Цікаві миті життя бібліотеки села Оленівка

ФОТО


День вишиванки

Святкують члени клубу «Берегиня» вінок і рушники дарують Україні.

ФОТО


Афганістан болить в моїй душі

15 лютого відзначають скорботний день пам’яті воїнів-афганців.Бібліотека спільно з учнями та вчителями школи зібрались 14 лютого на виховну годину «Афганістан болить в моїй душі», щоб згадати тих, хто приймав участь у тій війні, зокрема, волинян, і тих, хто не повернувся з неї.

Вчитель Фіщук Зоя розповіла про початок цієї війни. Про причини, через які наші солдати були туди направлені. Учні читали вірші. Бібліотекар Яценюк Людмила ознайомила всіх присутніх з книгами воїна-афганця Василя Слапчука, а також зробила презентацію книги «Афганістан: Волинський рахунок». На виховну годину був запрошений односельчанин, воїн-афганець Поторась Микола Павлович, який поділився своїми спогадами про ці роки.

ФОТО


Новорічна бібліотека

/Files/images/olenvka/DSC03488.JPG


Книги для ідеальної зими

/Files/images/olenvka/DSC03491.JPG


Засідання клубу «Берегиня»

До Дня Андрія Первозванного в бібліотеці було засідання клубу «Берегиня». Фольклорні посиденьки: «Ой, Андрію, Андрію, я про долю мрію». На посиденьки були запрошені дівчатка 7-8 класів школи. Голова клубу за інтересами Яценюк Л. розповіла про історію святкування свята Андрія Первозванного. Заступник голови Фіщук З. показала відеоролик про це свято. Члени клубу проводили разом з дівчатками гадання, а також розповідали про ті гадання, які були в часи їхньої молодості.

Всі разом смакували варениками та пиріжками. Жінки вчили дівчаток українських колядок і всі разом колядували.

ФОТО


Гідні сини своєї Батьківщини

До Дня Гідності і Свободи в Україні, бібліотекар села спільно з учнями 7-8 класів провела урок пам’яті «Гідні сини своєї Батьківщини». Учні повернулися в минуле, згадуючи героїв Крут, а також пройшли дорогами героїв АТО. Їм були присвячені вірші і пісні, найщиріші слова подяки їхні подвиги. Присутні на заході переглянули відеоролик про події на сході України, який підготувала вчитель Сеняда Л.. Бібліотекар підготувала презентацію стенда про загиблих героїв-земляків в зоні АТО, а також книги «Волинський небесний батальйон», яка вийшла за сприяння шеф-редактора газети «Вісник» та всього колективу газети. Діти писали свої побажання нашій Україні та розміщували їх на карті держави. Всіх загиблих синів і дочок України на сході держави вшанували хвилиною мовчання.

ФОТО


Урок історичної правди
«Переселення і долі українських родин»

До 75-річчя початку депортації українців з Польщі до України був проведений у бібліотеці с.Оленівка для учнів 7-8 класів. Бібліотекар підготувала історичну довідку про передумови і етапи депортації, а також записала і озвучила свідчення односельчан, безпосередніх учасників тих подій. Діти ознайомилися з історією родини Бродосюків депортованих в Україну. На урок був запрошений очевидець переселення його родини Козак Володимир Тихонович, який поділився своїми спогадами про ці події. Вчитель української мови і літератури Фіщук Зоя Йосипівна підготувала відеоролик про депортованих українців.

ФОТО


Петро Мах – літописець долі рідного краю

До 85-річчя з дня народження Петра Маха – українського письменника, публіциста, в бібліотеці пройшов краєзнавчий урок: «Петро Мах – літописець долі рідного краю». Бібліотекар розповіла про творчий і життєвий шлях письменника і поета, зробила тематичну поличку, діти прочитали вірші поета. Вчителі разом з бібліотекарем заспівали пісні на слова П.Маха «Лесина казка», «Ожини», «Питала мати в далини».

ФОТО


Як ми знаємо Європу

До Дня Європи в бібліотеці пройшов інформаційний ярмарок. Бібліотекар розповіла про Євросоюз, про країни Європи і Євросоюзу. Вчителі і учні прийняли участь у вікторині: «Як ми знаємо Європу». Всі разом намалювали прапор Євросоюзу.

