читання у радість, задоволення, в справжнє свято книжкових відкриттів.

ФОТО


Ми - єдині і по духу, і по крові

У бібліотеці справжній вибух талантів! Відвідувачі не в змозі відвести погляду від яскравої виставки, що відображає роботи учасників Міжрегіонального конкурсу дитячої листівки «Ми – єдині і по духу, і по крові».
Конкурс проходить в рамках відзначення 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки і охоплює два регіони – Тернопільщину і Харківщину. До участі в конкурсі долучились близько дев’яноста дітей з різних куточків Тернопілля. Кожна робота по своєму красива, символічна і неповторна, тому надзвичайно важко було пакувати і надсилати їх у Харків – як того вимагають правила конкурсу. Але, сподіваємось, вже дуже скоро нам у відповідь прийде пакуночок з роботами юних харків’ян і ми насолоджуватимемось новими шедеврами. Бажаємо успіху усім конкурсантам! І нехай творчість єднає Україну!

ФОТО


Свято Букварика

Уміти читати - чудова це штука!
Спасибі тобі, Букварю, за науку,-
такими вдячливими словами розпочалося свято "Прощавай, Букварику" у Топільненській ЗОШ І-ІІІст. Ось і настав цей день, коли ми завершили працювати з першим у своєму житті підручником - Букварем, день прощання із цією мудрою і для кожної людини необхідною в житті книгою. У залі - мами і тати, бабусі, гості, друзі й усі ті хто прийшов привітати першокласників із святом. У кожного на устах посмішка, радість! Адже скільки вивченого нового, цікавого.

А нова програма у нас
З кожним днем трудніша-
Перший клас як інститут,
Тож міркуй скоріше!

Велике спасибі, першій вчительці Озінович Вікторії Русланівни за перші вивчені букви, речення, слова і цифри. А музичному керівнику, Мацюк Галині Олександрівні за гарні пісеньки, веселі композиції , запальні таночки. Час біжить…Все вивчили, зрозуміли, навчились малювати, співати , ну і звісно- побешкетувати. Попереду другий клас! Добрий Букварику! Перша книжко! Прощатися з тобою – хочеться плакати трішки. Жаль розлучатися, хоч і треба, ми не забудемо ніколи про тебе. Гарні букви в букварі, вчили всі старанно ми!

У науці і здоров’ї
Боже нам допомагай.
Ось і свято закінчилося-
Букварику, прощай!

ФОТО


"Одягни свою мову в красиві слова, щоб вона наче квітка в житті розцвіла"

,- під такою назвою відбулося свято мови у Топільненській ЗОШ І-ІІІст. проведене учнями школи під умілим керівництвом вчителів- предметників Наталії Клімович і Оксани Герасимчук. Урізноманітнило свято музичне перевесло пісень про мову, вдало підібране музичним керівником Галиною Мацюк. Гарно, по-темі була підібрана і виставка літератури оформлена бібліотекарем Інною Скубюк.
У світі про українську мову кажуть, що вона співуча, солов'їна, багата. Сьогодні, зі щирими словами ми звертаємось до Господа, щоб він оберігав нашу мову, нашу батьківщину, наш народ. Щоб нарешті на нашій землі не завтра, а вже сьогодні запанував мир і спокій, щоб матері не оплакували синів, які гинуть на своїй землі. Ми свято віримо в те, що не зомліє ріка нашої мови ніколи, слово рідне заграє новими гранями краси і довершеності!

Мова наша мова,
Пісня стоголоса.
Нею мріють весни,
Нею плаче осінь,
Нею марять зими,
Нею кличе літо.
В ній криваві рими
Й сльози "Заповіту".

ФОТО


Кохання вічне

Саме йому, коханню! Неспокійному і спокійному! Підступному і відданому! Нерозділеному і взаємному! Гіркому і солодкому! Вічному коханню! - була представлена викладка літератури «Кохання вічне», приурочена Дню Святого Валентина в Топільненській ЗОШ І-ІІІст.
В день всіх закоханих у більшості дітей думки зосереджені на романтиці, приємних дрібничках та подарунках. І День Святого Валентина прекрасний для цього привід. Як чудово, що в маленьких серцях живе таке велике почуття як Любов. Дякую усім, хто фотографувався біля фан-зони, яку так гарно оформили учні 9 класу. Ви - молодці!!!!!!!!

ФОТО


І ОБНЯЛИСЯ БЕРЕГИ ОДНОГО, ВІЧНОГО НАРОДУ

Єднайся, рідна Україно!
Єднайся, Північ, Південь, Захід, Схід!
Єднаймось, браття українці!
Поки живий вкраїнський рід!
Ви пам’ятайте, рідні браття -
Що сильні ми лише тоді,
Коли зіллємось воєдино,
Тоді загинуть вороги!

В історії становлення незалежності і соборності України особливе місце займає день 22 січня 1919 року, коли Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу. Саме цей день з′єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Українською Народною Республікою прийнято відзначати як свято – День Соборності України.
До цієї значної події у Топільненській ЗОШ І-ІІІст. була проведена учнями 8 класу патріотична година «І обнялися береги одного, вічного народу», змістовно підготовлена класним керівником Юлією Павлівною Миронюк. Школярі із зацікавленістю слухали історію виникнення свята від ведучих Ткачук Софії і Романа, жваво розмірковували про поняття соборності України переглядаючи відео-ролик по темі, насолоджувались українськими милозвучними піснями у виконанні тріо квартету БК.
Україна... Її майбутнє в руках молоді. Від нас залежить, якою буде наша держава! А держава, як і родина, має бути дружною, сильною, здоровою, щасливою. День Соборності України повинен виявляти найщиріші почуття любові, поваги до своєї держави, адже українська мрія – єдність, свобода і незалежність.

ФОТО


Щоб усі були моїм добром зігріті

Краєзнавча стежина «Щоб усі були моїм добром зігріті», пролягла до Топільненської ЗОШ І-ІІІст. і була приурочена 85- річниці від дня народження Олександра Теофіловича Богачука, українського поета, волинського митця і нашого земляка. Після себе Олександр Теофілович залишив багату літературну спадщину з широким діапазоном: вірші-роздуми та вірші-спогади, філософські мініатюри і вірші-реквієми, публіцистичні поезії й пісні-думи, ніжні ліричні акварелі і бризки-імпровізації, вірші-перестороги і гумористичні вірші, вірші-заповіти і поеми. Його рядки поєднали у собі гордий злет думки й почуття з досконалою мовною формою-ритмом, звуковою тональністю, внаслідок чого й стали піснями. На жаль, серед сучасної молоді є лише одиниці, які знайомі з його життєвим та творчим шляхом. Минає час…Але ми, стараємось не забувати і берегти цінний скарб надбань волинського поета. Читаємо його вірші на уроках літератури, які досі зігрівають душі, співаємо його пісні, перечитуємо його твори, які є надбанням української літератури. Саме сьогодні, краєзнавча стежина проведена восьмикласникам вчителем Наталією Клімович вшанувала пам’ять поетичного слова Олександра Богачука.

