Всіх з Новим 2021 роком

Пропонуємо вашій увазі книжкову виставку "А ялинка буває і такою!"

ФОТО


Виставка-спомин "Над прірвою великої біди"

Щоб у ранки і теплі, і холодні
Не ішли шикуватись хрести
Щоб не плакали душі голодні
Свічку пам'яті свою запали.

ФОТО


Вони бачили війну

ФОТО


День української писемності та мови.
Бережімо прадідів пісні й вірші,
Бо мова, як джерело нашої душі.

ФОТО


І казкова, і чудова.
В нас з'явилася обнова

Літечком часу не гай - Швидше книжку відкривай!

ФОТО


Поетична альтанка
"Його благословила доля славою святою"

До бібліотеки завітали юні читайлики на свято Кобзаря. Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково : щороку на весні Великій Кобзар приходить до нас, і що року новим, неповторним. Він невмируща слава українського народу. Як весна оновлює природу так і поезія Т. Шевченка оновлює наші серця, вчить бути милосердними і любити свою Україну.

/Files/images/100_82.jpg


Бібліотечні уроки

З метою популяризації бібліотечно-бібліографічних знань в бібліотеці проводяться бібліотечні уроки, на яких навчають школярів користуватися бібліотекою і книгою. Кожна бібліотека відкриває свої скарби за допомогою каталогів і картотек. Для учнів четвертого класу проведено бібліотечний урок "Абетковий каталог".

На бібліотечному уроці "Ілюстрація в книжках" учням другого класу розповіли про значення малюнків для розкриття змісту книжки, допомогти відчути силу мистецтва розвивати художній смак, збагачувати мову.

ФОТО


Урок пам’яті
"Закарбуймо у пам’яті Небесну Сотню"

"Небесна Сотня"... Юнаки, батьки
Їх імена нам ніколи не забути.
Вони ж за мене полягли,
Так як і ті, що захищали Крути -

Такими словами розпочався урок пам’яті. На захід прийшли люди різного віку, щоб в скорботі схилити голови перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні, яких було вбито у мирний цивілізований час. Присутні долучилися до акції "Білий журавлик", який стане даниною тим, хто навічно пішов від нас.

Небесна Сотня білих журавлів,
Душа яких летить під небесами.
Ніхто із вас вмирати не хотів,
Хай вічна пам’ять лишиться за вами.

ФОТО


Виставка-інсталяція
"Під знаком Купідона"

14 лютого закохані усього світу відзначають найромантичніше свято року - День святого Валентина. День закоханих - свято сповнене сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. За легендою, у ніч на 14 лютого, святий Валентин сходить на землю і дослухається до розбитих сердець. Для кожної людини цей день особливий. До цього свята в бібліотеці була влаштована виставка ‑ інсталяція "Під знаком Купідона".

/Files/images/100_81.jpg


Конкурс дитячих робіт
"Ваша величність, Зима"

Зима. Канікули. Розваги. Гарний настрій та хвилини відпочинку отримали члени клубу за інтересами завітавши в бібліотеку на конкурс. Створивши власними руками дивовижні поробки діти отримали море вражень та цікавий і змістовний відпочинок.

/Files/images/100_80.jpg


Майстер-клас «новорічний настрій своїми руками»

Створювати щось своїми руками надзвичайно приємно. А якщо це робити із друзями набагато веселіше і цікавіше. Юні книголюби із задоволенням виготовляли новорічні витинанки, якими згодом зможуть прикрасити бібліотеку та свої домівки.

/Files/images/100_68.jpg /Files/images/100_69.jpg


Моє ім’я – Україна

Україна наша рідна земля, наша Батьківщина, вона одна для всіх нас. Кожен з нас є справжнім сином чи донькою своєї країни. У кожного з нас серденько б’ється для її.

Напередодні Дня козацтва та захисника України в бібліотеку завітали юні користувачі на творчу годину.

/Files/images/100_67.jpg


’’Україно, моя мила,
мати слова і краси’’

Україна! Наша рідна земля,наша Батьківщина. Вона для всіх, хто її поважає, любить, вона ‑ колиска найкращих у світі пісень, вона ‑ вічна надія на волю і кращу долю.

Я більшого щастя на світі не хочу,
щоб лиш Україна міцніла й цвіла.