ФОТО


А мати вишивала…

До Дня вишиванки в бібліотеці пройшов день вишиванки « А мати вишивала…». Учні 7-8 класів разом з вчителями прийшли в бібліотеку у вишиванках. Бібліотекар розповіла про це свято, історію його виникнення. Потім всі разом вишили білу сорочку різними узорами.

ФОТО


У їхніх серцях жила Україна

До 5-ї річниці подій на Майдані Незалежності у Києві, вшановуючи пам’ять полеглих Героїв Небесної Сотні бібліотека спільно з учнями 6-7 класів провели виховну годину: «У їхніх серцях жила Україна».

ФОТО


Зима. Весна. Стрітення

Щоб залучити дітей до вивчення народних традицій бібліотека спільно з учнями 5-7 класів під керівництвом вчителя біології та географії Сеняди Людмили Федорівни провели народознавче свято «Зима. Весна. Стрітення». Діти талановито зіграли свої ролі: Весни, Зими, Діда Мороза, Хурделиці, Господині та Дочки. Вони гарно виконували пісні про весну, розповідали про свято Стрітення, розіграли сценки, танцювали, прикрашали дерево рушниками і стрічками. На закінчення всім глядачам були роздані пряники – пташечки, як провісники весни.

ФОТО


Пісня - душа українського народу

9-го листопада в нашій державі відзначають – День української писемності та мови, а ще - День працівників культури та аматорів народного мистецтва. Український філософ Іван Огієнко влучно висловився, що мова – це національна ознака українців, у ній наша культура, сутність нашої свідомості. Спілкуючись українською мовою, ми ідентифікуємо себе як єдина українська нація.
У цей день побувала на засіданні клубу "Берегиня", що діє при Оленівській бібліотеці-філії і об’єднує чарівних душею, закоханих у слово, українську пісню людей. Ведуча, а це бібліотекар Людмила Яценюк, спільно з однодумцями організували свято народної пісні "Пісня - душа українського народу" . Теплі розповіді про пісню в житті українців, щиро виконані українські народні пісні, а ще вірші, гуморески у виконанні місцевого самородка і доволі талановитої людини Григорія Прокоповича Кашерця ще раз засвідчили красу і велич українського слова, української народної пісні. Такі зустрічі – ніби живильна роса, справжній нектар духмяних квітів талановитої поетичної душі, яка увібрала найкращі почуття до своєї Батьківщини та цими дарами щедро наділяє всіх спраглих до любові, щирості, краси. Ми - українці допоки маємо українську мову.

ФОТО


Героїв країна - моя Україна

До Дня захисника України бібліотека спільно зі школою провели урок мужності: «Героїв країна – моя Україна».

На захід було запрошено учасників АТО села: Солодова Миколу, Бісюка Олександра, Ліснічука Руслана. Ведучі Яценюк Л. і Фіщук З. ознайомили присутніх з історією встановлення свята, подіями в нашій країні. Виразно та проникливо читали патріотичні вірші Дахнюк Вікторія, Янчук Вероніка, Кратік Анна, Ладчук Тетяна. Прозвучали пісні про Україну у виконанні Яценюк Л., Фіщук З., Брилевської О.. Бібліотекар ознайомила присутніх зі стендом загиблих героїв-волинян, коротко розповіла про них. Від запрошених учасників АТО виступив Солодов Микола. Діти подарували хлопцям сувеніри зроблені своїми руками.

ФОТО


День матері

13 травня в бібліотеці було проведено засідання читацького клубу за інтересами «Берегиня» присвячене Дню матері. Члени клубу спільно з учнями школи підготували літературно-музичний вечір «Величне і прекрасне слово - мати». На святі виступила бібліотекар села з вітальними словами жінкам – матерям, діти розповіли вірші про маму, співали пісні присвячені матерям, а на хороший настрій подарували гумореску зі словами подяки. Від членів клубу «Берегиня» виступила Шейко Світлана. На закінчення свята було організовано чаювання, а бібліотекар подарувала всім жінкам членам клубу подарунки.

ФОТО


Мій перший вірш

До тижня дитячого читання бібліотека провела для учнів 1-6 класів. Свято книги «Її величність Книга». В рамках цього свята було проведено поетичну годину: «Мій перший вірш», де свої складані вірші декламували Кратік Анна – 6 клас, Дахнюк Вікторія – 6 клас, Цісар Мирослава – 5 клас, Ксенюк Вікторія – 5 клас, Міщук Олександра – 5 клас. Вони розповіли, що надихнуло їх на написання віршів. Діти гарно підготували сценку про Нечитайлика та його пригоди. Молодші учні взяли участь у конкурсі знавців казок: «Казок країна чарівна у гості вас чекає». Переможці були нагороджені призами.

