«Хто за свободу вийшов проти смерті,
тому немає смерті на землі»

Під такою назвою бібліотека спільно із школою провели години гідності. День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

До цього дня в бібліотеці діє книжкова виставка «Герої нашої доби». Сподіваюся, що виставка допомогла нам згадати Героїв, які поклали своє життя за наше майбутнє. Згуртує, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення держави на власній землі.

/Files/images/rudkak/IMG_3950.JPG


Лунай величне слово

Бібліотека спільно зі школою провели годину мовознавства. Під час заходу присутні познайомились зі скарбами української мови з її величезними можливостями.

З 2 по 9 листопада для користувачів бібліотеки була організована книжкова виставка: «Мово моя, душа голосна України». Діти переглянули виставку літератури, читали вірші, згадували прислів’я та приказки про мову. Не обійшлося і без мовознавчої вікторини, яку провела вчитель Фенюк Ольга Миколаївна.

У залі линув сміх та мелодія українського слова. Все це створювало атмосферу свята та спокою. І на душі ставало неймовірно радісно, що українська мова є.

ФОТО


Солдатами не народжуються

Під час вечора вшанування «Солдатами не народжуються», який відбувся в Будинку культури спільно з бібліотекою та школою. На вечорі лунали патріотичні пісні та вірші, демонструвались відеоролики про шлях, що пройшли і проходять українські воїни з часів козацтва до сьогодення. До уваги присутніх була представлена книжкова виставка «Герої нашої доби».

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять загиблих воїнів.

ФОТО


Живи, Україно, у вічній красі –
неси Незалежність до віку

Під такою назвою бібліотека спільно з будинком культури провели тематичний вечір присвячений 28-ій річниці Незалежності України. День Незалежності України – це найбільше національне свято.

Україно – мій духмяний дивосвіт.
Голубінь над чистим золотом колосся,
Через терни йшла до волі стільки літ,
І настав той світлий день коли збулося!

Розпочали вечір ведучі Фенюк Софія та Сотничук Ірина. Із привітальним словом до односельчан звернувся сільський голова М.С.Яцюк. Сердечно привітав всіх із найвеличнішим святом – Днем Незалежності України. Бібліотека організувала тематичну виставку літератури «Україна Незалежна» та презентувала її на вечорі.

ФОТО


Презентація книги

16 червня в будинку культури відбулася презентація чотирьох книг Євгена Яковича Хотимчука:
1. «Прощення»
2. «Калиновий щем»
3. «Байструк»
4. «Женила сина Катерина»

Це своєрідний звіт,мистецька сповідь перед земляками, які стали прототипами героїв Євгена Яковича.

ФОТО


Вклонімося тим, хто поліг у бою

Бібліотека спільно з будинком культури та школою провели годину пам’яті, присвячену 74-ій річниці Перемоги над нацизмом у другій світовій війні. Ведучі Сидорук Анастасія та Лукашенко Аліна у віршованих рядках та прозі нагадали про важкі будні війни. З вдячним словом до тих хто воював за мир і не повернувся з поля бою, звернувся сільський голова М.С. Яцюк. Всі вшанували пам’ять тих, хто не повернувся живим з війни хвилиною мовчання. Вокальна група дівчат та учнів школи виконали українські пісні про фронтові будні солдатських вдів та матерів. Бібліотека організувала книжкову виставку «Навічно в пам'яті народній» та презентацію її на заході.

ФОТО


Джерельність Лесиної пісні

Під такою назвою бібліотека з членами клубу «Калинонька червона» провела літературну годину присвячену дню народження Лесі Українки.

Ведучі заходу Сидорук Анастасія та Яцюк Ольга переглянули сторінки життя та творчості геніальної поетеси.

Її твори «Надія», «Давня весна», «Досвітні вогні», «Без надії сподіваюсь» у майстерному виконанні Ліщинської Анни, Стащук Марії, Стащук Аліни, Нікітюк Олени, Сидорук Анастасії не залишили присутніх байдужими.

Для користувачів бібліотеки та присутніх заходу була організована книжкова виставка «Вітрила її долі». Зав. Бібліотекою Фенюк Г.В. презентувала її на заході.


Герої не вмирають, їх завжди пам’ятають

Під такою назвою бібліотека спільно з БК провела вечір вшанування, присвячений трагічним подіям лютого 2014-го року, Небесній Сотні і патріотам борцям за волю і Незалежність України.

