Екскурс в історію нашої держави

До Дня Соборності України бібліотекар Тетяна Миколайчук провела екскурс в історію нашої держави, під час якого діти мали змогу дізнатися про перші кроки країни на шляху до Незалежності та виготовити патріотичні обереги.

ФОТО


Гриб-грибок стрибай у козубок!!!

Цьогорічна осінь радує любителів тихого полювання величезним різноманіттям грибних дарунків. Навіть досвідченому грибнику інколи важко розібратись, а що вже говорити про дітей, які хоча і відвідують ліс разом з батьками, але є новачками в цій справі. Щоб виправити цю ситуацію для школярів Луківської школи був проведений незвичайний урок, який провела бібліотекар Тетяна Миколайчук. Школярі мали змогу ознайомитись з різними видами грибів, побачити їх, відчути запах. А закріпити отримані знання допомогла лісова вікторина для учнів.

ФОТО


Водить осінь хороводи під мелодію дощу...

Саме такими словами можна описати нинішню осінь. Саме в такі дні хочеться загорнутися в щось тепле і зручне, заварити запашного чаю та взяти до рук цікаву книжку. Все це можна отримати відвідавши бібліотеку.

/Files/images/krijvka/243527915_292129099086394_2037547385469631647_n.jpg


Збережемо ми природу - рідного села чарівну вроду

Давайте дерева разом насаджаймо Про них піклуємося і дбаймо Нехай зеленіша ж наша Земля, Дім спільний в якому живемо ти й я. Ці слова спонукали маленьких читачів бібліотеки посадити своє дерево і навіть дати йому ім'я, а ще показати своїм прикладом як потрібно любити і берегти природу.

ФОТО


Ляльки-мотанки мотаємо - родину оберігаємо

Які в народу звичаї крилаті, Який багатий наш духовний світ Традиції живуть у кожній хаті, І їх вивчають діти з юних літ. Під час майстер- класу діти не тільки робили ляльки, але й довідалися про історію походження цього оберегу, види мотанок. У цьому їм допоміг журнал "Жасмін".

/Files/images/krijvka/197.jpg


Гриб-грибок стрибай у козубок!!!

Цьогорічна осінь радує любителів тихого полювання величезним різноманіттям грибних дарунків. Навіть досвідченому грибнику інколи важко розібратись, а що вже говорити про дітей, які хоча і відвідують ліс разом з батьками, але є новачками в цій справі. Щоб виправити цю ситуацію для школярів Луківської школи був проведений незвичайний урок, який провела бібліотекар Тетяна Миколайчук. Школярі мали змогу ознайомитись з різними видами грибів, побачити їх, відчути запах. А закріпити отримані знання допомогла лісова вікторина для учнів.

ФОТО


Тепло й любов з дитячих рук, я рідній мамі віддаю

Члени клубу за інтересами вирішили порадувати своїх матусь оригінальними подарунками виготовленими власноруч.

ФОТО


В День Соборності і Злуки дружно візьмемось за руки

Саме під такою назвою відбулось відзначення Дня Соборності у с.Крижівці, а наймолодші учасники заходу урочисто винесли полотно, що символізує прапор України, тим самим стверджуючи, що майбутнє України в їхніх руках.

/Files/images/krijvka/83290200_463218917896109_5789424604279734272_o.jpg


День української писемності та мови

Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято - День української писемності та мови. Напередодні цієї дати бібліотекар Тетяна Миколайчук запросила своїх користувачів, учнів Луківської початкової школи на літературні вечорниці "Українське слово проситься у гості" Юні мовознавці вирушили в похід за знаннями до Країни мовних цікавинок, де змагалися у конкурсах "Розгадай слова", "Чи уважний ти?","Мовні перлинки". На заході лунали поетичні слова про рідну мову,відгадували загадки та кросворди. Під час проведення заходу юні користувачі перейнялися розумінням того, яким би тернистим не був шлях української мови, але вона живе.

/Files/images/005.jpg /Files/images/006.jpg


Запали свічку пам'яті

І знову третя субота осені - День,коли природа, здається, поділяє скорботу людську за тими, хто саме в такі сірі дні дочасно відійшов у вічність, не виконавши Богом даного призначення, чиє дерево роду всохло назавжди...
Захід присвяченій цій даті відбулися у Крижівці, а о 16 годині всі бажаючі мали змогу долучитися і взяти участь в акції "Запали свічку Пам'яті".

