Конкурс читців творів Лесі Українки

ФОТО


Козацькі розваги «Козацькому роду нема переводу»

14 жовтня відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва. Крім того, ще 14 жовтня відзначають День захисника України – з 1915 року є державним святом.

Сьогодні свято, конкурс нині,
Сьогодні все козацтво тут,
І в цьому залі радість лине,
Козацькі ігри всіх нас ждуть.

Будинок культури і бібліотека провели козацькі розваги, змагалися дві команди «Січові» і «Отамани». Весело пройшли конкурси «поїзд», «художники», «козацька спритність», «забави кашоварів», «приготування кулішу», «козацька кмітливість» і інші. Перемогла команда «Січові».

Бібліотекар провела вікторину для вболівальників. Діти з задоволенням давали відповіді на питання і виявили хороші знання з історії козацтва. За правильні відповіді одержали солодкі призи. Команди показали, що вони гідні нащадки славного козацького роду, справні козаки.

ФОТО


Казковий диліжанс «Знаю казку, знаю дивну»

Сьогодні ми казку сюди запросили
Щоб бачити казку і слухать гуртом,
А казка в дорозі десь заблукалась –
Давайте й пошукаєм разом
Приготуте вушка, оченята
Сьогодні Чарівницю-казкарку будемо зустрічати.

Такими словами розпочався казковий диліжанс. Чарівниця-казкарка, яку майстерно зіграла Софія Жук познайомила присутніх з українськими народними казками. Діти зробили інсценізацію казки «Ріпка». Казкових героїв гарно зіграли Дмитро Зуй, Яна Біляшевич, Дарина Жирибець, Віка Жук, Мар’яна Дудик, Артем Біляшевич, Марина Жук. Бібліотекар познайомила читачів з авторськими казками. Діти з захопленням давали відповіді на тести по казці Ш.Перро «Червона шапочка». Всі присутні дуже люблять казки, це підтвердила казкова вікторина.

Щоб вас ніколи не лишав світ казковий
Навіть, коли ви станете дорослими людьми
Щоб з вами радо зустрічались
І завжди щиро усміхались.

З такими словами казковий диліжанс прибув на кінцеву станцію.

ФОТО


Виготовлення ляльки - мотанки

В бібліотеці с.Переспа пройшов майстер-клас «Виготовлення ляльки - мотанки».

Бібліотекар Галина Напханюк розповіла про значення ляльки - мотанки, яка у кожній родині була оберегом, символом жіночої мудрості, берегинею роду. Діти старанно виготовляли свою першу мотанку.

ФОТО


Виставка-інсталяція «Книга зігріває душу»

Довгими осінніми вечорами хочеться зігрітися і почитати хорошу, цікаву книгу. Самі вибагливі читачі знайдуть для себе щось нове і цікаве.

ФОТО


Читальний зал під відкритим небом

На відкритому повітрі цікаво подивитися і почитати хорошу книжку, поділитися враженнями з товаришами і порекомендувати почитати їм.

ФОТО


Читай і засмагай

В бібліотеці с.Переспа оформлено виставку-інсталяцію «Читай і засмагай». На ній представлено новини дитячої літератури. Ці книги поведуть вас у світ цікавих подорожей, пригод, казкових персонажів. Читачі з цікавістю переглядають літературу, з задоволенням читають новинки.

ФОТО


Я по світу іду у вишиванці

Заклади культури с.Переспа відзначили День вишиванки. В бібліотеці було проведено інформаційну хвилинку «Я по світу іду у вишиванці». Бібліотекар Галина Напханюк розповіла про виникнення Дня вишиванки, історію свята, походження української вишиваної сорочки, значення символів вишивки. Діти з цікавістю слухали, потім всі з задоволенням сфотографувались в вишиванках.

ФОТО


9 травня – День Перемоги над нацизмом

9 травня заклади культури відзначили День Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. Працівники будинку культури підготували концерт, вшанували учасників Другої Світової війни і учасників АТО. В фойє бібліотекар Галина Напханюк оформила викладку літератури «9 травня – День Перемоги над нацизмом в Другій Світовій війні».

ФОТО


Чорнобильська Мадонно, прости нас

Працівники культури с.Переспа провели історичну годину «Чорнобильська Мадонно, прости нас і спаси». Оксана Мельник ознайомила з історичними фактами, потім переглянули документальну хронічку тих подій, ознайомилися з викладкою літератури на тему Чорнобильської катастрофи.

ФОТО


Запали свічку

26 листопада будинок культури і бібліотека провели акцію «Запали свічку», щоб згадати страшні події голодомору. Присутні з сльозами на очах переглянули жахливі кадри хронічки подій 1932-1933 рр. це геноцид українського народу, який привів до багатомільйонних втрат. Люди прийшли з свічками і хвилиною мовчання згадали молитвою усіх померлих у ті страшні часи. Присутні мали змогу переглянути викладку літератури.