ФОТО


Вони помирали, щоб жила Україна

Бібліотека села спільно зі школою 20 лютого провели літературний ранок «Вони помирали, щоб жила Україна» присвячений Героям Небесної Сотні. Вчитель Фіщук Зоя розповіла про страшні події Революції Гідності 2014 року. Бібліотекар Яценюк Людмила ознайомила зі стендом загиблих волинян Небесної Сотні, розповіла про них. Учні прочитали вірші, Кожан Катерина заспівала пісню «Герої не вмирають». Присутні передивилися відео презентацію, прослухали кліпи на пісню Н.Май «Небесна Сотня», а також «Плине кача». В залі передавали запалену свічку з рук в руки, тим самим віддаючи шану всім полеглим героям, а також хвилиною мовчання вшанували їх світлу пам’ять.

ФОТО


Крути – наша слава, наша історія

До 100-річчя бою під Крутами бібліотека спільно з вчителем Фіщук З. і учнями 6-го класу провели годину пам’яті «Крути – наша слава, наша історія». Ведуча Фіщук З. розповіла про події, які спонукали вийти на цей бій. Бібліотекар ознайомила з матеріалами преси де розповідається про ті сумні події, розповіла про земляків – волинян, які брали участь у цьому бою і вижили. Це Іван Грушецький, Митрофан Швидун, Гнат Мартинюк, ознайомила про їхню дальшу долю. Учні декламували вірші і поеми про героїв Крут. Всі присутні співали Гімн України, а також хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих юнаків під Крутами.

ФОТО


Вам пісня і земне спасибі невтомні руки трударів

До Дня працівників сільського господарства бібліотека спільно з клубом провели тематично-музичний вечір: «Вам пісня і земне спасибі невтомні руки трударів». На вечір були запрошені сільські фермери, працівники приватного фермерського господарства «Чебені-плюс». Ведуча вечора Яценюк Людмила розповіла про кожного запрошеного, про їхні успіхи у праці. Члени клубу «Берегиня» подарували свої пісні, діти розповіли вірші, і також співали пісні. З авторськими віршами виступив самодіяльний поет села Каширець Георгій. Сценку подарували учасники художньої самодіяльності с.Кобче.

ФОТО


Учасники АТО - приклад військової доблесті

Година вшанування «Учасники АТО – приклад військової доблесті». В бібліотеку були запрошені хлопці-односельчани учасники АТО Бісюк Олександр, Солодов Микола, Ліснічук Руслан з сім’ями. Була підготовлена вітальна програма, намальовані малюнки на тему миру та виготовлені символічні голуби миру. Ведуча Яценюк Л. розповіла про життєвий шлях кожного учасника. Вчитель Фіщук З. розповіла про загиблих хлопців із нашого району, а також вручила запрошеним хлопцям символічні емблеми та квіти. Для всіх присутніх був організований солодкий стіл.

ФОТО


Посвята в читачі

В бібліотеці відбулося свято «Посвята в читачі» учнів 1-го класу. Бібліотекар розповіла, які книги є в бібліотеці, охарактеризувала дитячі книги і журнали, провела конкурс загадок про книги, а також зачитала телеграми. Які надіслали герої улюблених книг та казок дітям. Дітки відгадували загадки, розказували правила поводження з книгою. Першокласники дали урочисту обіцянку берегти книги, а також читали віршики про героїв казок. Бібліотекар вручила сувеніри і солодощі.

ФОТО


До Дня захисника України

Бібліотека спільно з учнями та вчителями школи провели літературно-тематичний вечір: «Герої не вмирають», а також турнір між хлопцями 6-9 класів «Сім подвигів Геракла».

ФОТО


Від села до села з добрим словом завіта

Жінка. Мати. Берегиня.. Скільки гарних слів можна сказати про наших жінок. А якщо вони ще й активні користувачі бібліотеки? Саме розумні, активні, допитливі і завжди непосидючі жінки, користувачі бібліотеки, об'єдналися у клуб за інтересами "Берегиня" бібліотеки-філії села Оленівка. Вони - активні учасники конкурсів з випікання пасок, млинців, хороші майстрині виробів з природних матеріалів, вишивальниці, кулінари, майстри слова і пісні.

