«Книжкова заметіль»

Дорогенькі мама й тато, дядечко і тітка візьміть книжечку на свято улюбленим діткам.

15 16


Осінні мотиви

Ненав’язливо, але впевнено крокує осінь. В’яне і жовкне трава. Птахи летять у теплі краї. Небосхилом біжать сірі хмари, періщить холодний дощ. Саме такої пори хочеться вмоститися зручно і прочитати цікаву книгу. То ж не забудьте завітати до бібліотеки переглянути книжкову виставку-інсталяцію «Осінній затишок з книгою», і вибрати щось для себе.

ФОТО


Літо, ах літо

Літо дарує дітям канікули, різноманітні свята, розваги. А ще це найкраща пора для відпочинку з книгою. То ж любі діти завітайте в бібліотеку с.Літогоща, тут для вас організована виставка-інсталяція «Граємо, читаємо, літечко вітаємо».

ФОТО


Улюблений жанр – детектив

Для любителів гостросюжетних романів та детективів в бібліотеці с.Літогоща організовано виставку – інсталяцію «Улюблений жанр - детектив». Приходьте переглянути та вибрати щось для себе.

ФОТО


Все починається з любові

Для шанувальників любовного роману з 14 лютого по 14 березня в бібліотеці с.Літогоще діятиме виставка-інсталяція «Все починається з любові», на якій представлено кращі книги цього жанру. Запрошуємо переглянути виставку.

ФОТО


За них ми Богу молимось лише

Спільно з будинком культури с.Літогоща та клубом с.Іванівка 21 лютого в бібліотеці с.Літогоще відбувся дитячий ранок до Дня Героїв Небесної Сотні «За них ми Богу молимось лише». Учасниками заходу були учні місцевої школи 5-го та 11-го класу.

ФОТО


Шевченківські твори – сяють як зорі

З метою розширення знань учнів про життєвий та творчий шлях Т.Г.Шевченка, популяризації кращих творів поета 10 березня 2016 року в бібліотеці с.Літогоща було проведено конкурс читців «Шевченкові твори – сяють як зорі».

В конкурсі приймали участь учні 6-7 класів місцевої школи, зокрема: О.Березовська, Ю.Оксенвчук, А.Гаврилюк, І.Коленда, А.Полячук, О.Боймиструк, О.Сопронюк, О.Хвостюк. Прочитали такі вірші: «Любіть Україну», «За сонцем хмаронька пливе», «Заповіт», «ой чого ти почорніло», «Дума», «Плече вода з-під Явора», «Іван Підкова» та ін..

ФОТО


Ваші ровесники – наша гордість

Урок мужності для молоді провела зав. бібліотекою-філією с.Літогоще Олена Глівчук за участю учасників АТО. Бібліотекар розповіла про те, як розпочиналася війна з мирного Євромайдану, на який вийшли переважно молоді, про події кривавих днів лютого 2014 року, коли постріли снайперів забрали перші сотні життів.

І сьогодні жахлива війна, що продовжується, не зламала патріотичного духу людей. Всі, хто не пішов воювати, підтримують солдатів своєю турботою (старші займаються волонтерством, благо чинністю; діти – поробками та малюнками допомагають героям вистояти у тяжкі години).

Серед тих хто воює на Сході наші земляки: Роман Глівчук, Дмитро Пережило, Дмитро Падалюк. Про суворі будні військового життя скупо розповів присутній на заході Роман Глівчук.

На завершення старшокласники місцевої школи прочитали вірші «Молитва», «Перемога буде за нами».

В бібліотеці присутні познайомилися з поличкою «Вічна пам’ять героям Небесної сотні».

149 150


Від хати читальні – до сучасної бібліотеки.

Історична година до Всеукраїнського дня бібліотек відбулася у бібліотеці. Перша хата-читальня відкрилася у селі у далекому 1952 році в хаті Кропиви Андрія на хуторі Суха Лоза. У 1958 році перевезли у село, де відкрився клуб з бібліотекою.

В різні роки в бібліотеці працювали різні люди: Жабюк Надія, Савчук Євгенія, Хвостюк Ярослав, Філюк Марія, Мельничук Марія, Луцюк Євгенія, Геродюк Стеора…

З 1970 року і понині незмінним бібліотекарем є Глівчук Олена.

Результатом роботи бібліотекарів різних років є цікаві альбоми з історії села: «Видатні люди села», «Участь бібліотеки у громадському житті», «Про нас на сторінках преси», «Наш афганський біль» та ін., які продемонстрували учні місцевої школи.

А далі линули святкові вітання бібліотекарю з нагоди свята з уст користувачів.

86 87


Роки зі старістю хай не стрічаються

День ввічливості і доброти за цією назвою пройшов у бібліотеці-філії с.Літогоще.

Святково прибраний зал будинку культури. За столом сидять запрошені гості - ветерани праці і просто пенсіонери.

Ведуча розпочинає свято. Сьогодні в Україні кожен 5-й мешканець – це особа похилого віку. Шоста частина з них – люди самотні.

На жаль світ стає жорстокішим, холоднішим і це дуже позначається на відносинах між людьми. Старість бачиться нам такою далекою і навіть неможливою. Пливуть роки як бистрі ріки. І ось вони поповнили ряди батьків і дідусів та життя на цьому не закінчується.

За вікнами осінь, яка навіює нам легкий сум, і ми усвідомлюємо, що літа наші повернули на осінь. Перед очима пробігають роки життя та душа залишається молодою. І якщо людині пощастить дожити до старості, то ці роки потрібно сприймати як милість Божу, аби дати час очиститися покаяннями.

Люди старшого віку – досвідчені, щирі. І сьогодні ми вдячні їм за доброту, щедрість. Всі слова шани вам шановні - звучало з вуст ведучої.

Свято тривало до вечора. Розходились всі в хорошому настрої, щоб зустрічатися знов і знов.

77

Кiлькiсть переглядiв: 227