Зустріч з книгою

Кожного року в березні місяці проходить Всеукраїнський тиждень дитячої книги. В бібліотеці було проведено для учнів 1-2 класів свято книги «Зустріч з книгою». Діти ознайомились із історією виникнення книги. Також брали участь у різних конкурсах.

ФОТО


Душі моєї трепетна струна

9 березня народився Великий поет, письменник Тарас Григорович Шевченко. В бібліотеці була організована викладка літератури по творчості письменника та проведена літературна вікторина на тему «Душі моєї трепетна струна».

ФОТО


Масниця іде, млинець та мед несе

Масниця – символ зустрічі весни і проводів зими. Вважалося, що спалювання опудала Масниці підтверджувало перемогу життєвої сили над силою смерті. Також це останній тиждень перед великим постом. Із членами клубу було проведено свято Масниця «Масниця іде, млинець та мед несе». Діти грали ігри, частували млинцями та спалювали опудало.

ФОТО


Шляхами долі Лесі Українки

25 лютого відзначила 150-річчя від дня народження наша славна землячка, поетеса, письменниця, драматург, великий патріот, і просто красива жінка, якій судилося прожити надто важке й коротке, а проте таке яскраве й наповнене подіями життя Леся Українка. До цієї дати у бібліотеці була проведена інформаційна хвилинка під назвою: «Шляхами долі Лесі Українки», зроблено викладку літератури по творчості письменниці. А також проведено для дітей вікторину «Дитинство Лесі Українки».

ФОТО


Волинський небесний батальйон

Бібліотекар с.Носачевичі Ляшук Л.Л. провела презентацію книги Євгена Хотимчука «Волинський небесний батальйон». Присутні ознайомилися із загиблими воїнами на Сході України нашого краю. Також вшанували пам’ять загиблому воїну Лучуку Роману із м.Луцька, мама якого є уродженкою с.Вишеньки і на даний час проживає у цьому селі.

ФОТО


Тематична поличка "Таємниці шкільного ранця"

/Files/images/nosachevich/IMG_20200730_115547.jpg /Files/images/nosachevich/IMG_20200730_145759.jpg


Новинка літератури для дітей

/Files/images/nosachevich/IMG_20200723_120836.jpg /Files/images/nosachevich/IMG_20200725_115232.jpg


Дитинства чудова пора

/Files/images/nosachevich/IMG_20200725_120644.jpg


Ух, Ти, Маснице

Масниця – це останні тиждень м’ясниць і запусти на Великий Піст перед Великоднем. А також, це символ зустрічі весни і проводів зими. Вважалося, що спалення опудала Масниці підтверджувало перемогу життєвої сили над силою смерті. В бібліотеці с.Носачевичі було проведено із дітьми свято Масниці на тему: «Ух, Ти, Маснице».

ФОТО


Безсмертна донька українського народу

25 лютого 1871 року в місті Новгород-Волинському народилася усесвітньо відома поетеса Леся Українка. Життя Лесі Українки – це подвиг, один із тих подвигів, які підносять людину в очах сучасників, роблять її нетьмарною зіркою в очах нащадків.

В бібліотеці с.Носачевичі з учнями 5-6 класів була проведена вікторина на тему: «Безсмертна донька українського народу», а також була організована книжкова виставка по творах письменниці.

ФОТО


Надія Гуменюк - дітям

Бібліотекар с.Носачевичі для учнів 2 класу провела інформаційну хвилинку на тему: «Надія Гуменюк - дітям», де ознайомила дітей із життєвим та творчим шляхом письменниці. А також із її творами написаних для дітей.

ФОТО


І сонцем слово засіяло

Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями.

Що може бути дорожче для людини, як рідне слово. 9 листопада українці вшановували пам’ять Преподобного Нестора Літописця – монаха, згодом диякона Києво-Печерського монастиря. Саме з Преподобного Нестора Літописця починається писемність українською мовою. В бібліотеці с.Носачевичі з учнями 2-3 класів було проведено урок мови на тему «І сонцем слово засіяло».