Я ще вернуся неодмінно,
Куди б дороги не вели.
Вернуся піснею своєю,
Своїми думами вернусь.
І тихо з рідною землею
На віки вічні обнімусь.

ФОТО


Тепло-чарівної, щасливо-книжкової осені

Тепло чарівної, щасливо-книжкової осені
випромінюють світлини маленьких читачів бібліотеки-філії с. Топільне.

Нині осінь нас чарує,
Неповторна, чарівна,
Різні барви нам дарує
І дивує нас вона.
Виглядає так казково
Восени і парк, і гай,
Розмаїттям кольоровим
Прикрашає осінь край!
Вересневу павутинку бабин

ого літа і ще теплі дні відпочинку з книгою зловили читачі Лукашук Іринка, Іванка і Віталіна, Кудінович Діана і Мар’янка, Аршулік Анастасія і Кудінович Юлія, Крупінська Христина і Верешко Даринка, Ковалик Софійка. Осінь знаходиться всередині нас. І кожен переживає її по-своєму. Для них вона по-дитячому казкова і прекрасна!

ФОТО


Урок- мандрівка "Все починається з добра, все починається з любові"

присвячений 100- річчю від дня народження Василя Сухомлинського підготовлена вчителем- предметником Наталією Клімович та бібліотекарем Інною Скубюк пройшла у Топільненській ЗОШ-ІІІст. з учнями 8 класу.
Твори добро та будь завжди привітна.
Дитино, ти приходиш для добра.
Любов у серденьку хай сонцем квітне.
Збагнути це тобі пора.
Спадщина кожного митця і кожного вченого має свою долю. Одну досить швидко забувають, іншу якийсь час тримають у полі зору. І лише небагатьом випадає залишитися у «великому часі». Є всі підстави стверджувати, що спадщина Василя Сухомлинського належить до останніх. Вона не тільки ввійшла окремим значним розділом в історію педагогіки, а й ділом та зберегла свою актуальність. Його педагогічні твори вчать наших дітей поважати загальнолюдські цінності: добро,совість,честь, обов'язок і гіднісь. А людяність, душевність спілкування мають бути ключем у дитячих та юнацьких серцях. Спадщина Василя Сухомлинського є вагомою віхою у вітчизняній та світовій скарбниці педагогічної думки.

Його душа відверта і правдива
Ронила чесні й праведні слова
Тож дай нам, Боже, щоб і нас навчила
Творити в світі добрії діла.

Під час мандрівки учні мали змогу переглянути відеоролик про життєвий шлях педагога Василя Олександровича, а книжкова викладка творів познайомити з творчим поробком письменника, ученого, Вчителя з великої літери.

ФОТО


Шана за подвиг, вдячність за мир

Під такою назвою пройшов тематично - патріотичний вечір присвячений Дню пам'яті і примирення та 73-ій річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Топільненській ЗОШ І-ІІІст.

Весна. Рік сорок п’ятий.
Зітхнула звільнена земля,
Здригнулася від болю за синами.
І мирним житом впала на поля.
Вже в котрий раз те жито сходить,
І правнуків благословляє на життя.
Але той травень, переможний травень
Вовіки не зазнає забуття.


Це було 73 роки тому. Для нас це історія, але для наших дідусів та бабусь - це частина життя, та найчорніша смуга долі, що й досі озивається у серці смутком і болем. Сьогодні, учні школи, ведучі й усі присутні вечора торкнулися тих далеких воєнних подій, щоб не забувати, щоб пам'ятати, бо в того народу, що не знає своєї історії, не може бути і майбутнього. Гарні, проникливо мелодійні пісні на воєнну тематику і танцювальну композицію подарували усім глядачам учні 8 класу під умілим керівництвом музичного керівника Галини Мацюк, в'язочку патріотичних віршів декламували учні 6 класу підготовлену Людмилою Чирук. Тернистим був шлях до Перемоги для наших героїв -односельчан. Трагічним і неймовірно довгим. Летять роки, швидко біжить час. Відійшли у вічність наші ветерани, але вони святиня нашої пам'яті. І поки буде продовжуватись наше земне життя - не щезне в пам'яті людській, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія народу.

ФОТО


Чорнобиль - чорний біль України

Чорнобиль – скільки в цьому слові горя,
Страждань та гірко виплаканих сліз.
Ця радіація впадає в Чорне море,
Вона таїться в ніжних стовбурах беріз.

26 квітня! В пам'яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму. І забути це, і викреслити із нашої пам'яті - неможливо. Виховний захід "Чорнобиль - чорний біль України" присв'ячений 32 річниці найбільшій катастрофі ХХ століття Чорнобильській АЕС відбувся у ЗОШ І-ІІІст. с.Топільне, проведений спільно з учнями школи під умілим керівництвом вчителя хімії Раїси Михайлівни Сущик. Аварія на Чорнобильській АЕС, смертоносне полум'я зловісної пожежі висвітило кожного, хто там працював і жив, виділило перших із перших. Вони, ризикуючи своїм життям, кинулися до реактора, аби своїми грудьми відвернути трагедію.

Душевні, добрі, сильні, вперті
Змогли стихію подолать.
Комусь прийшлось назавтра вмерти,
Комусь - ще довго помирать.

Ведучі заходу Наталія Чміль і Оксана Кузніцова, Генадій Філюк і Володимир Камінський нагадали усім присутнім імена перших героїв-пожежників чорнобильського полум'я, які мужньо прийняли смертельний бій, з якого вийшли переможцями. Наша пам'ять і пам'ять наступних поколінь - знову і знову буде повертатися до цих трагічних днів. Чобильська аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Тож не треба повторювати помилок, давайте берегти оточуючий світ. Нашій планеті вистачить одного Чорнобиля. А на завершення, усі учні школи випустили у небо власноруч вироблені паперові журавлики.

Хай журавлі пролітають над селами
і гніздяться там назавжди.
Хай не повториться горе Чорнобиля,
Лихо людської біди.

ФОТО


Перегляд-пасаж

Що таке бібліотека?
Знає навіть першачок!
І до неї недалеко
двадцять метрів за ріжок.

На знайомство з книжковим всесвітом бібліотеки-філії с. Топільне були запрошені наймолодші школярі з "класною мамою" Вікторією Озінович. Смішні, веселі, грайливі, по-дорослому розсудливі, і такі різні. Дивлюсь на них і сподіваюсь - мені буде з ними цікаво... творити, мислити, досягати успіхів.