ФОТО


Україна гідна свободи

22 листопада бібліотекою спільно з будинком культури проведено історичну годину «Україна гадна свободи».

Із вступним словом виступила Галина Напханюк. Потім присутні мали змогу переглянути хронічку подій Майдану 2013-2014 рр. основним завданням заходу було вшанування пам’яті жертв розстрілів на Майдані та воїнів, які загинули на Сході України. Завершився захід віршем «Для воїнів АТО» та висловом С.Бандери «І настане час, коли один скаже «Слова Україні» і мільйони відповідатимуть «Героям Слава».

ФОТО


Казкова подорож любителів казок

24 березня бібліотека с.Переспа зібрала любителів казок. На зустріч з казкою прийшли учні 1-4 класів з вчителями.

Ведуча Галина Напханюк коротко розповіла про казку і тиждень дитячої книги. А Снігова Королева, яку зіграла Богдана Біляшевич, запросила всіх у казкову подорож. Чемно привітав королеву, ще й чудово затанцював Незнайко, якого зіграла Оксана Ткачук. По черзі виходили казкові герої з різних казок. Тут були Буратіно і Мальвіна, принц і Попелюшка, лиска Аліска і кіт Базиліо, Червона Шапочка і Дюймовочка.

Баба-яга і Карабас-Барабас образилися, що їх не запросили в казкову подорож і всіх зачарували. Чарівник, Метелик, Жабка, Мишка, Муха, Півник спішать порятувати казкових героїв і чари зникають. А зіграли казкових героїв учні 4, 5, 7 класів.

За правильні відповіді на запитання вікторини «Казковий світ Г.Андерсена» діти одержали невеличкі призи. Всі присутні мали змогу ознайомитися з книжковою виставкою «казкова карусель».

670671


З Новим роком!

Святковий настрій жителям села створює новорічна ялинка, яка загорілася вогнями напередодні Нового року завдяки сприянню сільського голови Віктора Лук’янчука.

Культпрацівники організували свято у будинку культури, де Дід Мороз, снігуронька, колядники, щедрівники щиро вітали односельчан з Новим роком і Різдвом Христовим.

Бібліотекар Галина Напханюк провела новорічну вікторину, де за кожну правильну відповідь глядач отримував приз.

Ігри, конкурси, розваги стали продовженням свята.

Новорічний настрій у бібліотеці створюють прикрашені ялинки: «Ялинка - смаковинка» та «Ялинка читайликів». Заходьте не пожалкуйте.

516 517 518 519 520


Зустрічі

Перебуваючи на території Переспівської сільської ради, заступник голови райдержадміністрації Антоніна Клімчук відвідала об’єкти соціально-культурної сфери: клуб і школу с.Малинівка, будинок культури с.Трилісці, будинок культури, школу, садочок та амбулаторію с.Переспа. Не залишилось без уваги питання опалення даних закладів в зимовий період.

377


Наш дух не зламати-свободу не вбити

28 листопада співпало дві сумні історичні події -День пам’яті про Голодомор 1932 – 1933 років та початок Революції Гідності. В цей день у бібліотеці пройшов урок мужності«Наш дух не зламати-свободу не вбити». Ведуча Галина Напханюк розповіла про жахливі сторінки історії України, яка принесла на нашу землю мільйони смертей. А все тому, що український народ завжди прагнув свободи і волі…

Учасники заходу Хробуст Вікторія, Бак Настя, Хваліба Віра,Кізім Яна з патріотичним піднесенням віршованими рядками розповіли про трагічні події Євромайдану, які сколихнули увесь світ, згадали воїнів-захисників України, які загинули за світле майбутнє. Учасники заходу закликали усіх не забувати, якими трагічними і тернистими дорогами йде український народ здобуваючи свою волю та разом з присутніми виконали Національний Гімн України.

У бібліотеці учасники заходу мали можливість познайомитись з матеріалами книжкової виставки «Україно! Мій духовний дивосвіт через терни йшла до волі стільки літ».

397


Найдзвінкіше слово рідне, наймиліша мова.

До Дня української писемності і мови в бібліотеці пройшла літературна година «Найдзвінкіше слово рідне, наймиліша мова». З вступним словом виступила бібліотекар Галина Напханюк. Діти, а це активні читачі бібліотеки Хробуст Вікторія, Жук Настя, Хваліба Віра, Кізім Яна розгадували загадки, пояснювали значення прислів’їв про мову, добирали слова рими для написання віршів, читали вірші про українську мову. Майстерно розповіла усмішку Павла Глазового «Кухлик» Оксана Ткачук. Користувачі мали можливість ознайомитися з викладкою літератури «Рідна мова-чисте джерело».

394 395

Кiлькiсть переглядiв: 1445