ФОТО


Виставка – інсталяція:
«Хто? Що? Де? Куди? Чому? Як? Коли?»
/Files/images/100_87.jpg


Книжкова виставка
«У нев’янучий вінок слави»

17 липня – виповнилося 85 років від дня народження українського письменника, заслуженого діяча мистецтв України Йосипа Струцюка. В бібліотеці села Носачевичі була оформлена книжкова виставка під такою назвою: «У нев’янучий вінок слави» та проведена інформаційна хвилинка по творчості письменника.

/Files/images/100_86.jpg


Про улюблені книжки розповім вам залюбки

В бібліотеці с.Носачевичі було проведено фестиваль читацьких історій на тему: «Про улюблені книжки, розповім вам залюбки». Діти розповідали цікаві історії із прочитаних книг, а також читали вірші із поезій Тараса Шевченка, Тамари Коломієць, Марії Підгірянки, Олени Пчілки.

ФОТО


Леся Українка - дітям

25 лютого 1871 року на Волині у родині Косачів народилася донечка. Сірооку, біляву дівчинку мама називала Лесею. Це потім вона стане Великою поетесою Лесею Українкою, і її мужній голос пролунає на всю Україну і на весь світ. Ця мужня українка була і є взірцем служіння рідному народові. Вогонь пісень Лесі Українки палає уже понад століття. Це незгасний вогонь таланту, справжнього, від Бога.

В бібліотеці села Носачевичі була проведена для дітей літературна година: «Леся Українка - дітям». Ведучі зав. бібліотекою та Ляшук Лідія та Матеюк Іванка ознайомили присутніх із життєвим та творчим шляхом поетеси.

У виконанні Матишняк Дарини, Присяжнюк Ані, Клімук Яни, Кисіль Ангеліни, Шлапко Аліни, Захарчук Каріни, Матеюк Анни, Рибарчук Насті прозвучали вірші Лесі Українки.

ФОТО


Конкурс-ерудит «Рухливі козацькі ігри»

Певно не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів.

Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. То ж, козак в українській культурі звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

В бібліотеці з учнями 2-4 класів було проведено конкурс-ерудит: «Рухливі козацькі ігри», де діти приймали участь у різних змаганнях та конкурсах.

ФОТО


На гостини до ювіляра

В осінню пору року відзначив свій 100-річний ювілей видатний український педагог, письменник Василь Олександрович Сухомлинський. В бібліотеці був проведений День іменинника під назвою: «На гостини до ювіляра». Завітали на це свято учні 1-го класу, які ознайомилися із життєвим та творчим шляхом цієї людини, його творами написаними для маленьких читачів. Бібліотекар провела презентацію книги Василя Сухомлинського «Вічна тополя».

ФОТО


Літо – найкраща пора відпочинку, дитячих сподівань та здійснення мрій.

В бібліотеці с.Носачевичі із вихованцями дитячого садочка була проведена літня акція: «Країна читалія на планеті». Діти відвідали бібліотеку, ознайомилися із новими дитячими книгами, журналами, казковими героями. Старші читачі бібліотеки читали для них книги. Також для дітей були проведені різні ігри, конкурси та малюнки га асфальті, де діти намалювали свої найзаповітніші мрії.

ФОТО


А мати вишивала рушники

Історія народної вишивки в Україні іде коренями в глибину століть. Дані археологічних розкопок і свідчення мандрівників і літописців підтверджують, що вишивання, як вид мистецтва в Україні існує з незапам’ятних часів. Рушники – обереги українського народу. В бібліотеці с.Носачевичі була проведена літературна година під назвою: «А мати вишивала рушники» із учнями 3 і 4 класів. Діти ознайомились із історією вишиванки, її значенням у житті людини. Також діти читали вірші про рушники та ознайомилися з виставкою рушників вишитих майстринею села Косинець Валентини.