ФОТО


’’Книжковий дворик’’

зібрав дітей на веселий відпочинок. Усі разом читали книги, дитячі журнали,газети. А ще ділилися враженнями від прочитаного, грали ігри. Діти змістовно і цікаво провели час.

ФОТО


"Я по світу іду в вишиванці"

Українська вишивка ‑ національна святиня_оберіг. Саме вишиванка несе духовне багатство, зв'язок поколінь. Вишивка ‑ це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі,материнських рук.

Літо. Канікули. Найулюбленіша пора всіх дітей. Влітку бібліотека гостинно відкрила двері для змістовного відпочинку юних читайликів. Особливою популярністю користуються майстер‑класи.Адже зробити сувенір своїми руками особливо приємно.На майстер-клас ’’Мотанку мотаю,щастя закликаю’’ в бібліотеку завітали юні читачі з бібліотеки-філії с.Немир.Бібліотекар розповіла про оберіг українського народу - ляльку-мотанку та ознайомила з тематичною поличкою ’’Обереги роду і мого народу’’.

ФОТО


Майстер-клас
«Дарунки для мами своїми руками»

Напередодні 8-го Березня в бібліотеці пройшов майстер-клас «Дарунки для мами своїми руками», який провела бібліотекар. Діти принесли картон, кольоровий папір, клей. І закипіла робота. Юні читайлики виготовляли картинки-саморобки, букети квітів ромашок, лілій. В ці маленькі подаруночки для своїх мам, бабусь, сестричок, подруг діти вклали всю свою любов та тепло долонь. Всі були задоволені своїми виробами.

/Files/images/100_37.jpg


Майстер-клас
«Котилася з-за обрію писанка свята»

Вже кілька років підряд стало доброю традицією проводити в бібліотеці майстер-класи по написанню писанок. Цьогорічна захід «Котилася з-за обрію писанка свята» завітало понад двадцять дітей різного віку.

Бібліотека ознайомила присутніх з викладкою літератури «Писанкові очі Всесвіту», де крім книг були представлені крашанки, писанки, дряпанки, яйця оздоблені крупами, бісером, стрічками і нитками.

Чудову писанку і серветок виготовили Таїса Романчук, Богдан Ничай, Костя Шиндирук, Каріна і Микола Переходьки, яка прикрасить виставку дитячих робіт виставки.

ФОТО


Виставка-інсталяція «Шевченко – художник»

Всміхається розумними очима
Мені Тарас з величного портрета
Я знаю, ще з садочка, що Шевченко
Був генієм, художником, поетом.

Тарас Шевченко – уславлений народний поет, геніальний Кобзар України – був також видатним художником.

Тарас Шевченко малював в різних техніках. В 1960 році імператорська Академія мистецтв надала йому звання академіка з гравірування.

До річниці від дня народження Т. Шевченка в бібліотеці була влаштована виставка – інсталяція «Шевченко-художник».

/Files/images/100_36.jpg


"Загадки-веселинки з-під зеленої ялинки"

З дитинства більш за все ми полюбляємо зимові свята. Запах ялинки, смачні гостинці, добрий і веселий Дідусь Мороз з онучкою Снігуронькою. А також зимові канікули – з веселими розвагами, коли діти ліплять снігову бабу, грають в сніжки, катаються на санчатах та лижах. А ще в січні місяці, діти беруть активну участь у бібліомарафоні з солодощами та призами.

Ось і в цьому році з 4 по 27 січня в бібліотеці пройшов бібліомарафон «Загадки-веселинки з-під зеленої ялинки», а для маленьких читайликів була проведена вікторина «Мереживо зимових свят».

/Files/images/100_35.jpg


Конкурс «Природа і фантазія»

Тема краси природи здавна хвилювала людські душі. Любов до рідної землі є тим глибинним корінням, яке живить душу поета, письменника, читача, кожної людини. Природа подарувала своє диво людині навіки.

Шепіт колосся, зілля цілюще,
Помах чаїного диво-крила,
Все, наче казку, ти невмируща,
Рідна природа, людям дала.

На конкурс члени клубу за інтересами принесли свої саморобки з жолудів, листочків, круп, насіння, гарбуза, букети квітів з кленового листя та пір’ям. Роботи маленьких користувачів Дарини Іванюк, Олександри Лук’янчук, Меланії Корніяшик, Богдана Ничая, Кості та Максима Шиндируків, Таїси Романчук радували неймовірною фантазією та красою. Діти отримали призи - дитячі книжечки та солодощі.