На чергове засідання «Від села до села з добрим словом завіта» члени клубу «Берегиня» села Оленівка завітали у село Навіз до членів клубу за інтересами «Роксолана». Та не просто завітали. А приїхали з майстерно випеченим та прикрашеним власноруч тортом, грошовим топінамбуром, смачними пиріжками та гарним настроєм.

В ході засідання були: представлення клубів та всіх учасників, літературні посиденьки, ерудит-лото, запальний танець і задушевна пісня. Завершилося засідання смачним діалогом «Які ми господині».

Учасники заходу залишали стіни бібліотеки під позитивним впливом побаченого і почутого, з неповторними почуттями та емоціями поваги, любові та дбайливим ставленням до своєї родини, яка розуміє, цінує ЖІНКУ і з надією зустрітися знову.

ФОТО


Мати берегиня роду

Бібліотека спільно з учнями 5 класу і класним керівником Фіщук З.Й. провели до Дня матері літературний ранок «Ми матір називаємо святою». Діти підготували сценки, пісні і вірші про найріднішу людину. Бібліотекар розповіла легенди про матір і разом з вчителем заспівала пісні присвячені всім матерям.

На свято були запрошені матері, бабусі учнів школи, а також матері хлопців – учасників АТО села.

Була представлена виставка українських вишиванок, діти і вчителі були одягнуті у вишиванки. Були виконані пісні про українські вишиванки.

Діти подарували всім матерям власноруч виготовлені сувеніри.

ФОТО


Горить зоря поезії над краєм, і рідне слово світиться у нім

До Всесвітнього дня поезії в бібліотеці 21 березня пройшло свято поезії «Горить зоря поезії над краєм, і рідне слово світиться у нім» з учнями 5-9 класів та вчителями школи.
Бібліотекар розповіла про початок святкування дня поезії у світі, зачитала крилаті вислови про поезію українських поетів, ознайомила зі збіркою віршів О.Богачука, В.Гея, Н.Граніч.
Діти брали участь у конкурсі на краще прочитання віршів волинських поетів, а також декламували свої складені вірші.
При підведенні підсумків були вручені сувеніри і організований солодкий стіл.

ФОТО


Батьківська мова моя

До Міжнародного дня рідної мови бібліотека с.Оленівка спільно з учнями 5-8 класів провели хвилинку-цікавинку про мову «Батьківська мова моя» і Мовний КВК. Між собою змагалися команди «Котлетки», які обрали свій девіз «Ми завжди готові» і команда «Кульбабки», девіз яких «Тримайтесь, щоб не здуло». Команди вправлялися в 10-ти завданнях. Виграла команда «Котлетки».

ФОТО


Масляна прийде, мед, млинці принесе

Члени клубу «Берегиня» при Оленівській бібліотеці-філії провели 23 лютого розширене засідання клубу – бібліотечні посиденьки «Масляна прийде, млинців та меду принесе». Кожен присутній член клубу приніс на засідання свої млинці, налісники, піцу, вареники, пиріжки. Був проведений конкурс на кращу страву масляної, переможця нагородили сувеніром. Бібліотекар розповіла про свято масляну, її традиції, особливості саме в Україні. Члени клубу виготовили дідуха, якого потім спалили.

ФОТО


Благословенна та держава, що має відданих синів

До Дня Гідності та Свободи в бібліотеці с.Оленівка пройшов вечір – вшановування учасників АТО села «Благословенна та держава, що має відданих синів».

Напередодні бібліотекар разом із членами клубу «Берегиня» відвідали оселі учасників АТО з привітаннями і невеличкими подарунками.

ФОТО


Світоч національного відродження України

До 160-ої річниці від дня народження І.Я.Франка в бібліотеці пройшла літературна година «Світоч національного відродження України». Ведучі Фірчук З. і Яценюк Л. розповіли про життєвий і творчий шлях письменника. Учні 5-6 класів читали вірші поета, співали пісні на слова І.Франка.

Інсценізацію уривка з оповідання І.Франка «Малий Мирон» вдало зіграв Кожан Дмитро. А молодші школярі читали уривки казок письменника.