ФОТО


Поетичний дебют

Поезія - ти музо чарівна!
Ти слово, пісня і вільна душа,
До мене ти давним - давно прийшла.
Не знав я досі, що щось я вмію,
писать вірші і мудре сіять...

Ці слова прийшли мені сьогодні на думку, почувши гарні вірші учня 10 класу Топільненської ЗОШ І-ІІІ ст. Святослава Фірчука. У народі кажуть: доля посміхнулася, чи доля відвернулася. До Святослава вона посміхнулася, вона - неземна дівчина. що веде його по життю, надихає, підказує, направляє. Муза прийшла до хлопця несподіванно, десь у шостому класі. І з тих пір вона завжди поруч :у зошиті, у книжці, на чернетці. Кожний вірш юного поета - це сум, чарівність, музика, дотик до душі. Сьогодні, у Всесвітній день поезії, Святолав виніс на суд слухачів, учнів 8 і 10 класів свої вірші. А ще хлопець бере участь у цьогорічному заочному конкурсі "Юних літераторів Волині", у номінації "Поезія", адже у його творчому доробку є вірші про героїв АТО, війну на Сході. Для відвідувачів у бібліотеці була розгорнута викладка літератури" Ніжні струни моєї душі", з творами відомих і обдарованих поетів. Поезія - це життя, а воно розквітає навесні, а для романтичних і обдарованих людей, таких як Святослав - це стимул для творчості. Велику подяку хочу висловити вчителю- предметнику Оксані Василівні Герасимчук за допомогу у проведенні заходу і редагуванні віршів молодого обдарування.

ФОТО


"Мово моя материнська, квітни в душі й на устах..."

У кожної квіточки інша краса.
Свій голос в малої пташини.
У кожної мови - Вселенська душа,
Бо слово від Бога в людини.
У кожної пісні є гарні слова,
У кожної мови перлини.
І кажуть, що хліб - усьому голова,
Що мова - то розум людини.

Чи знаємо ми українці свою мову? Вдосконало - ні! Створена на світанку людської історії мова розвивається, живе в природі. Пізнати всю красу і велич української мови змогли і учні Топільненської ЗОШ І-ІІІст. під час проведення літературно-музичної композиції, уміло підготовленої вчителями -предметниками Оксаною Василівною Герасимчук і Наталією Володимирівною Клімович.

Я знаю: мова мамина - свята,
В ній вічний, незнищений дух свободи,
ЇЇ плекали розум і вуста
Мільйонів. Це жива вода народу,-

розповідали ведучі заходу Власта Кузава і Чуйко Анастасія. Зародившись десь на світанні праслов'янських часів, наша мова, збагачуючись і розвиваючись, дійшла до нас сьогоднішніх людей повносилою, потужною, розмаїтою і музично-мелодійною. Які зворушливі і проникливі у нас пісні! Зачаровують, заколихують, зворушують наше маленьке серце. Підбірку пісень про мову, уміло підібрала музичний керівник Галина Мацюк. А учні молодших класів подарували усім насолоду, своїм виконанням українських пісень.

Як легко , мово йти з тобою по землі
І підставлять вітрам лице відкрите!
Для нас ти- як насущний хліб,
Без тебе ми би не змогли на світі жити.

ФОТО


Поезія Шевченка-вічна!

У цьому переконалися сьогодні усі присутні у Топільненській ЗОШ І-ІІІст. на конкурсі юних читців поезії Тараса Шевченка. 27 лютого нашу школу на районному конкурсі буде представляти учениця 7 класу Неля Семенюк.

ФОТО


КОХАННЯ, ЯК ЧИТАННЯ...ВІЧНЕ!

Лютий…Морозний, засніжений, холодний… Але про який холод йдеться, коли обличчя моїх дітей усміхнені, загадкові і романтичні! В долоньках сердечка-символи подаровані друзями й однолітками,а в поштовій скриньці Валентина таке довгоочікуване й таке коротке зізнання в коханні. Саме сьогодні, за декілька годин ми відтворили свято, незаплановане й непередбачуване. Книжкова виставка-захоплення зібрала для читачів літературу світових класиків – звісно ж про кохання! Про нього мріють, його очікують, адже воно- ніжне, загадкове і таке палке!

Любов підносить серце над землею
І робить дивовижні чудеса.
Стає людина зовсім інша з нею,
Тоді в її душі живе краса.
Тоді в душі троянда розцвітає,
Співає у душі тоді весна!
Любов людська велику силу має,
Зцілити може й оживить вона!

ФОТО


Правова відгаданка

В Україні щороку на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини проводиться Всеукраїнський тиждень права. Цього року вже традиційний в Україні Всеукраїнський тиждень права проходитиме з 4 по 10 грудня 2017 року. Розпочався він і в Топільненській ЗОШ І-ІІІст. з правової відгаданки в бібліотеці з учнями 10 класу під керівництвом вчителя правознавства Леоніда Володимировича Захарчука. Коротенька історія вчителяпро Всеукраїнський тиждень права нагадала усім присутнім, що
Є права в дітей звичайно,
Треба, щоб усяк їх знав
Знайте ж, що усі ви - ви рівні,
І людина змалку вільна,
Наче в небі синій птах.
Знайте ж. змалечку всіх діток
Треба вчить оберігать.
І ніхто у цьому світі
Їх не сміє ображать.
Треба діткам всього світу
Не сваритись, а дружить.
І по правилам хорошим,
По законам треба жить.

На уроках основи здоров’я, я і Україна, правознавство, учні починають вивчати деякі права дітей, щоб добре знати і вміти ними користуватися у житті. Знати права - означає вже наполовину володіти ними. Детальніше обговорювались з учнями статті: ст.6- кожна дитина має невід’ємне право на життя, ст. 7 – кожна дитина має право на ім’я, ст. 8-право на повноцінне харчування, ст. 28-мати право на освіту, ст.23- право на працю, ст. 21-право на здоров’я та медичну допомогу, ст.2 – усі рівні у своїх правах.

Бог дав закони нашому народу.
Від дня народження, від іменин -
Він твій, цей світ широкий за вікном,
Ти на життя і щастя маєш право
Під золото-блакитним знаменом
Своєї Української Держави.

В нашій країні, життя кожної дитини є найціннішим. І ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Учні наводили приклади порушень і статті за якими правопорушники притягаються до відповідальності , і з якого віку. Підказкою для учнів була представлена книжкова виставка «Перехрестя мудрого закону», де були висвітленні права та обов'язки громадян України, згідно Конвенції ООН.