ФОТО


«Про козацький славний рід»

Під такою назвою в бібліотеці пройшов бліц-турнір. Діти уважно та зацікавлено слухали розповідь бібліотекара про славне козацтво. Адже саме козацтво є одним із чинників, що вплинули на формування українського народу та історії нашої держави. Козацькі війська захищали українські землі від нападників. Козаки – це воїни-захисники.

Мабуть немає жодної людини в нашій державі, яка б не знала про славну Запорізьку Січ, про січове лицарство – козацтво, про походи і подвиги.

Діти активно взяли участь у бліц-турнірі і дали вичерпну відповідь на всі запитання. А перемогу отримала – дружба.

994


Фотоконкурс «Мій чотириногий друг»

На протязі двох тижнів діти приносили в бібліотеку фотографії домашніх тварин. Найбільшу симпатію і кількість голосів отримали фотографії: пухнастого котика Сніжка – Тараса Омельчука, кумедного песика Чачі – Таїси Романчук, лошатко Яша – Богдана Ничая, грайливої Джулі – Юри Ляшука, лошатко та козенята – Максима та Кості Шиндируків.

Діти охоче розповідали про своїх домашніх улюбленців та кумедні історії. Кожне фото було надзвичайно оригінальне та цікаве і заслуговувало на перемогу. А переможцями конкурсу стали: Богдан Ничай, Юра Ляшук і Максим Шиндирук.

993


Година творчості «Гарно там жити, де вміють дружити»

Друзі – це найближчі люди для кожного з нас. Здавна дружба вважалася високою людською цінністю. На годину творчості бібліотека запросила друзів користувачів. Творити щось самостійно – надзвичайно цікаво, а ось творити з друзями – вдесятеро цікавіше.

З долоньок діти створили сонечко, яке посміхається і зігріває своїми променями-пальчиками усіх навколо. Та найбільшу насолоду діти отримали, виготовляючи карту-панно «Україна», в яку вклали тепло своїх долоньок та сердець.

ФОТО


Майстер-клас «Великоднє різнобарв’я»

У великодні дні бібліотека збирає багато дітей на майстер-клас. В цьому році майстер-клас було проведено для учнів 4-5 класів «Великоднє різнобарв’я» та на засіданні клубу за інтересами «Знай. Люби. Бережи».

ФОТО


Бібліотекар не просто ознайомила юних читайликів з прадавньою українською традицією, а зацікавила, спонукала самим створити цей магічний святковий атрибут. Діти з головою поринули у цікавий і чарівний світ перетворення звичайного курячого яйця в писанку.

Урок народознавства « З бабусиної скрині»

На урок народознавства « З бабусиної скрині» до бібліотеки завітали учні четвертого класу з викладачем Дмитром Адамовичем.

Бібліотекар змістовно та цікаво розповіла про давній український одяг, зокрема вишиті сорочки, рушники, запаски, скатертини, ткані килими. А ще діти познайомилися із старовинними речами побуту. Це дерев’яні ночви та лопата, глиняні глечики та макітра, праска, ступа, ціп, скриня та інші. Присутні мали нагоду помилуватися виставкою декоративно-прикладного мистецтва «Призабуте, старе, давнє нині знову ожива», де представлено понад 50 експонатів.

992


Виставка – інсталяція «Котилася торба»

Для маленьких читайликів в бібліотеці була влаштована виставка – інсталяція «Котилася торба». На виставці представлена література різної тематики. Та увагу дітей привернуло в першу чергу те, як були оформлені назви виставки та поличок. На мішечках, пошитих з мішковини та оздоблених квітами у стилі квілінг, красувались назви поличок. А доповненням до виставки стала зона відпочинку «Галявина ігор та розваг» на яку запрошував грибок – мухоморчик. Зручно вмостившись на листках – подушечках діти грали ігри, читали, жартували.

ФОТО


Дитячий ранок "Живуть Тарасе поміж нас і голос твій і слово"

203 Шевченкова весна прийшла на нашу землю. Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково:щороку на весні Великий Кобзар приходить до нас і щороку новим,неповторним.

Щороку,коли тануть сніги,
І на рясті засяє веселка
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуєм пам'ять Шевченка.