ФОТО


День української писемності та мови

До Дня української писемності і мови бібліотека с.Оленівка спільно зі школою провела літературний урок «Біля витоків нашої писемності». Ведучі Янчук Вероніка і Микитюк Сергій розповіли про перші спроби письма. Про старослов’янські писемні знаки, про встановлення Дня української писемності та мови в Україні.

Був прослуханий фрагмент пісні про мову, прочитані вірші і заспівані пісні про мову і Україну у виконанні учнів 5 класу, а також частівки про мову.

Бібліотекар провела вікторину і конкурси.

ФОТО


«День знань: Україна – 25 років Незалежності»

Бібліотека с.Оленівка провела спільно з учнями 5-7 класу школи 1 вересня у школі. Вчитель української мови і літератури Фіщук З. розповіла про становлення української держави. Бібліотекар прочитала легенду про Україну, про видатних людей незалежної держави.

Учні прочитали вірші про Україну і заспівали пісні про рідний край. Були продемонстровані слайди найкращих куточків нашої Батьківщини. Учні брали участь у конкурсах і вікторинах.

ФОТО


Разом з книгою зростаєм

До Міжнародного Дня захисту дітей бібліотека – провела з учнями 1-4 класів літературне шатро «Разом з книгою зростаєм». Діти взяли участь у казковій літературній вікторині, у брейн-ринзі за казками, розгадували шаради, відповідали на запитання на кмітливість, а також активно розгадували загадки та головоломки. Все це було поєднано: їжа і література, тобто під час чаювання діти розповідали про найулюбленіші прочитані книги, про героїв творів. І, звичайно ж, біли ігри. Активно приймали участь діти в іграх: «У ведмедя у бору», «Зіпсований телефон», «Струмочок», «Третій зайвий».

ФОТО


Чорнобиль немає минулого часу

До Дня пам’яті 30-річчя Чорнобильської трагедії бібліотека спільно зі школою провели годину пам’яті «Чорнобиль немає минулого часу» для учнів 8-9 класів. Про причини і наслідки трагедії розповів вчитель хімії і фізики Оніщук Євген Ілліч. Діти під керівництвом бібліотекаря намалювали малюнки про Чорнобильську трагедію, а також прочитали вірші на цю тему.

796 797 798 799


Україна понад усе

З нагоди 2-ої річниці подій на Майдані Незалежності 2014 року у Києві бібліотека спільно зі школою провела урок-пам’яті, присвячений вшануванню Героїв Небесної Сотні «Україна понад усе».

Бібліотекар розповіла про події на Майдані, які забрали життя сотні українців.

Героїчні вірші прочитала вчитель української мови і літератури Фіщук Зоя. Прозвучали патріотичні пісні у виконанні учнів та вчителів. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять полеглих на Майдані. Бібліотекар організувала виставку літератури «Україно! Твої сини - твої герої».

Особлива подяка за підготовку до заходу учням 4-7 класів.

ФОТО


У кожній хаті на чай багаті

З нагоди міжнародного дня чаю в бібліотеці зібралися члени клубу «Берегиня». Бібліотекар організувала поличку: «У кожній хаті на чай багаті», розповіла цікаві факти про країну в якій винайшли чай. Були організовані конкурси і загадки про чай. Кожен учасник одержав пакетик чаю з різними побажаннями.

478 480


Господи! Страждання, муки, горе нашого народу
до всевишньої скорботи зарахуй.

До Дня пам’яті жертв Голодоморів та політичних репресій в Україні бібліотека спільно з учнями та вчителями місцевої школи провели вечір-спогад «Господи! Страждання, муки, горе нашого народу до всевишньої скорботи зарахуй».

Про причини і наслідки Голодомору розповів вчитель історії Анатолій Остапчук. Бібліотекар Людмила Яценюк презентувала тематичну викладку «Борг пам’яті».З цікавістю присутні слухали вірші Дмитра Білоуса «Ти кажеш, що не було Голодомору», Катерини Мотрич «Молитва за убієнних голодом» у виконанні Людмили Яценюк, монтаж подій, створених учнями 4 класу та реферати про Голодомор старшокласників.

Всі присутні вшанували померлих від голоду хвилиною мовчання, розділили і скуштували по кусочку хліба в знак пам’яті про них.

400 402 403


Найдзвінкіше слово рідне, наймиліша мова

До Дня української писемності та мови бібліотека спільно зі школою провела конкурс юних філологів«Найдзвінкіше слово рідне, наймиліша мова». У ньому взяли участь учні 5-7 класів. У вступному слові бібліотекар Людмила Яценюк розповіла про цікаві факти з історії української мови.

