Зима без смутку

Пропоную Вам любителям книги, підготуватися до довгих зимових вечорів та завітати до бібліотеки с.Літогоще, щоб вибрати собі книгу для читання переглянувши виставку-інсталяцію «Гарячі новинки для холодних днів».

ФОТО


Донька Прометея

147 років тому 25 лютого 1871 року народилась геніальна Леся Українка. Справжнє ім’я Лариса Петрівна Косач – геній української літератури, що входить в умовну тріаду Шевченко-Франко-Українка. Її вірші вчать ще змалку, про неї завжди багато пишуть, багато дискутують. Не могла оминути цієї дати і бібліотека с.Літогоще. Тут разом з учнями 2-4 класів було проведено літературний диліжанс «Життєвий та творчий шлях Лесі Українки». Під час якого дітям був представлений для перегляду фільм про Лесю Українку та проведено літературну вікторину.

ФОТО


«Книжкова заметіль»

Дорогенькі мама й тато, дядечко і тітка візьміть книжечку на свято улюбленим діткам.

15 16


Осінні мотиви

Ненав’язливо, але впевнено крокує осінь. В’яне і жовкне трава. Птахи летять у теплі краї. Небосхилом біжать сірі хмари, періщить холодний дощ. Саме такої пори хочеться вмоститися зручно і прочитати цікаву книгу. То ж не забудьте завітати до бібліотеки переглянути книжкову виставку-інсталяцію «Осінній затишок з книгою», і вибрати щось для себе.

ФОТО


Літо, ах літо

Літо дарує дітям канікули, різноманітні свята, розваги. А ще це найкраща пора для відпочинку з книгою. То ж любі діти завітайте в бібліотеку с.Літогоща, тут для вас організована виставка-інсталяція «Граємо, читаємо, літечко вітаємо».

ФОТО


Улюблений жанр – детектив

Для любителів гостросюжетних романів та детективів в бібліотеці с.Літогоща організовано виставку – інсталяцію «Улюблений жанр - детектив». Приходьте переглянути та вибрати щось для себе.

ФОТО


Все починається з любові

Для шанувальників любовного роману з 14 лютого по 14 березня в бібліотеці с.Літогоще діятиме виставка-інсталяція «Все починається з любові», на якій представлено кращі книги цього жанру. Запрошуємо переглянути виставку.

ФОТО


За них ми Богу молимось лише

Спільно з будинком культури с.Літогоща та клубом с.Іванівка 21 лютого в бібліотеці с.Літогоще відбувся дитячий ранок до Дня Героїв Небесної Сотні «За них ми Богу молимось лише». Учасниками заходу були учні місцевої школи 5-го та 11-го класу.

ФОТО


Шевченківські твори – сяють як зорі

З метою розширення знань учнів про життєвий та творчий шлях Т.Г.Шевченка, популяризації кращих творів поета 10 березня 2016 року в бібліотеці с.Літогоща було проведено конкурс читців «Шевченкові твори – сяють як зорі».

В конкурсі приймали участь учні 6-7 класів місцевої школи, зокрема: О.Березовська, Ю.Оксенвчук, А.Гаврилюк, І.Коленда, А.Полячук, О.Боймиструк, О.Сопронюк, О.Хвостюк. Прочитали такі вірші: «Любіть Україну», «За сонцем хмаронька пливе», «Заповіт», «ой чого ти почорніло», «Дума», «Плече вода з-під Явора», «Іван Підкова» та ін..

ФОТО


Ваші ровесники – наша гордість

Урок мужності для молоді провела зав. бібліотекою-філією с.Літогоще Олена Глівчук за участю учасників АТО. Бібліотекар розповіла про те, як розпочиналася війна з мирного Євромайдану, на який вийшли переважно молоді, про події кривавих днів лютого 2014 року, коли постріли снайперів забрали перші сотні життів.

І сьогодні жахлива війна, що продовжується, не зламала патріотичного духу людей. Всі, хто не пішов воювати, підтримують солдатів своєю турботою (старші займаються волонтерством, благо чинністю; діти – поробками та малюнками допомагають героям вистояти у тяжкі години).

Серед тих хто воює на Сході наші земляки: Роман Глівчук, Дмитро Пережило, Дмитро Падалюк. Про суворі будні військового життя скупо розповів присутній на заході Роман Глівчук.

На завершення старшокласники місцевої школи прочитали вірші «Молитва», «Перемога буде за нами».

В бібліотеці присутні познайомилися з поличкою «Вічна пам’ять героям Небесної сотні».

149 150


Від хати читальні – до сучасної бібліотеки.

Історична година до Всеукраїнського дня бібліотек відбулася у бібліотеці. Перша хата-читальня відкрилася у селі у далекому 1952 році в хаті Кропиви Андрія на хуторі Суха Лоза. У 1958 році перевезли у село, де відкрився клуб з бібліотекою.

В різні роки в бібліотеці працювали різні люди: Жабюк Надія, Савчук Євгенія, Хвостюк Ярослав, Філюк Марія, Мельничук Марія, Луцюк Євгенія, Геродюк Стеора…

З 1970 року і понині незмінним бібліотекарем є Глівчук Олена.

Результатом роботи бібліотекарів різних років є цікаві альбоми з історії села: «Видатні люди села», «Участь бібліотеки у громадському житті», «Про нас на сторінках преси», «Наш афганський біль» та ін., які продемонстрували учні місцевої школи.

А далі линули святкові вітання бібліотекарю з нагоди свята з уст користувачів.

86 87


Роки зі старістю хай не стрічаються

День ввічливості і доброти за цією назвою пройшов у бібліотеці-філії с.Літогоще.

Святково прибраний зал будинку культури. За столом сидять запрошені гості - ветерани праці і просто пенсіонери.

Ведуча розпочинає свято. Сьогодні в Україні кожен 5-й мешканець – це особа похилого віку. Шоста частина з них – люди самотні.

На жаль світ стає жорстокішим, холоднішим і це дуже позначається на відносинах між людьми. Старість бачиться нам такою далекою і навіть неможливою. Пливуть роки як бистрі ріки. І ось вони поповнили ряди батьків і дідусів та життя на цьому не закінчується.

За вікнами осінь, яка навіює нам легкий сум, і ми усвідомлюємо, що літа наші повернули на осінь. Перед очима пробігають роки життя та душа залишається молодою. І якщо людині пощастить дожити до старості, то ці роки потрібно сприймати як милість Божу, аби дати час очиститися покаяннями.

Люди старшого віку – досвідчені, щирі. І сьогодні ми вдячні їм за доброту, щедрість. Всі слова шани вам шановні - звучало з вуст ведучої.

Свято тривало до вечора. Розходились всі в хорошому настрої, щоб зустрічатися знов і знов.

77

Кiлькiсть переглядiв: 1336