Такими словами ведучі Анастасія Антонюк та Оксана Тарасюк розпочали дитячий ранок"Живуть Тарасе поміж нас і голос твій і слово". Учні 1-4класів Ясенівської ЗОШ читали твори Шевченка.Юні користувачі ознайомилися з тематичною поличкою"Маленьким про великого Тараса".

ФОТО


Урок пам’яті "І мовчки сотня непокорених героїв відходила в чисті небеса"

20лютого минає третя річниця з дня трагічних подій Революції гідності--розстрілу Героїв Небесної Сотні.З метою вшанування Героїв Небесної Сотні та усвідомлення величі їх подвигу в бібліотеці пройшов урок пам'яті"І мовчки сотня непокорених героїв відходила в чисті небеса"
Ведучі Софія Баховець та Любов Романчук розповіли присутнім про мирні студентські акції протесту в листопаді 2013-го,про криваві події розгону Майдану у лютому 2014-го.Героїв Майдану,що загинули за світле майбутнє України, вшанували хвилиною мовчання. Користувачі мали можливість переглянути тематичну поличку"Закарбуємо у серці"Небесну Сотню",яка тепер на небесах".

962


Зимові свята в бібліотеці

Цьогорічні зимові свята принесли дітворі не лише канікули,а й цікавий відпочинок у сільській бібліотеці. Юні читайлики взяли участь в новорічному креативному проекті . Діти вирізали витинанки та прикрашали бібліотеку. Щоб зліпити з мережива сніжинок двох сніговиків виготовили майже сто витинанок різних за розміром.

З 4 січня в бібліотеці стартував зимовий марафон:"Ялинкова композиція", який тривав на протязі місяця. Діти, відвідуючи бібліотеку,брали участь у заході. Запитання прикріплені до цукерок та розвішені на гілках ялинки .Кожна дитина знявши запитання з ялинки уже мала цукерку,а за правельну відповідь отримувала приз. Такий захід бібліотека проводить уже третій рік підряд.

Членів клубу за інтересами"ЗНАЙ!ЛЮБИ!БЕРЕЖИ",що діє при бібліотеці, зібрало новорічне лото"РІЗДВЯНА КАЗКА". Діти цікаво провели час. Бібліотекар провела майстер-клас"ЯЛИНКА СВОЇМИ РУКАМИ". Діти з великим задоволенням виготовляли ялинки, якими прикрасили бібліотеку та свої домівки.

ФОТО


Є дитинства країна у державі моїй

Ось і настала чудова літня пора... У перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. За ними - майбутнє. Вони продовжать справи своїх дідусів та батьків. І обов'язок кожної дорослої людини захищати їх, дбати про них. Щоб росли повні сили,не хворіли, набиралися знань, ставали мужніми справедливими. Щоб ніякі війни не загрожували щасливому дитинству.

Саме тому і зібрались у сільській бібліотеці 1 червня діти на свято "Є Дитинства країна у державі моїй". Найактивніші читайлики бібліотеки АНЯ ПАРХОМЧУК та НАСТЯ АНТОНЮК допомогли виготовити плакат "Україна в нас єдина, бережи її дитино". На заздалегідь приготовлених голубах усі писали побажання - миру, радості, щастя, добра, здоров'я, любові усім на землі.
Діти ще довго грали ігри, читали книги та журнали. І ніхто не поспішав додому, адже на дворі - пора канікул та безтурботне щасливе дитинство.

ФОТО


Одягни вишиванку

Сьогодні на вулиці часто можна побачити перехожих, одягнених у вишиванки. Що це - данина моді чи утвердження національної приналежності та вияв волелюбства???

Щоб глибше познайомитися з історією вишиванки - однією з основних складових національного народного одягу, в бібліотеці-філії с.Ясенівка 19 травня було проведено годину народознавства "Одягни вишиванку". Діти читали вірші, з цікавістю слухали розповідь бібліотекаря про давній український одяг, зокрема вишиту сорочку та рушник. А більш детальніше ознайомитися із стародавніми зразками українських запасок, сорочок, рушників, скатертин, речей побуту діти могли переглянувши виставку "Призабуте, старе, давнє нині знову ожива" де зібрано велику кількість стародавніх речей бабусь та прабабусь, яким уже понад сотня літ. У цей день АНЯ та МАРІЙКА БАБАЄВИ подарували у бібліотеку вишиту скатертину своєї прабабусі.