Читачі змагалися у трьох турах: перший-відбірковий. У другому турі діти змагалися з питань: звуки і букви, будова слова, іменник, прикметник, дієслово, секрет. ПеремоглиКатеринюк Марія, Драган Вікторія, Ткачук Дарина. У вирішальному турі за назвою «поле чудес» звання найкращого знавця української мови здобула Драган Вікторія.

398 399


Відпочиваємо з користю

Цікаво пройшов літній табір в бібліотеці. Кожного дня діти відпочивали з користю.

Конкурс малюнка «Я малюю літо», вікторина «Казка мандрує Європою», конкурс віршів про Україну, літературні ігри за творами Лесі Українки, година цікавих повідомлень, бібліопікнік «З книжкою на природі», комунікативна гра «Думка» на тему: «Я громадянин своєї Батьківщини», бібліотечне чаювання на природі - далеко не повний перелік заходів, які провела бібліотека для маленьких читайликів.


День захисту дітей

До міжнародного дня захисту дітей бібліотека провела читацький діалог «Прочитали – хочемо розповісти» з учнями 5-7 класів. Захід проходив на галявині поряд з бібліотекою.

Діти обговорювали прочитані ними книги. Розповідали про улюблених героїв, озвучували сценки з творів. Цікаво пройшла бліц-розминка «Моя країна – Україна». Читачі підготували вірші та пісні про Україну і гарно їх виконували. Під час чаювання діти розгадували шаради, прийняли участь у вуличних іграх.

341 342 343 344


Пам’ятаймо минуле заради сучасного

Указом Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» Україна розпочала 8 та 9 травнявідзначати як День пам’яті та примирення.

Напередодні цієї дати сільська бібліотека спільно з учнями та вчителями школи провела годину пам’яті «Пам’ятаймо минуле заради сучасного».

Вчитель історії Анатолій Остапчук розповів присутнім про причини виникнення Першої світової та Великої Вітчизняної війни. Бібліотекар Людмила Яценюк розповіла про односельчан, які воювали у цій війні та воїнів різних національностей, що захищали село і загинули від рук фашистів.У бібліотеці-філії була оформлена тематична поличка «Нарешті знищена війна весняним громом Перемоги», де представлені матеріали, які висвітлюють події 1939-1945 років. Усі бажаючі мали змогу переглянути документальні фото тих часів та світлини сільських фронтовиків.

Слова вдячності героям АТО сіл Кобче та Оленівка, які зараз захищають нашу країну, прозвучали з вуст вчителя Зої Фіщук. Школярі, які прийшли вшанувати пам"ять героїв, читали вірші та виконували пісні про ветеранів ,Перемогу, Україну з побажаннями миру та злагоди.

Нехай же вам, Герої, віддає
Святий Петро ключі від того раю,
Де убієнний ангелом стає!
Бо він – Герой.
Герої не вмирають!

151 152 153 154


«І покажем, що ми браття козацького роду».

В сільській бібліотеці пройшов літературний урок підготовлений до 150-річчя першого виконання Гімну України. Завідуюча клубом села Надія Зуй розповіла про життєвий і творчий шлях автора музики Гімну України Михайла Вербицького. Сільський бібліотекар підготувала тематичну поличку «Символи Вітчизни – символи народу» і розповіла про історію створення Гімну України.

Діти відповіли на питання вікторини. На завершення – всі разом заспівали Гімн України.

3168 3169 3171


Герої не вмирають…

Вечір-зустріч з учасниками бойових дій у зоні проведення АТО, воїнами-афганцями сіл Кобче і Оленівка пройшов у клубі села. Підготували його учні і вчителі місцевої школи спільно з сільською бібліотекою.

Ведучі вечора Зоя Фіщук і Людмила Яценюк розповіли про бойові дороги запрошених учасників бойових дій Клімука Олега, Ткачука Ігоря, Клімовича Сергія, Матешко Андрія, Клімука Юрія, Ткачука Тараса, Іщука Володимира, Чемериса Миколи, Поторася Миколи.

Свої музичні вітання подарували учасники клубу «Берегиня». Діти прочитали вірші, виконали пісні про Україну, рідний край. На вечорі виступив Пожарківський сільський голова Щиборук Григорій, який вручив учасникам пам’ятні подарунки. А діти пов’язали воїнам на руки обереги.