/Files/images/004.jpg


Розпочались канікули – нам сумувати ніколи

Коли надворі спекотно так хочеться сховатися від спеки, почитати цікаву книгу чи журнали, пізнати щось нове та прекрасне. Так в бібліотеці відбувся майстер-клас з сіно мотання. Учасники мали змогу долучитись до цікавого та маловідомого виду творчості. Результат порадував усіх.

ФОТО


Зима запpошує в книжкову кpуговеpть

Для більшості людей зима асоціюється з тpадиційними для цієї поpи pоку мальовничими пейзажами за вікном: катанням на санчатах та лижах, смакуванням запашних чаїв з тістечками і запахом мандаpинів.

Тож не дивно що пеpший тиждень Нового pоку у бібліотеці села Кpижівка мав назву «мандаpиновий»: на кожного відвідувача книгозбіpні чекала склянка аpоматного чаю з печивом та на додачу «сюpпpиз під мандаpинкою» - де було зашифpовано питання літеpатуpно-казкової віктоpини . Наймолодші читачі мали змогу позмагатися у ліпленні сніговиків , відвідати майстеp-клас по виготовленню сніжинок , скласти з пазлів геpоїв своїх улюблених казок. По закінченню тижня було підбито підсумки і визначено пеpеможця - ним виявився Максим Шинкаpенко.

/Files/images/100_73.jpg


Блакитно-жовте сяйво нації

У кожного наpоду свої цінності і важливо змалку пpищеплювати дітям любов до землі, де ти pостеш, знайомити з звичаями та тpадиціями pідного кpаю. Напеpедодні свята Незалежності юні читачі бібліотеки ,школяpі Луківської школи мали можливість своїми pуками зpобити пpапоp, дізнатися що символізують його кольоpи та помандpувати стежками істоpії Укpаїни.

/Files/images/100_47.jpg


І пам’ять в книзі ожива

В історії кожної країни є імена не заслужено забуті та затавровані клеймом «ворогів народу», хоча в дійсності ці люди гідні вшанування. Саме про таких людей, уродженців Рожищенського району розповідається в книзі місцевого краєзнавця М.Вавренчука «Вірні присязі».

З іменами односельчан учасників національно-визвольного руху мали змогу ознайомитись працівники сільської ради, вчителі, старожили та члени їх сімей під час презентації даної книги. Книга визвала різні емоції: суперечки, здивування, розкрила нові мало відомі факти з життя села.

ФОТО


Волинь читає Українку

Щоб вшанувати пам*ять видатної поетеси Лесі Українки в бібліотеці с.Крижівка було проведено читацький марафон «Волинь читає Українку », до якої мали змогу долучитись відвідувачі бібліотеки ознайомившись з поетичною спадщиною нашої землячки .Твори для дітей зацікавили своєю простотою і легкістю читання , дорослих мудрістю і вмінням сприймати удари долі без образ.

/Files/images/100_27.jpg


Вшановуємо Шевченка

В історії кожного народу є імена, з якими пов’язана їх слава, велич і національна гордість. Саме таким і є для України ім’я безсмертного Кобзаря - Тараса Григоровича Шевченка. Уже традиційними є щорічні проведення тематичних заходів ,щодо вшанування поета.

Так в бібліотеці с.Крижівка відбувся літературний вечір "Ми всі одна сім’я, єднає нас Тарасове ім’я ". Учасники свята декламували твори поета, виконували українські народні пісні.

997


Духовна радість для сердець

В цьому році увесь християнський світ відзначає значущу для усіх подію 500-річчя Реформації, що змінила хід історії та повернула вірян до справжніх людських цінностей .

До відзначення цієї дати змогли долучитися і жителі села Крижівка відвідавши театралізоване дійство "Духовна радість для сердець підготовлене учасниками недільної православної школи ,що діє при місцевому храмі та працівниками культури села. Юні актори розповіли про нелегкі часи становлення християнства, перешкоди на його шляху , а маленькі янголята сповістили про радісну подію.

Присутні на святі мали можливість оглянути виставку малюнків та пасхальні композиції юних читачів бібліотеки.