ФОТО


Писанка - мальованка з любов'ю подарована

Уже четвертий рік підряд стало доброю традицією проводити в бібліотеці-філії с.Ясенівка майстер клас з написання писанок. Цього року захід "Писанка-мальованка з любов'ю подарована"відбувся 27квітня. Бібліотекар розповіла дітям як підготувати видуте яйце,наносити віск писачком, послідовність кольорів, а також про орнаменти писанок та їх значення. Юра Антонюк, Діма Дейна, Андрій Поліщук, Руслан Теслюк, Люба Романчук, Софія Баховець, Настя Антонюк, Яна Корнійчук та Богдан Ничай з великим задоволенням і натхненням писали писанки. ЯНА КОРНІЙЧУК кожного року приходить на такий захід,тому в цьому році вона написала найбільше писанок,а найкращу писанку виготовила НАСТЯ АНТОНЮК яка,вперше в житті тримала в руках писачок.

Діти були задоволені своїми роботами і побажали,щоб майстер-клас і надалі відбувався у бібліотеці кожного року.

ФОТО


"Мій пухнастий друг"

Під такою назвою відбувся у бібліотеці-філії с.Ясенівка 1 березня конкурс дитячих робіт,присвячений всесвітньому дню котів. Члени клубу за інтересами "Знай! Люби! Бережи!", що діє при бібліотеці,малювали своїх пухнастих улюбленців,читали вірші, розповідали веселі історії. Діти ознайомилися з книжковою виставкою"Свято у Мурляндії", послухали про цікаві факти з життя котів. Кожній дитині припала до душі якась книга чи періодичне видання з казками, оповіданнями, віршами про котиків. А переможцем конкурсу стала юна користувачка бібліотеки МАРІЯ БАБАЄВА, яка отримала приз.

813 814 815


Оберіг захиснику Вітчизни

У цей нелегкий для нашої країни час питання миру найбільш актуальне. Щоб підтримати вояків на передовій, передати їм найкращі побажання та висловити вдячність за безтурботне дитинство, учні Ясенівської ЗОШ: Аня Пархомчук, Юля Рогоза, Артем Лук`янчук, Настя Антонюк, Софійка Баховець, Юра Антонюк, Яна Корнійчук, Руслан Теслюк, Богданка Антонюк завітали до сільської бібліотеки на майстер-клас «Оберіг захиснику Вітчизни». Під керівництвом бібліотекаря діти активно взялися за роботу і виготовили своїми руками символічні обереги – ангели. Крім того користувачі бібліотеки є активними у Всеукраїнській програмі збору та утилізації пластикових кришечок для подальшої переробки та виготовлення протезів для воїнів АТО. Перемога - це справа всіх і кожного.

496 7 498 499


Твоє ім'я символ перемоги

«Твоє ім`я – символ перемоги» під такою назвою місцеві культпрацівники підготували вечір-вшанування, який провели в клубі с.Ясенівка.

Народна мудрість каже, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти цілющою водою, але захистити не може - це справа тих, що їсть хліб, п`є воду, милується красою рідної землі. Тому і встають юнаки у солдатський стрій, тому і вибирають одну з найпочесніших професій - професію захищати Вітчизну.

На захід запросили і вшанували солдат-односельчан різних поколінь. Ветеран Великої вітчизняної війни Володимир Чабанчук та воїн-афганець Микола Вавринчук поділилися своїми спогадами про нелегкі військові випробування. І сьогодні наші земляки: Орисюк Олег, Семенюк Микола, Малоголовець Олексій, Габдулхаков Микола, Савонюк Сергій, Осьман Ярослав, Лук`янчук Ігор несуть бойову службу на сході країни. Від імені односельчан ведучі побажали їм, аби Бог оберігав і благословляв кожного.

Щирою промовою шани і вдячності до присутніх звернувся сільський голова Петро Поліщук, а святковий настрій всім присутнім подарували учні Ясенівської ЗОШ та фольклорний колектив клубу с. Ясенівка.

Ветерани отримали квіти та подарунки. У фойє клубу діяла книжкова виставка «Подвиг. Пам`ять. Життя» та фоко-колаж «Між війною і нами вони стали щитом», які підготувала бібліотекар Наталія Омельчук.

493 494 495

Кiлькiсть переглядiв: 1045

Дата останньої зміни 06 Січня 2021

Фотогалерея