Про свої права ми знаєм
На освіту право маєм,
Маєм право на ім’я,
Яке нам дає сім’я.
І таланти проявляти,
Особисту думку мати.
Та найперша справа –
Це на рівність право.
Рівність у правах
Не лише слова.
Це державна справа:
Рівність - перше право!
Знати всі повинні -
Ми в правах всі рівні.

ФОТО


Як у Топільному День захисника України відзначали

14 жовтня в Будинку культури села Топільне святковим концертом засвідчували повагу всім, хто носить військову форму, хто відстоював і відстоює цілісність нашої країни, захищаючи кожного з нас.

Найкращі слова та найщиріші пісні звучали на адресу українських воїнів-захисників.

За вікову історію української народності наша земля не один раз закликала своїх синів стати на її захист. І ніколи ці заклики до оборони рідного краю не залишилися не почутими. Сповнені мужності та рішучості українські солдати боронять рідну землю від вторгнення ворога і сьогодні. Чимало серед учасників бойових дій і тополян.

Вже повернулися з зони АТОМикола Волков,Юрій Муха,Олександр Солодько,Микола Терещук,Вадим Лазаренко,Вадим Смоляк,Сергій Ткачук,Леонід Майструк,Олександр Камінський,АндрійПоліщук,Сергій Бричук,Віталій Доля. До цього часу на сході країни –Олег Цісар,СергійКарпець,Валерій Щур.


В ході концерту піснею Україну та її синів величалиОксана Брилевська,МирославаПашковська,Катерина Бондарук. Кожен твір у їхньому виконанні був сповнений любові до рідної землі та віри в перемогу. Особливий емоційний відгук у глядачів викликала пісня «Повертайся живим», яку заспівала-прожила Оксана Брилевська.

Нікого не залишили байдужим «Молитва за Україну» у виконанні вокального жіночого тріо будинку культури села Топільне.

А низка українських народних пісень відповідної тематики, від народного аматорського фольклорного колективу «Джерела», переконливо довела, що історія має здатність повторюватися, але попри все, не змінюється готовність українських захисників боронити найдорожче.

Тож нехай кожен день наближає перемогу, адже мільйони людей вірять, що небо нашої України-матері буде мирним, бо його захищають славні воїни, яким довіряють найдорожче, найсвітліше – оберігати мир!

ФОТО


Літо з книгою

проходить у моїх читайликів бібліотеки-філії с. Топільне. Світлини літніх уподобань я пропоную і вам. Смачного перегляду!

ФОТО


Вітамінопрограма «Шукайте лікаря в природі»

проходила в бібліотеці-філії с. Топільне під час літніх канікул для читачів, які люблять дізнаватися про все цікаве і новеньке, люблять подорожувати. Щоб дізнатись які саме лікарські рослини є нам "домашнім доктором" при усіх захворюваннях, у бібліотеці була розміщена викладка літератури яка ознайомила усіх присутніх з інформацією, як правильно заготовляти лікарські рослини та приготувати ліки, про біологічно активні чинники рослинта спроможність фітотерапії. Діти цікавилися правильністю застосування народної медицини, почули від бібліотекаря цікаві рецепти правильного харчування при запобіганні тієї чи іншої хвороби, ділилися власними рецептами здоров’я, краси і такого бажаного рецепта довголіття. А лікаря в природі ми все таки знайшли на урочищі «Козачка», де всі дружно відпочивали, купалися і збирали лікарські трави.

ФОТО


Творча майстерня
«Таємниці непрочитаних книг»

Як добре багато знати, і дивувати своєю ерудицією! Той хто багато знає, завжди в центрі уваги. Постійними пригодо шукачами у бібліотеці є учениці 9 класу Власта Кузава і Анастасія Чуйко, учні 7 класу Мельник Ангеліна і Анастасія Дзюбак, Артем Терещук і Каріна Кузава, Вікторія Франчук і Анастасія Цимбалюк, учні 6 класу Роман Ткачук і Вікторія Коновал, Неля Семенюк і Василь Карпець. Читають, дивують, і несуть знання на урок з скарбниць книжкових, і учні молодших класів. Росте молоде, підростаюче й читаюче покоління.

Книзі хвала
Від неї у школі користь немала!
«Чому?», «Коли?», і «ДЕ?»
На всі ці запитання книга відповідь дає.

ФОТО


Яка то робота! Які то узори!

В цих вишиванках – пісня й лани неозорі,
Птахів щебетання, весняні світання,
Квітковий розмай і калини зітхання.

На світлинах діти Топільненської ЗОШ І-ІІІст. під час проведення вишиванкової паутини.

ФОТО


Герої серед нас

Сьогодні в бібліотеці села Топільне, для читачів була представлена виставка "Незламний дух - нескореної нації", світлин воїнів-захисників, різних за віком і професією,з різних куточків Волині. У цих бійців різні долі, військові звання.Герої, які представлені на виставці, це звичайні люди, які в певний момент, не роздумуючи, залишили все і пішли на війну. Їхній героїзм духу, волі і єдина мета – подолати ворога – наблизити перемогу. Це героїчні вчинки, вчинки справжніх патріотів. Об`єднані любов`ю до Батьківщини, боротьбою за цілісність і незалежність України, за наше щасливе майбутнє. Усі вони, не вважають себе героями, бо робили, те що потрібно.Але, історія кожного заслуговує на нашу шану і повагу.Фотопортрети волинян авторства заслуженого журналіста України Валерія Мельника стали першим кроком у реалізації і задуму увіковічнити подвиг краян-захисників. На світлинах такі лагідні і усміхнені очі. Очі, наших синів, батьків, внуків. Дуже приємно, що на цих світлинах, серед сімнадцяти героїв є і наші земляки з Рожищенського району, з сіл Сокіл і Раймісто.Ми гордимося, що такі герої живуть і серед нас!

ФОТО


Поетична кав'ярня "Шевченко в поетичних рядках"

Читайте Шевченка! Напам'ять учіть
Рядки його сповнені болю.
Наснажуйтесь словом і в серці несіть
Той заклик - боротись за волю!


Саме такими словами 9 березня розпочалася поетична кав'ярня в бібліотеці села Топільне, присвячена 203- річчю з дня народження Т. Г. Шевченка. Нас просто не існує без Тараса. У ньому велика наша історія, усе буття і всі наші мрії. Уявити себе без Шевченка українцеві все одно,що бути без неба над головою. Він- вершина нашого родового дерева. Навіть його тіло вознесене на вершину. Його могила - немов козацька вежа.Серед учнів 7 класу, які були запрошені з вчителем української мови та літератури Герасимчук Оксаною Василівною на поетичну кав'ярню теж є поети-саморобки, які пишуть не стільки пером, скільки серцем, і просто читачі які люблять і вивчають творчість Шевченка-поета. А щоб більше дітям дізнаватись про геніальність митця, бібліотекар висвітлив цікаві факти і творчі поробки письменника на поличках книжкової виставки "Співець української слави і волі".