У словах ведучих під мелодію «Гей пливе кача» Сидорук Анастасії та Романюка Сергія, знову постали перед нами трагічні події п’ятирічної давності.

Минає 5 років від пам’ятних подій на Майдані Незалежності. Тоді в бою за правду, за свободу, за гідне життя на рідній землі загинули одні з найкращих синів і доньок українського народу. Їх назвали Небесною Сотнею. І тому 20 лютого відзначається Днем Героїв Небесної Сотні. Це вони герої нашого часу. Всі присутні в залі вшанували героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання. Фільм про події на майдані в супроводі тужливої мелодії переглянули присутні цього заходу, де знову відгукнулись у пам’яті і серцях присутніх болем за загиблими і водночас гнівом до винних у масових розстрілах. Цього не можна забути.

Пісні у майстерному виконанні Мосійчук Людмили , Ліщинської Анни, Сидорук Анастасії та вокальної групи учнів 8-9 класів не залишили присутніх байдужими.

Бібліотека організувала тематичну книжкову виставку «Герої нашої доби» та презентувала її на заході.

ФОТО


Виставка – інсталяція
«Читаю, граюсь, навчаюсь»

/Files/images/100_38.JPG


Сповідь солдатських сердець

Під такою назвою бібліотека спільно із будинком культури та школою провели патріотичну годину. Ведучі Сидорук Анастасія та Стащук Марія у віршованих рядках та прозі нагадали про важкі будні війни. Фільм про події у роки Великої вітчизняної війни у супроводі тужливої мелодії, який переглянули присутні цього заходу. Знову відгукнулись у пам’яті і серцях болем за загиблими на цій війні.

Вокальна група учнів 8-9 класів виконували українські пісні про фронтові будні солдатських матерів та вдів: «А туман білим полем», «Виряджала мати сина», «Небесна сотня білих журавлів».

Вірші: «Маки червоні» - Яцюк Ольга, «Жди мене і я повернусь» - Стащук Аліна, «Плаче Україна» - Костюк Люба, «Обеліск» - Сидорук Настя. Бібліотека організувала виставку – інсталяцію «Навічно в пам’яті народній» та презентувала її на заході.

ФОТО


За Україну, за її волю

Під такою назвою бібліотека спільно із школою, будинком культури провели урок мужності, присвячений трагічним подіям лютого 2014 року Небесній сотні і патріотам-борцям за волю і Незалежність України.

Вечір розпочала директор школи, вчитель історії Остапчук Лариса Миколаївна. Ведучі Костюк Люба, Стащук Аліна, Стащук Марія, Яцюк Оля, Прокопець Христина розповідали про героїв, які загинули на майдані. Читали вірші «Не плач мамо», «Герої не вмирають», «Дякуємо хлопці за життя».

Фільм про події на Майдані у супроводі тужливої «Пливе кача», який переглянули присутні вечора, знову відгукнулися у пам’яті і серцях присутніх болем за загиблими і водночас гнівом до винних у масових заходах розстрілах. Цього не можна забути.

Бібліотека організувала тематичну книжкову виставку «Не виплакані сльози України» та презентувала її на заході.

ФОТО


Живи і твори

Під такою назвою бібліотека спільно із школою провели вечір зустріч із нашим земляком, письменником Євгеном Яковичем Хотимчуком. Вечір розпочала вчитель української мови Ольга Миколаївна Фенюк, яка презентувала книгу «Рідна мати моя». Провели обговорення з цієї книги «Орлик». Євген Якович розповів про життєвий і творчий шлях. Діти задавали питання, Євген Якович із задоволенням на них відповідав.

Бібліотека організувала книжкову виставку «Його життєвий шлях – письменник» та презентувала її на заході. Євген Якович подарував дітям книжки та періодичні видання із власним підписом.

ФОТО


«Ми хочем, щоб ваше літо, було книгою зігріте»

Під такою назвою в бібліотеці була проведена літературна мандрівка з виходом на природу. У заході брали участь учасники клубу за інтересами «Калинонька червона». В бібліотеці до цього заходу була організована виставка розмаїття «Пригоди в чарівному лісі».

ФОТО


«Свята паска йде до хати
будем Великдень справляти»

Під такою назвою Будинок культури спільно з бібліотекою провели тематичний вечір, де громада с.Рудка-Козинська мала можливість культурно відпочити за участю наших талановитих артистів.