Щиру подяку хлопцям висловив і старійшина села Козак Володимир Тихонович.

3164 3165 3166 3167


Моя пісня - в душі,
моя доля – в культурі.

Вечір за цією назвою відбувся у сільській бібліотеці. Ведуча вечора – сільський бібліотекар Яценюк Людмила розповіла про дітей та юнацькі роки бібліотекаря Володимира Тихоновича Козака, про те, як він прийшов працювати у культуру, зокрема в бібліотеку.

На вечорі виступали: друг Козака В.Т. Каширець Георгій, який розповів про нього багато цікавого, син – Козак Володимир Володимирович, який поділився спогадами про батька, про те, яку роль він відіграв у майбутній професії. Були продемонстровані слайди з фотографіями, зокрема, про роботу у закладі культури.

Виступаючи на вечорі, Володимир Тихонович поділився своїми враженнями про роботу нашого закладу культури тепер і так, як він і по сьогодні є учасником художньої самодіяльності села, заспівав пісню «Ой у лузі та ще й при дорозі». Музичні вітання запрошеному дарували члени жіночого клубу «Берегиня», а гуморески читав Каширець Георгій.

21 2120


Засідання клубу "Берегиня"

Чергове засідання жіночого клубу «Берегиня» пройшло в Оленівській сільській бібліотеці 28 серпня 2014 року. Голова клубу ознайомила членів з новинками преси, зокрема, журналом для жінок «Жіночий порадник», який почав надходити в бібліотеку з початку липня 2014 року, а також газетою «Сільський вісник». Якою дуже цікавляться жінки. Засідання членів клубу закінчилося літературними вечорницями «Мої улюблені книги». Кожен член клубу розповідав про книги, які прочитав останнім часом, ділився своїми думками і пропозиціями щодо тем, які висвітлюються у прочитаній книзі. На вечорницях кожен учасник прочитав свій улюблений твір Т.Г.Шевченка. Жінки взяли участь у вікторині «Крилате слово Кобзаря».

87 92 91 93 94 95


У таборі відпочинку «Черемшина»

Літо – найкраща пора для відпочинку. Розпочалися літні канікули, а з ними і робота оздоровчого табору «Черемшина».

При Оленівській ЗОШ табір відпочинку працював з 2 по 19 червня. Для дітей організовувались цікаві заходи: конкурси, вікторини, походи. У сільській бібліотеці діти малювали ілюстрації до прислів’їв, малюнки про дружбу, український віночок, створювали картини з розмальованих фарбою долоньок. До Дня батька діти готували літературний портрет свого тата.

Дуже сподобалося малечі читання на природі, лежачи на килимках, а ще – інсценізація казки «Рукавичка».

Літо з користю – це класно і сучасно.

100 102 103


Святиня для кожного –
Луцький Псалтир.

Влітку цього року у Києві відбулася презентація факсимільної копії найбільш екзотичної книги Середньовіччя – Луцького Псалтиря XIV ст.. Це унікальна пам’ятка книжкового мистецтва Волині. Книгу видано Волинською Єпархією УПЦ із благословення Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, за сприяння благодійного фонду «Рідна Волинь». Наклад факсимільної копії рукопису – тисяча примірників. Один екземпляр Луцького Псалтиря був переданий головою райдержадміністрації Володимиром Масаловим центральній районній бібліотеці.

І ось уже впродовж тривалого часу Псалтир мандрує від села до села, від бібліотеки до бібліотеки. Побував він і у нашій сільській бібліотеці. Бібліотекар організувала поличку «Святиня для кожного – Луцький Псалтир», де всі відвідувачі бібліотеки мали можливість ознайомитися з ним.

Було проведено презентацію Луцького Псалтиря в школі вчителям і учням. Не залишилися поза увагою і пенсіонери, а також люди з обмеженими можливостями. Бібліотекар побувала в домівках цих людей і провела презентацію святині, а також бесіди. А настоятель Стефанівського храму с.Пожарки Віталій Виннічук змістовно розповів про Луцький Псалтир і Луцьке Євангеліє в стінах каплички с.Оленівка. Прихожани каплички мали можливість не тільки послухати, а й роздивитися ці унікальні святині XIV століття.

432

Кiлькiсть переглядiв: 1611