ФОТО


Мої улюблені вірші

Поезія. Таке коротке і таке змістовне слово! Воно і втішить, і пригорне, і приголубить. В бібліотеці села Носачевичі із членами клубу «Вишенька» було проведено вечір поетичного настрою під назвою «Мої улюблені вірші». У виконанні Загоровця Олександра, Дудко Анастасії, Матвійчук Іванки, Нищої Валерії, Шлапко Анни, Карпець Вікторії, Сидорука Іллі прозвучали твори своїх улюблених поетів.

/Files/images/100_41.jpg


Масниця, масниця, яка ж ти мала

Масниця – це яскраве веселе свято, яке покликане проганяти зиму і весну закликати, пробуджує природу і сонячне тепло. Люди з давніх часів порівнювали весну з новим життям, славили сонце, яке давало настрій і щастя всьому живому.

Саме в честь сонця, господині пекли солодкі коржі, а пізніше із заквашеного тіста навчилися робити млинці. Цю страву наші предки встановили своєрідним символом Сонця, адже вони такі ж круглі, жовті, теплі.

В бібліотеці села Носачевичі біло із учнями – класів свято під назвою: «Масниця, масниця, яка ж ти мала». Діти куштували млинці із різними начинками. Також для дітей в цей день були проведені різні ігри, конкурси та розваги.

ФОТО


Конкурс Валентина

Кохання – це святе почуття, яке заслуговує на свій день, на своє свято. І ось таке свято є, є такий день. Він відзначається особливо, майже по всьому світу 14 лютого. А свято називається днем святого Валентина. Чому саме Валентина запитаєте ви? Вважають, що саме святий опікується закоханими, допомагає їм щасливо прожити в парі, мирі і злагоді.

До цього дня члени клубу «Вишенька», який діє при бібліотеці села Носачевичі виготовляли валентинки своїми руками, де було проведено конкурс на найкращу. Кращими члени журі відзначили валентинки Дудко Анастасії та Карпець Вікторії.

ФОТО


Виставка-інсталяція
Твої помічники: Що? Де? Хто? Куди? Коли? Як? Чому?

23


Горить свіча і хліб лежить і пам’ять полум’ям тремтить

В історії нашого народу не раз бували сторінки, коли він стояв на межі повного винищення. Ми не повинні забувати сторінки історії, якими страшними вони не були. Щорічно в четверту суботу листопада вшановується пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

У бібліотеці с.Носачевичі пройшов урок пам’яті: «Горить свіча і хліб лежить і пам’ять полум’ям тремтить». Зав. бібліотекою Ляшук Л.Л. зупинилася на політичних та економічних причинах Голодомору 1932-1933 років, зачитала свідчення очевидців.

Поетичним та прозовим словом діти Дудко Анастасія, Сидорук Ілля, Загоровець Олександр розповіли про «Жахливих часів гіркоту», коли діждатися хліба було найщасливішою миттю життя. Присутніми були запалені свічки пам’яті.

ФОТО


День українського козацтва

З давніх-давен в Україні повелося, що кожне покоління передає своїм дітям пам’ять про славних оборонців рідної землі – козаків. Козаки понад усе цінували любов до Вітчизни, лицарську честь і побратимську вірність. До дня українського козацтва в бібліотеці села Носачевичі із дітьми були проведені козацькі розваги. Де команди «Богатир» та «Козачата» брали участь у конкурсах «Паперове авіашоу», «Швидкі сапери», «Втеча з полону» та інші. Переможцем стала команда «Богатир».

ФОТО


Читальний зал під відкритим небом

Для учнів 1-4 класів бібліотека села Носачевичі провела читальний зал під відкритими небом: «Літо книга і я – друзі!»

ФОТО


Зустріч із майстринею

Зустріч із майстринею села Носачевичі Косинець Валентиною Іванівною, яка понад сімдесят рушників різного призначення вишила на замовлення.

ФОТО


Чарівний світ казки

Була проведена вікторина «Чарівний світ казки» з учнями 6-7 класів.