Ведучі Сидорук Ірина та Сотничук Ірина розпочали вечір, де від усього серця щиро вітали із найсвітлішим весняним святом – Великоднем. Лунала чудова музика, слух радували, як музичні композиції сучасної естрадної пісні, так і народні пісні.

Глядачі гучно аплодували маленьким учасникам вечора, які вперше вийшли на сцену БК.

Бібліотека організувала святкову пасхальну виставку інсталяцію «Ангел божий із небес радість нам звіщає днесь». Великодні мотиви виставки тісно переплелись із національною символікою. Зав. бібліотекою Фенюк Г.В. презентувала її на заході.

ФОТО


«Живе під сонцем любові Шевченка весна»

Під такою назвою бібліотека з членами клубу «Калинонька червона» провела урок шанування присвяченого дню народження Т.Г.Шевченка.

Ведучі заходу Сидорук Анастасія та Стащук Марія перегорнули сторінки життя та творчості генія людства Т.Г.Шевченка.

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас, і щороку новим, неповторним. Як весна оновлює наші серця, вчить бути милосердними і любити свою Україну. Його твори «Заповіт», «Тополя», «Лілея», «мені тринадцятий минало», «Доля», «І виріс я на чужині»: у майстерному виконанні Яцюк Ольги, Стащук Аліни, Бикирук Олександра, Борачука Владслава, Сидорук Наталії, Нікітюк Олени не залишили присутніх байдужими.

Для користувачів бібліотеки та присутніх заходу організована книжкова виставка із презентацією «Кобзар – книга навіки».

ФОТО


«За честь, за волю, за Вкраїну йдуть, щоб Богу присягнуть»

Під такою назвою бібліотека спільно з БК провела вечір-реквієм, присвячений трагічним подіям лютого 2014 року, Небесній Сотні і патріотам борцям за волю і незалежність України.

У словах ведучих під мелодію «Гей пливе кача» Стащук Людмили та Плоцидим Марії знову постали перед нами трагічні події трьохрічної давності. Минає три роки від пам’ятних подій на Майдані Незалежності. Тоді в бою за правду, за свободу, за гідне життя на рідній землі загинули одні з найкращих синів і доньок українського народу. Їх назвали Небесною Сотнею. І тому 20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні. Це вони герої нашого часу. Всі присутні в залі вшанували героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Перебойчук Володимир прочитав вірш Олексія Будчика «Герої не вмирають», пісні у майстерному виконанні Остапчук Юлії, Ващука Тараса, Мосійчук Людмили не залишили присутніх байдужими.

Бібліотека організувала виставку-колаж та презентувала її на заході.

Небесній Сотні шана й молитви
За чисті душі, що злетіли в небо
Їм шлях високий Боже освяти
І в мирі Господи прийми до себе

Такими словами було закінчено вечір.

ФОТО


Талант і мужність Лесі Українки

Під такою назвою бібліотека з членами клубу «Калинонька червона» провела літературну годину присвячену дню народження Лесі Українки.

Ведучі заходу Сидорук Анастасія та Яцюк Ольга переглянули сторінки життя та творчості геніальної поетеси.

Її твори «Надія», «Давня весна», «Досвітні вогні», «Без надії сподіваюсь» у майстерному виконанні Ліщинської Анни, Стащук Марії, Стащук Аліни, Нікітюк Олени, Сидорук Анастасії не залишили присутніх байдужими.

Для користувачів бібліотеки та присутніх заходу була організована книжкова виставка «Вітрила її долі». Зав. бібліотекою Фенюк Г.В. презентувала її на заході.

ФОТО


Нехай у серці віра і добро панує, Хай мир і радість Великдень вам дарує

За цією назвою бібліотека спільно з будинком культури провели святковий вечір для односельчан, присвячений Світлому Христовому Воскресінню. Бібліотека організувала святкову виставку та презентувала її на заході.

709 710 711


«Герої не вмирають»

під такою назвою бібліотека спільно з будинком культури провела вечір пам’яті для односельчан. Вступним словом виступила директор будинку культури Сладковська М.О., яка сказала, що минає два роки від пам’ятних подій на Майдані Незалежності. Тоді в бою за правду, за свободу, за гідне життя на рідній землі загинули одні з найкращих синів і дочок українського народу. Їх назвали Небесною Сотнею і тому 20-те лютого є днем Героїв Небесної Сотні. Це вони – герої нашого часу.