ФОТО


Навчаємось прадавньому ремеслу

Погожий літній день, мальовничий пейзаж поблизу річки, ароматний запах свіжоскошеного сіна та чудова компанія, яка прагне відпочити з користю, пізнати щось нове та незвичне – все це спонукало користувачів бібліотеки с.Навіз відвідати майстер-клас який провела завідуюча бібліотекою с.Крижівка Тетяна Миколайчук. Учасники заходу мали змогу ознайомитись з історією виникнення сіномотанки, а потім крок за кроком перетворювати неслухняні жмутки сіна в казкових ангелів та диво-птахів.

Байдужих не було: всі старалися навчитися цьому давньому ще прадідівському ремеслу та порадувати рідних оберегами, створеними своїми руками.

ФОТО


Японія – країна див

Похмурими осінніми днями хочеться помандрувати в теплі краї, пізнати нові культури, відчути смак екзотичних страв. Саме таку можливість мали юні читачі бібліотеки, мандруючи в найбільш екзотичну країну – Японію, де вони ознайомилися з традиційними для Японії видами рукоділля: оригамі, кусудамі, канзаші і т.д. Учасники заходу долучилися до церемонії чаювання по-японськи, смакуючи чай з блюдечок, як це роблять у Японії. Найсміливіші навіть попробували їсти роли за допомогою паличок.

ФОТО


День бутерброда

Цікаво, пізнавально і смачно пройшов день бутерброда у Крижівській сільській бібліотеці. Юні дегустатори мали змогу не тільки отримати інформацію про історію походження цієї страви, але й самим побути в ролі кухарів, зробивши бутерброди на свій смак, при цьому не забувши і про вигляд: естетично виглядали канапки у вигляді корабликів, не поступалися їм і «українські роли «- бутерброди з салом і зеленою цибулею. А для розігріву їм було запропоновано скласти літературні бутерброди з чим найшвидше справились Мороз Влада і Бречко Олександр.

ФОТО


Вічна таїна кохання

«Вічна таїна кохання» -- ця тема хвилює більшість дорослого населення, дехто думає що знає про кохання все, інші - що це вигадка, забаганка молоді, але є і такі які щиро вірять що справжня любов таки існує. Що і стверджує книжкова виставка-інсталяція підготовлена до Дня закоханих. Відвідувачі мали змогу ознайомитись як і з відомими класичними творами так і з новими книгами про любов.

956


День Незалежності

Хорошою традицією у с.Крижівці стало святкування Дня Незалежності. У програмі свята виступ місцевих аматорів сцени, огляд народних умільців села та юних читачів бібліотеки.

Родзинкою свята став виступ юних козачат, піднесеного настрою додало внесення бойового прапора з зони АТО, під яким воював наш земляк Андрій Мерчук.

ФОТО


Новорічна ялинка у бібліотеці с.Крижівка

579


«Оберіг»

Для старшокласників у бібліотеці діє клуб за інтересами «Оберіг». Його учасники активні користувачі бібліотеки. Засідання клубу проходять у вигляді народознавчих, інформаційних уроків, літературних свят, конкурсів, вікторин. Та найпоширенішою формою роботи є майстер-класи та години рукоділля.

Ось таку весняну композицію власноруч виготовили читачі бібліотеки - члени клубу за інтересами «Оберіг», яка доповнила діючу виставку їх робіт.

126 127


«У янгола під крилом»

Знайомство з новою книгою - це завжди свято, а якщо книга не тільки цікава по змісту, але й чудово проілюстрована - свято подвійне. Можливість ознайомитись із книгою Надії Гуменюк «У янгола під крилом» мали юні читачі бібліотеки під час презентації даної книги . Подорожуючи від одного свята до наступного діти пізнавали старовинні традиції святкування і ознайомилися з сучасними українськими датами.

125


«Майбутні солдати-нинішнім
захисникам Вітчизни»

В бібліотеці села Крижівка пройшла акція «Оберіг для солдата»,до якої активно підключилися юні читачі та члени гуртку «Оберіг». Було вирішено зробити з бісеру патріотичні брелоки синьо-жовтого кольору із зображенням

тризуба. Хоча вироби і потребували чималих затрат часу,але це не зупинило дітей. Деякі з них брали вироби додому і у вільний час доробляли брелоки. Це Мілінчук Іванна, Похальчук Ольга, сестри Катерина і Олена Мілінчуки, Марфутіна Євгенія, Шинкаренко Павло,Корчак Богдан, Андрійчук Сергій та інші. Готові обереги та побажання вернутись живими було передано в штаб Рожищенської самооборони.

Кiлькiсть переглядiв: 1326