ФОТО


Шевченкові твори сяють як зорі

Протягом тижня дитячої книги в бібліотеці с.Носачевичі з учнями 5-8 класів була проведена літературна година: «Шевченкові твори сяють як зорі».

ФОТО


«Великий голод – вічний гріх»

Мітинг – реквієм пройшов в бібліотеці с.Носачевичі. Із вступним словом виступила зав. бібліотекою Ляшук Лідія та сільський голова Корнійчук Олександр Віталійович. Та всеукраїнська акція «Засвіти свічку».

ФОТО


Франковий вернісаж

В рамках відзначення 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті Великого каменяра в бібліотеці пройшов Літературний ранок: « О, край шляху народів стоїть та криниця глибока».

У виконанні Матвійчук Іванки, Ковальчук Ірини, Присяжнюка Олександра прозвучали вірші письменника.

Ведучі зав. бібліотекою Ляшук Лідія та учениця 7 класу Матеюк Іванка розповіли про життєвий та творчий шлях Івана Франка. Також була проведена вікторина по казках: «Казковий Франковий вернісаж».

927 928


Засідання клубу «Вишенька»

Члени клубу «Вишенька», який діє при бібліотеці: Захарчук Стас, Матвійчук Іванка, Патюк Антон, Ковальчук Ірина, Присяжнюк Олександр, Загоровець Олександр, Захарчук Вадим, Матвійчук Максим, Демчук Андрій намалювали малюнки та виготовили браслети і передали бійцям в зону АТО.

ФОТО


Герої не вмирають, просто йдуть

В приміщенні школи с.Носачевичі та бібліотекарем Ляшук Л.Л. з учнями 1-9 класів було проведено тематичний вечір під назвою «Герої не вмирають, просто йдуть» до дня захисника України та 74-ої річниці утворення української повстанської армії.

888 889


Титанічна постать на ниві української історії

Ідуть роки, змінюються президенти, але пам’ять про першого керманича України Михайла Грушевського, який в цьому році відзначив 150 років від дня народження, його внесок в історію державотворення передається із покоління в покоління. І так буде, допоки існує світ. В бібліотеці проведена для учнів 5-8 класів історична година: «Титанічна постать на ниві української історії».

886 887


Чорнобиль

Чорнобиль – невелике українське містечко, що потопає в землі вишень та яблунь.

До трагедії спокійний, неквапливий доброзичливий світ. Біда розчинилася у духм’яному повітрі, в біло-рожевому цвітінні яблунь та абрикос, у воді сільських криниць, у всій красі землі. День 26 квітня 1986 року ввійде в історію як найбільша трагедія і незвичайна рана на тілі України. В бібліотеці було проведено урок пам’яті з учнями 5-7 класів «Чорнобиля гіркий полин».

Ведучі розповідали про ті трагічні дні, які повисли над Чорнобилем, про перших ліквідаторів.

Учні читали вірші про Чорнобиль. Зав. бібліотекою Ляшук Лідія Леонтіївна ознайомила присутніх із книжковою поличкою «Чорнобиль: відлуння трагедії».

716 717 718 719


Літературний ранок

В бібліотеці с.Носачевичі з членами клубу «Вишенька» було проведено літературний ранок «В душі бренить струна єдина – родина, книга і дитина». Із вступним словом виступила зав. бібліотекою Ляшук Лідія, яка розповіла про історію виникнення книги.

У виконанні дітей Дудко Артема, Дудко Анастасії, Загоровця Олександра, Мазурук Тетяни, Карпець Вікторії, Захарчука Вадима прозвучали вірші про книгу. Також учасники та присутні літературного ранку відгадували загадки, доповнювали прислів’я про книгу, приймали участь у конкурсах.

713 714 715


Хай палає свіча... хай палає
Поєднає нас вона в цей час.