Під мелодію «Гей пливе кача» Сладковської Ольги, Стащук Людмили, Архипчук Марії знову постали перед нами трагічні події дворічної давності. Всі присутні в залі вшанували Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Майстерно прочитала вірш Олексія Будчика «Герої не вмирають» Марія Ясінська.

Бібліотека організувала книжкову виставку «Не виплакані сльози України» і провела її презентацію.

На вечорі був присутній воїн АТО Микола Дмитрук, який перебуває у короткочасній відпустці. Він поділився з присутніми розповідями про солдатське життя, військові будні, радощі та печалі українських солдат.

Небесній Сотні шана й молитви
За чисті душі, що злетіли в небо
Їм шлях високий Боже освяти
І в мирі Господи прийми до себе –

такими словами було закінчено вечір пам’яті.

ФОТО


Ой радуйся земле, Христос народився

Повчальним театралізованим дійством про народження Сина Божого вразили глядачів члени клубу за інтересами «Калинонька червона». Мелодійно та зворушливо звучали колядки. У святковому дійстві можна було побачити всіх традиційних героїв давнього вертепу: звіздаря, ангелів, трьох царів, пастушків, біду, смерть, чорта, ірода та воїнів, ролі яких виконали: Остапчук Ю., Архипчук М., Рель І., Сливинська І., Ліщинська І., Ващук Т., Никитюк Ю., Никитюк М., Борачук А., Стащук Л., Стидорук Н. та інші.

В бібліотеці діяла традиційна новорічна ялинка і книжкова виставка «Зима прийшла з дарами, з добрими святами», біля якої сфотографувалися учасники дійства.

580 581 582


Його величність-хліб.

За цією назвою бібліотека спільно зі школою та будинком культури провели свято хліба. В святковій залі на вишитому рушнику домашній спечений коровай, квіти, вишивки. Діти в святкових вишиванках з колоссям пшениці у руках.

Ведучі свята познайомили присутніх з історією вирощування хліба, з народними традиціями, пов’язаними з хлібом, шанобливим ставленням до нього. Діти декламували вірші про рідний край, щасливе дитинство, розказували прислів’я та приказки, притчі, легенди про хліб, а ще - відгадували загадки.

Захід відбувся напередодні дня пам'яті і скорботи, присвяченому жертвам голодомору 32-33 рр., тому щемливо звучали з вуст дітей вірші про страшний голод, символічною була хвилина мовчання.

Сюрприз приготували учасники , які спекли пиріжки з маком, пампушки з часником, наварили фруктового узвару та частували гостей.

У бібліотеці до свята організована викладка літератури на тему «Хліб-всьому голова».


«Великий син великого народу»

Літературно-музичний вечір за цією назвою провела сільська бібліотека спільно з місцевою школою.

В прикрашеному вишитими рушниками, квітами залі була організована викладка літератури про життєвий і творчий шлях Кобзаря.

Із вступним словом виступила Корніюк Л.В. – вчитель української мови та літератури. Учні 5-9 класів читали вірші Тараса Шевченка, ставили сценки, співали пісні. В кінці вечора зав. бібліотекою Фенюк Г.В. ознайомила присутніх із книжковою виставкою.

21 23


«Нехай же квітне Україна
в співочім слові Кобзаря»

Під такою назвою в бібліотеці села Рудка-Козинська відбулася літературна година присвячена 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.

Її учасники:
Стащук Інна запалила поминальну свічку;
Рель Ірина та Мазилюк Павло розпочали літературну годину;
Синя Олена читала вірш «По діброві вітер віє»;
Стащук Інна читала вірш «Садок вишневий коло хати»;
Перебойчук Володимир «І золотої, і дорогої»;
Архипчук Володимир «І виріс я на чужині»;
Стремен юк Заур «Мені тринадцятий минало»

Про життєвий і творчий шлях Т.Г.Шевченка розповіла Фенюк Ольга Миколаївна – вчитель зарубіжної літератури.

На завершення літературної години всі стоячи прочитали «Заповіт».

Зав. бібліотекою Фенюк Г.В. ознайомила присутніх із книжковою виставкою «Оновлена земля шанує пам’ять Кобзаря».

Літературна година закінчилась чаюванням.

60 61 62

Кiлькiсть переглядiв: 1358