ФОТО


Свято рідної мови
"Рідна мова - серця мого подих"

Як довго ждали ми своєї волі слова!
І ось воно тепер співа, бринить.
Бринить,співає українська мова,
Чарує, тішить і п'янить.
Що є найцінніше в житті кожної людини? Звісно, рідна мова! У рідному слові початок усіх початків людського буття. Українська мова, одна з найбагатших, наймилозвучніших в індоєвропейській мовній сім'ї.Сьогодні, учні Топільненської ЗОШ І-ІІІст.зібрались на свято рідної мови, присвячене Міжнародному дню рідної мови, уміло підготовлене вчителем- предметником Світланою Володимірівною Воробей,і музичним керівником Галиною Олександрівною Мацюк. Гарно читали вірші про мову учні 5 класу, веселі і повчальні гуморески й дотепні сценки з життя українців зіграли учні 6 класу. А ведучими і організаторами свята були наші випускники - одинадцятикласники. Предметні конкурси і вікторини, підтвердили і перевірили знання учнів з української мови. Бібліотекою була організована викладка літератури "Слово до слова - звучить рідна мова".

Наша мова бездоганна і вимова чиста,
то ж плекаймо в серці кожне гроно.
Хай квітне, пломенить червоно
в сім'ї великій, вольній, новій!

ФОТО


Бібліотечна спорт - арена

Літо – пора відпочинку й оздоровлення дітей. Це знають і діти бібліотеки-філії с.Топільне, які прийшли на спортивний день під девізом: «лиш один рецепт на світі всім -усім підходить дітям, коли спорт полюбиш – сильним, спритним будеш!»
Які тільки спортивні рецепти вони знають і мають! Футбол, баскетбол, легка атлетика, спортивна гімнастика, настільний теніс, шахи,- це ще не весь перелік у списку чим вони фізично займаються. Я в цьому переконалась. Діти спортивно підготовлені, бадьорі, енергійні і фантазери, з гарним дружнім настроєм. Перша частина спорт - арени розпочиналась з фізкультурної розминки, і перевірила всіх на кмітливість, спритність, фізичну підготовку. На спортивному майданчику дитячого садочка треба було відшукати підказки, спортивних загадок. Друга – рухлива частина, яка перемістилась на подвір’я Будинку культури, задала завдання дітям: присісти з «вантажем», зробити місток на руках, віджатись 20 раз від землі, витримати рівновагу і таке інше. Інформаційна хвилинка підготовлена бібліотекарем ознайомила читачів з історією спорту, з біографіями видатних спортсменів, з підсумками чемпіонату по футболу «Євро – 2016». Адже чемпіони – це приклад прагнення до перемоги чудової спортивної форми й командного духу! А малюнки, які були намальовані моїми читачами доповнили і прикрасили
викладку – перегляд : «Чи бути здоровим – вирішуєш ти!».

ФОТО


Розважально - ігрова програма
"У пошуках скарбів"

було проведена сьогодні з дітьми Топільненської бібліотеки- філії. Було обрано дві команди: перша це хлопчики - капітан команди Карпець Олександр, сміливий, мужній - підстать і команда, девіз якої "Ми весела, серйозна команда - бо ми Б-А-Н-Д-А", друга команда дівчат - капітан Мельник Ангеліна, розумна , кмітлива, вірна- і її команда "єдність" - девіз якої "Щоранку посмішкою вітай, коли товариш в біді -виручай!" З самого ранку були розроблені маршрути команд, підготовленні були завдання, які носили пізнавальний та ігровий характер. Шо вже понервували, посперичалися, посміялися! Зато були у захваті, в очах - азарт і величезна кількість спогадів на весь залишок дня. Щасливі і захоплені діти весь час на свіжому повітрі, адже що може бути краще влітку? Хто перший відшукав скарб? Ну звичайно....хлопці, адже сила,спритність і винахідливість у них просто - клас! Друга частина дня - була присвячена знайомству з легендарною українською народною стравою -варениками. Велике спасибі мамам і бабусям, які так постаралися. Кожна господиня готовила вареник з "сюрпризом", всі хто їх смакував отримав " велике задоволення".

ФОТО


Літній розважально - пізнавальний туризм
"Мальовничі пейзажі мого села"

Сьогодні середа, а отже у бібліотеці знову зібралася малеча, щоб відпочити гуртом у дружньому й цікавому товаристві. Ми різні за віком, різні за мисленням,різні маємо характери, але єдині у творчих пошуках і вподобаннях. Ну правда, ми чудові! Росте молоде, підростаюче покоління нашої неньки - України!
Світлини відпочинку на зеленому урочищі Луки.

ФОТО


Народознавчі посиденькі

"ЗЕЛЕНА АПТЕКА: ВІД ТЕБЕ І ВІД МЕНЕ ВОНА НЕДАЛЕКО"
Ми часто зустрічаємо рослини у лісі, на полі,на підвіконні, але навіть не замислюємось, що у нас під ногами справжній скарб. І цей скарб – лікарські рослини . Люди ще в далеку давнину помітили, що в багатьох рослин прихована цілюща сила , тому почали використовувати їх для лікування хвороб. Так почала розвиватися народна медицина . Ці рослини полегшували страждання хворих . Саме цій лікувальній і повчальній темі у бібліотеці- філії села Топільне було проведено народознавчі посиденькі,адже літо - може бути і небезпечним( про перші лікарські захисні дії) ми і обмірковували.Приємно було бачити дітям і моїх колег по роботі: методиста ЦРБ Катерину Леонтіївну Олексюк і завідуючу бібліотекою- філією Валентину Вікторівну Герасим'як ,які зацікавлено долучились до наших загадкових вікторин, розваг, допомагали і підказували і найголовніше - взяли участь у нашому майстер- класі. Дякую Ангеліні Мельник, яка його провела! Підсумовуючи наші посиденьки, Катерина Леонтіївна порекомендувала усім:
Задумайтесь над тим,
Про що ми говорили,
Вмійте ж природу любити,
Кожній стеблинці радіти.
В полі, у лісі, над яром –
Квіти, дерева і трави…
Цвіту не вирви задаром,
Гілки не втни для забави.
Оберігаймо і стежиночку в гаї.
Все те окрасою буде
Нашого рідного краю.