Україна. Благодатна земля. Родючі чорноземи. Щедра природа і давня хліборобська традиція. На початку XX ст. Україну вважали житницею Європи. На багатих чорноземах України вмирали люди. Голод в 1932—1933 рр. не був спричинений неврожаєм чи засухою. Хліб в Україні був. Радянський уряд масово продає збіжжя за кордон. В Україні на повну потужність працюють спиртозаводи, які переробляють дорогоцінний хліб на горілку. Вона теж йде на експорт. Мало знайдеться не тільки в історії України, але і в історії світу таких жахливих трагедій, як голодомор 1932—1933 рр.

Голод — це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій. Сталінський режим вирішив голодом поставити український народ на коліна.

Мільйони людей, які загинули у 33 році голодною смертю, не могли безслідно розчинитися у часі. Про них пам'ятають ті, хто вижив, їх діти та онуки. У день пам'яті і скорботи, присвячений жертвам голодомору 32-33 рр. у бібліотеці зібралися ті, кому дорогі ці трагічні сторінки історії, щоб долучитися до акції «Засвіти свічку». З вступним словом до присутніх звернувся сільський голова Олександр Корнійчук. Завідуюча бібліотекою Лідія Ляшук оформила тематичну викладку матеріалів.

429 430 431 432


Наша мова солов’їна.

Мова-це великий дар. І в кожного народу вона своя.

«Українська мова… Вона нам рідна як мама і тато, як земля на якій зростаємо. Без мови немає народу» - такими словами розпочала літературний ранок «Мова єднає усіх» його ведуча - бібліотекар Лідія Ляшук. У День української писемності та мови ведуча та школярі молодших класів школи згадали історію розвитку української мови, подорожували казковими, загадковими та літературними її стежками. В бібліотеці до свята була підготовлена книжкова поличка «Наша мова солов’їна».

ФОТО


Екскурсія до бібліотеки

Перше відвідування бібліотеки дітьми дитячого садочка розпочалося з знайомства із дитячими журналами та газетами. Після цього діти грались та читали книги у бібліотеці.

372 373


Бюро казкових знахідок

Казка – один із основних і найпоширеніших жанрів народно-поетичної творчості, а також писемної літератури. В цьому переконалися учасники заходу, які по предметах захованих у коробці відгадували назви казок та героїв.

374


Книга – мудрість століть

Літературний ранок, де учні 2-5 класів читали вірші про книгу, відгадували загадки, доповнювали прислів’я про книгу, приймали участь у конкурсах провела зав. бібліотекою Лідія Ляшук.

370

371


Писанковий дивосвіт

Вже доброю традицією у бібліотеці стало проведення різних майстер-класів з членами клубу за інтересами «Вишенька».

Цьогорічна зустріч відбулася напередодні Великодня. Майстер-клас по написанню писанок провели зав. бібліотекою Лідія Ляшук та зав. клубом Людмила Матеюк.

3297


До бібліотеки усім класом

Прийшли учні першого класу Вишеньківської школи І ступеня.

3162

3163


Казкове лото

Казка – один із основних і найпоширеніших жанрів народно-поетичної творчості, а також писемної літератури. Казки відомі з найдавніших часів у всіх народів світу.

У казках виявляється здатність людської думки заглядати далеко в майбутнє. В цьому пересвідчились усі, хто побував у нас в бібліотеці.

345 350


Квіти – не від’ємна окраса нашого життя.

Їх дарують друзям в урочисті дні, демонструють на виставках, вирощують у садах, парках, ними прикрашають житло. Майстер-клас по виготовленню квітів із кольорового паперу провела у бібліотеці Тетяна Миколайчук.

346 347 348 349


"Книга - надійний друг людини"

Безмежна сила книги. Без неї людина сліпа. Книга відкриває перед людьми великий світ. Книга – мудрий друг, який не вміючи говорити розказує нам про надзвичайні пригоди, подорожі, про чудеса, про навколишній світ.Літературний диліжанс «Книга – надійний друг людини» пройшов у нашій бібліотеці.

Діти складали книжкові бутерброди, відгадували назви казок по казкових героях, загадки, грали ігри.

344

Кiлькiсть переглядiв: 1407