ФОТО


Ігробум

Ну і де це, літо, щоб могло своїм теплом дітей зігріти?
Ніхто не знає. Не знають і мої діти, які завітали сьогодні до бібліотеки .Набрид той холод, хочеться справжнього літа, тепла.Різноманітно провела свій час малеча: хто брав уроки майстер- клас від Ангелінки Мельник по виготовленню модних заколок для волосся, хто складав на умілість і швидкість пазли, а хто й просто насолоджувався спілкуванням за чашечкою солодкого й ароматного чаю.Поласували усі охочі смачним тортом від Анастасії Дзюбак, солодкими налисниками від Вікторії Мельничук, свіженькими щойно спеченими пряниками від Ангеліни Мельник. Скажу по- секрету - є у кого повчитись! Ну де ж всім зустрітись як не у бібліотеці,адже у всіх канікули і сумувати ніколи!

ФОТО


День дружби у бібліотеці – філії с. Топільне

Як чудово приходити на роботу і радіти зустріччі з моїми маленькими читачами! Сьогодні вони прийшли до бібліотеки, щоб привітати один одного з Днем дружби, адже вони справжні і вірні друзі бібліотеки. Без них я нічого не варта. Люблю своїх маленьких "круть- вертиків", і бажаю щоб і на далі були завжди поруч. Світлини дитячої дружби пропоную до вашої уваги.
"Радо літо зустрічаєм, гріємось, читаємо, відпочиваємо", таку назву мав сьогоднішній День друзів.

ФОТО


Пригодницька дегустація
«Сторінками пригод Шерлока Холмса»

Думаю, ви вже зрозуміли, про кого буде йти мова. Серед численних злочинів і таємничих історій, майстерно розплутаних Шерлоком Холмсом, особливо виділяється історія про «Собаку Баскервілів», в якій переплелися реальність і вигадка, і для розгадки якої було потрібне не лише логічне мислення знаменитого детектива, але й спостереження за подіями, що відбуваються, збоку, ведення розслідування на відстані, щоб не злякати неординарного й обережного злочинця.Чому саме цю книгу полюбляють діти? Напевне, тому,що у цьому чудесному творі розповідається про Шерлока Холмса – детектива та його вірного друга Ватсона, які розслідують містичну справу про жахливого собаку та прокляття роду Баскервілів. Ми є свідками надзвичайного хисту Шерлока, його вміння швидко реагувати і знаходити вихід, як нам здається, із непередбачуваних ситуацій. Ця знаменита повість Артура Конан Дойля була вперше надрукована у 1902 році. І з того часу є одним із найцікавіших справ видатного сищика Шерлока Холмса. На дегустацію були запрошені учні 6 класу, які мали змогу переглянути фільм, насолодитись чудовим витвором Конан Дойля, адже цей бестселер святкує цього року - 115 років від дня написання. Прочитати радим всім, повірте, не пожалкуєте!

ФОТО


«Вогонь її пісень не згасять зливи літ»

У лютому, весь український народ святкує день народження Лесі Українки, славетної поетеси, мужньої жінки, перед якою в шанобі варто схилити голову.З цієї нагодиучні 6 класу та члени клубу "Краєлюб" під керівництвом вчителя української мови та літератури Оксани Василівни Герасимчук перегорнули книгу життя поетеси, презентували усний журнал "Вогонь її пісень не згасять зливи літ".З нагоди свята у бібліотеці була розроблена книжкова виставка- ознайомлення "Дві музи - дві долі".Шестикласники та всі бажаючі мали змогу ознайомитись з письменним Лесиним словом, яке вже сотню літ запалює у серцях людей силу духу, добра, самопожертви в ім'я свого народу, вогонь відданості та патріотизму, віру в краще майбутнє.

ФОТО


«Небесна Сотня – історія нескорених»

У ці дні весь український народ вшановує пам’ять героїв Небесної Сотні. Ось і учні Топільненської школи разом з вчителем історії підготували і провели вечір- пам’ять «Небесна Сотня- історія нескорених», де зібрались всі, щоб у глибокій скорботі низько схилити голови перед пам’яттю тих, хто боровся за честь, правду і гідність, і віддав своє життя за нас з вами.

Це моя і твоя війна
За мою і твою свободу.
Я із Заходу ти із Сходу-
Ми щаслива одна сім’я.
І ніхто нас не роз’єднає.
Нас ніколи ніхто не здолає,
Бо ми разом – могутня сила.
Це моя і твоя Україна.

Майдан. Молоді, сильні хлопці, ті, що тільки починали жити виборювали нам свободу й оновлення країни. Майдан став символом боротьби, символом утверження прагнень до європейських цінностей у споконвічноєвропейській державі. Усі герої Небесної Сотні були простими людьми – не депутатами, не політиками, не начальниками. Вони не думали про те, що можуть загинути. Вони лише знали, що так, як є, так далі бути в Україні не може.

Вони в ярмі вже не хотіли жити,
А в Україні вільній, новій,
І українському народу служити.
Їх кликало до бою Шевченкове слово

Захищаючи рідну землю від ворога вони віддали найдорожче – своє життя. І ми сьогодні з сильним болем та великою гордістю згадуємо своїх волинських Героїв: 20 річного Івана Тарасюка, 21 річного Василя Мойсея, 23 річного Сергія Байдовського, 28 річного Едуарда Гриневича.

Клята куля попала в серденько,
і в очах усе світло згасало.
За країну, за честь, за свободу,
ми прийшли на Майдан відстояти,
та прийшлося простому народу
у нерівнім бою воювати.

В моїй країні сьогодні траур... Гудуть Карпати, реве Дніпро. Над вбитим плаче безсила мати, чи рідний, чи чужий вже все одно. Їх не вернути, їх не забути. Бо в пам' яті немає забуття. Вони Герої, вони Безсмертні. Вони віддали за нас Життя!

ФОТО


«Очима болю і словами гніву»

Кожна людина, як і все свідоме людство, живе у трьох вимірах: учора, сьогодні і завтра. Вчора – це наша історія. Ми не знали її. А вона бездонна, невичерпна криниця духу, мудрості, перемог і страждань. Сьогодні, коли ми почали будувати на рідній землі свою домівку – державу, без своєї кришталевої чистої криниці не обійтися. Але з нашої історичної криниці, починаючи з самої поверхні, належить вичерпати багато солоної води від хуторів, до тих криниць і спільних ям, куди скидали десятками виснажені тіла наших з вами бабусь і дідусів, матерів і батьків, братів і сестер.

І понаскладали їх…. мільйони. 82 роки тому наш народ пережив катастрофу, яка змогла зупинити життя всієї нації. Голодомор приніс не лише страждання і смерть. Він посіяв страх серед людей.

Пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітаризмом у 1932-1933 роках, пам’яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії ХХ століття, був проведений у Топільненській ЗОШ І-ІІІст. вечір – спомин під назвою «Очима болю і словами гніву» під керівництвом вчителя- предметника Захарчука Віктора Леонідовича з учнями 7 класу. На десятиліття можна засекретити архіви. Можна приховати в глибинах спецсховищ викривальні документи. Можна раз, і вдруге , і втретє переписати історію на догоду диктаторів чи ідеології. Та з пам’яттю народу нічого не вдієш, вона зберігатиме правду. Правду, яку повинні знати наші діти, внуки, правнуки, пам’ять про Голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім сущим на землі. Учні розповідали про Україну, яка була вбогою та знедоленою у 32-33 роках, як Шевченкова наймичка, хоча й сильною духом. Голод набув нечуваних розмірів. Доведені до відчаю, люди їли жаб, трупи коней і людей.

Страшний тридцять третій – болюча ця дата,
Коли вимирали за хатою хата.
І смерть не щадила – робила укіс,
А влада мовчала, не бачила сліз.

Зараз нам залишається не шукати винних чи когось засуджувати, а пам’ятати і шанувати наше минуле. Наші предки залишили нам велику спадщину, яка в котрий раз доводить, що ми не дике плем’я, а величний народ. І як би його не гнобили, він встояв, піднявся з колін.

Забути те лихо ми не повинні.
І наші нащадки повинні це знати,
Щоб більше не плакала в розпачі мати,
Коли помирало дитя на руках

І їсти просило із болем в очах,- читала вірш Лариси Браташ, учениця Анастасія Павлюк, який так влучно оспівує сторінки Голодомору. Хвилини суму, відчаю передались усім присутнім на вечорі, а запалені свічечки і молитви полинули до тих, чий голос від голоду в муках затих.

Про мучеництво України того періоду, яка поклала в землю мільйони своїх кращих синів і дочок розповідає книжкова виставка в бібліотеці: « Пекельні цифри та слова у серце б’ють неначе молот. Немов прокляття ожива рік тридцять третій Голод…Голод…»

418 419 420 421


117

ФОТО

Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player.


День "Смачного вареника"

"Сонце пече, річка тече - влітку на вулиці так гаряче, а в бібліотеці - так хороше!", вважають маленькі читайлики моєї бібліотеки, які запропонували провести день "смачного вареника". І ось все готово! Обладнана викладка літератури "Стравами багата Україна - мати!", "Є вареники у хаті - в Україні все гаразд", наліплені і відварені вареники з вишнями, сиром, чорницями, малиною, черешнями. Ох і смакота!!!

155 156


Найкращі казкарі Волині

У 1995 році на теренах Волині за ініціативи обласної бібліотеки для дітей було оголошено конкурс юних казкарів «Казку складаю сам». Конкурс, який залучає школярів області до творчості, виявлення юних літературних обдарувань, який надихає дітей мислити, фантазувати, і щиро по-дитячому мріяти. 27 березня 2015 року у Волинській обласній бібліотеці для дітей відбулося нагородження переможців обласного конкурсу юних казкарів «Казку складаю сам».Подія стала завершенням Тижня дитячого читання на Волині. У конкурсі брали участь учні 1-9 класів. Учасники конкурсу були вільні у виборі теми. Журі визначало переможців у двох вікових категоріях: серед учнів 1-4 класів, 5-9 класів. Які були красиві, вироблені дитячими руками книжечки, гарно проілюстровані, з цікавими темами, дотичних не лише до українських традицій, але й до сучасних подій у нашій державі. «Це творче змагання засвідчило, що наші діти направду і талановиті, і працьовиті й уміють уважно приглядатися до світу – його природи, історії, сучасності»,- прокоментувала підсумки конкурсу директор обласної бібліотеки для дітей Наталія Гранич. Дуже приємно було почути від голови журі - члена Національної спілки письменників України, автора багатьох дитячих книг Надії Гуменюк, що за підсумками голосування було обрано переможцями учениць Топільненської ЗОШ І-ІІІст.Рожищенського району. Дипломами, цінними й такими приємними подарунками з рук самої Надії Гуменюк були нагороджені мої дівчата! Й це не дарма, адже вони-молодці,бо принесли перемогу Рожищенському району, зайнявши призові місця: Франчук Вікторія-І місце, а Кузава Каріна – ІІІ місце. Приємні миті успіху зафіксовано на фото разом з Надією Гуменюк, перший подарований автограф на згадку. Збулася дитяча мрія!

3211 3212 3213 3215


«Небесна сотня білих журавлів,
душа яких летить під небесами.
Ніхто із вас вмирати не хотів,
Хай вічна пам’ять лишиться за вами»,-

393

так називалася година-реквієм присвячена пам’яті Героям Небесної Сотні,проведена в Топільненській ЗОШ І-ІІІст., ведучими якої стали працівники Топільненського місцевого БК, аматори сцени, учні школи.

Життя, як спалах сірника,
В одних запалиться й погасне,
У інших довго горить ясно,
А є не спалахне ніяк…,-такою поезією розпочала захід ведуча Карпець Ірина . Учні та вчителі зібралися пом’янути наших героїв, що за волю поклали безцінне життя, що творили історію, будували нову Україну.

Дійсно, життя людське – це спалах сірника. Але цей спалах може зблиснути і згаснути, а може зігріти собою інших, врятувати їх.Таким яскравим вогником було життя сотні українців, що полягли на Майдані у лютому 2014 року. Їх душі прагнули свободи, щастя рідній країні, волі рідному народові. Як швидко минув рік. Рік боротьби, відчаю і болю… Але ніхто,ніхто навіть ні на мить, не забув, не викрислив із серця спомин про тих відважних, мужніх, молодих, сильних духом Героїв Небесної Сотні, чиї душі завчасно полинули до Бога. Їх – 104…З усіх куточків України, різних за національністю, освітою, соціальним статусом. І серед тих, хто навіки увійшов у Небесну Сотню, є і наші земляки. Гордиться Волинь такими синами: Сергієм Байдовським, Василем Мойсеєм, Едуардом Гриневичем, Іваном Тарасюком, які ціною власного життя викупили свободу для мільйонів українців і дали нам усім шанс здобути нову демократичну правову державу.

Кожен із цих Героїв Небесної Сотні мав свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, чесну Україну.

Вони співали “Ще не вмерла…” і вмирали…
Земля тремтіла, під ногами ж – твердь…
Їм янголи обличчя прикривали…
А ті під вибухи гранат ішли на смерть…

І вже сердець немає молодих,
Що билися за волю разом з нами.
Лиш чути материнський плач за них,
Який блукає довгими ночами

Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у небеса, але героїзм синів України житиме вічно в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають. Просто йдуть з Майдану – в небо.

В лицарі – зі смерті. Героям слава – вписано у серці».

Ще довго-довго з покоління в покоління будуть передавати батьки синам і дочкам, а ті своїм дітям спогади про тих, хто залишив життя земне у 2013-2014 рр. Ці події сколихнули весь світ, не залишили байдужою жодної душі. Люди висловлюють свої почуття через картини, пісні, вірші. Якими трепетними, проникливими до самого серця стали пісні у виконанні солісток БК Пашковської Оксани,Брилевської Оксани, Карпець Євгенії, Герасимчук Марії про героїв небесної Сотні.Хай палають свічки пам’яті по загиблим героям завжди у наших серцях, а розмінний бій хронометра відчеканить час скорботи, душевного болю і жалю. Адже Герої не вмирають! Вони завжди з нами!

Чи чуєш, брате,Україна плаче?
Увесь Майдан співає “Пливе кача”…

394 395 396 397


Сиві пасма гіркот

Афганістан…Слово, яке мабудь знають усі дорослі і малі, слово яке так миттєво ворушить розум пригадувати страшні картини нестерпного болю, відчаю, гіркого присмаку втрат.
Не заживає в серці рана.
Болить у матері за сина.
Молитва слізна материна-
Не вберегла від смерті сина.

Для неї твоя зоря горить:
В серцях ще довго будеш жить.
Прилинеш птахом навесні,
Бузком розквітнеш у вікні.

Вже немає наших військ в Афганістані, та продовжують плакати материнські очі Карпець Марії Миколаївни з села Топільне Рожищенського району Волинської області за сином Миколою. Молодим, але мужнім капітаном він назавжди залишиться у спогадах рідних, дружини, сина, мами, сестри. Про бойові заслуги Миколи будуть роповідати рідні своїм дітям, внукам, правнукам. Тільки з великих фотографій на стіні будуть усміхатися усім такі вродливі, але мовчазні уста їхнього героя. Кожний ранок з якими буде вітатися матуся, а ввечері розповідати синові як минув день. І так день, місяць, рік…допоки живе материнське серце. Напередодні 26 річниці вшанування учасників бойових дій на території інших держав, члени клубу «Краєлюб» при сільській бібліотеці-філії, прийшли провідати Марію Миколаївну Карпець, послухати її розповіді , і показати альбом , який створений бібліотекарем з усіх відшуканих матеріалів про її сина. Живі завжди в боргу перед мертвими. І наші діти які проживають в селі, мають знати своє історичне минуле, правду, якою гіркою вона б не була.

356 357 358 359


Бібліопарасолька

Літо - це море сонця, світла, тепла … Це пора радості … Це сонце в небесах … І яскравий блиск в очах …

Літо - це крапелька неба в твоїх долонях, крапелька світла на твоїх віях … І крапелька незабутньою життя …
… Літо - це сонячне щастя,гарний настрій, море друзів і безліч …запитань «чому?» Ось наприклад: чому зранку сонце, а потім після обіда -дощик з грозою,чому так рано зацвіли осінні квіти, опадають наливні яблучка, а обід – є обідом?...
А відповіді шукали у сільській бібліотеці-філії с. Топільне всі, хто до неї завітав на бібліопарасольку «І в науці, і у грі – книжка перший друг завжди», навіть не злякавшись теплого літнього дощику.За розвагами і конкурсами всі притомились, тому з захопленням всі пригощались гарячим чаєм біля викладки літератури «У вас обід – у нас гарячий хід».

ФОТО


Ігровий майданчик
«Королівство дитячих мрій»

Яке це дивне диво — квіти!
Чарівні форми й кольори.
І можна світові радіти,
Як сяє сонечко згори.
Тоді всі квіти розцвітають.
На казку схоже все стає.

Не за пущами густими, не за горами крутими, зовсім близько звідсіля, де барвінок в’ється, чарівна лежить земля – Королівством зветься.

Сьогодні у нашому королівстві – бал, справжнісінький, чарівний. Пропускний квиток – казковий костюм. Ох, і які у цих маленьких героїв фантазії, які думки, які умілі ручки. Так, ручки , бо виготовляли казкові костюми креативні дизайнери Карпук Світлана, Микитюк Максим, Микитюк Дарина, Карпук Анна - сьогодні з усіх підручних матеріалів які були в школі. Представити і захистити свій костюм, заспівати гарну пісеньку, затанцювати веселого гопачка змогли всі учасники загонів пришкільного табору «Веселковий

диво грай» Топільненської ЗОШ І-ІІІст . Переможцями в номінації за креативні і оригінальні костюми стали: Кудінович Юлія - «Літня прохолода», Кузніцова Оксана – «Зелена Русалка», Бльох Катруся- «Солоха», Карпець Олександр і Трофімов Станіслав- «Спортивні Пані вболівальники», Беднарчук Яна і Цимбалюк Софія – «Газетно-квіткові Пані», Лясковська Катерина – «Червоненька квіточка», Аршулік Ірина – «Маленька мрійниця», Калапуша Анна і Калапуша Юрій – «Кай і Герда». Щирий веселий сміх і море позитиву, отримали всі присутні вболівальники, а самі маленькі герої казки – солодкі подарунки.

Ось і казочка скінчилась чарівна.
Кликала з собою нас вона,
Повела в країну квіткових фарб,
І відкрила перед вами цінний скарб.

ФОТО


Казкова круговерть
«Казка-вигадка, проте…»

Літо – пора канікул і розваг! Чудова пора сподівань та здійснення мрій, веселих пригод і активного відпочинку. Саме це підтвердили діти у пришкільному таборі «Веселковий диво грай» при Топільненській ЗОШ І-ІІІст. Сьогодні у таборі - день казки і акторської майстерності. До нього готувалися всі діти із трьох загонів: «Дружба» , «Посмішка», «Капітошка»

які перечитали багато казок, намалювали гарні ілюстрації про улюблених казкових героїв, та головне - кожен загін готував казку, яку залюбки мав представити для інших. Казки такі вийшли цікаві і веселі , що ними захоплювалися не тільки діти, а й вожаті, вихователі. Адже кожна казка , її казковий герой оцінювався вимогливими суддями. І хто тільки не завітав до нас у гості: веселі дід і баба, маленький кругленький колобок, веселун - муркутун Кіт у Чоботях, Лисичка – сестричка, мишка – шкрябушка, Червона шапочка,Пан Коцький, зайчик – пострибайчик, Білосніжка і багато інших героїв. Після інсценізації казок, бібліотекарем була проведена книжкова плутанина,в якій було вжито імена героїв з інших казок – але діти уміло відгадували з яких казок інші герої. Переможці були нагородженні грамотами і солодкими подарунками, а ще оригінальним фото на згадку.

ФОТО


Кiлькiсть переглядiв: 1680