День Конституції

ФОТО


А над світом українська вишивка цвіте

ФОТО


Гірчить Чорнобиль крізь роки

ФОТО


Христос Воскрес - Воістину Воскрес

ФОТО


Поезія - слово! Поезія - пісня! Поезія - вільна душа!

Поезія - це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі.
Поезія - один з найгеніальніших винаходів людства. В бібліотеці - філії відбулася зустріч з поетом - бардом, вчителем фізичного виховання Навізької ЗОШ Будчиком Олексієм Миколайовичем.

ФОТО


«Кобзарю! Знов до тебе я прихожу, бо ти для мене совість і закон».

Під цими словами Ліни Костенко може підписатися кожен із нас. Яке то щастя, що Господь послав нам Шевченка, виразника голосу народу, апостола правди і свободи. Яка гордість за сина України, котрий через сотню літ із мармуру й граніту сходить в люди, закликає нас відстоювати ідеали любові до того часу , аж поки

«На оновленій землі
А буде син і буде мати
Врага не буде супостата,
І будуть люди на землі…»

В бібліотеці пройшла літературна година «Будеш синові славу нести український народе», а також було оформлено викладку літератури «Кобзарю мій ! Поете мій високий!».

ФОТО


Ясне проміння Лесиного слова

Леся Українка - найславніша українська поетеса, послідовний та енергійний борець за утворення українського народу, за його консолідацію в політичну націю. Вся сукупність її творів - це образ ідеальної землі , земного раю , що зветься «Україною». З'явився цей образ - і цілі маси людей збагнули, що вони не просто обивателі, а українці , що це звання їх зобов'язує , що їм є за що боротись і віддавати життя.

До 150 річниці з дня народження Лесі Українки в бібліотеці-філії була оформлена виставка літератури «Ясне проміння Лесиного слова», а також діти побували у світі віршів Лесі Українки «Горить душа поезії її над краєм».

ФОТО


Масляна

Масляна – це яскраве веселе свято, яке покликане проганяти зиму і весну закликати, пробуджує природу і сонячне тепло. Люди з давніх часів порівнювали весну з новим життям, славили Сонце, яке давало настрій і щастя всьому живому. Саму в честь сонця, господині пекли солодкі коржі, а пізніше із заквашенного тіста навчилися робити млинці.

Це блюдо наші предки встановили своєрідним символом Сонця, адже вони такі ж круглі, жовті, теплі. Коли вони куштували ароматні страви , то вірили, що з'їдають часточку тепла і могутності цієї яскравої планети.

ФОТО


Тиждень дитячого читання

ФОТО


Щедрувальний вечір "Старий рік минає, новий наступає"

ФОТО


Акція милосердя

Акція милосердя «Спасіння у добрі, спасіння у любові – це стосується, напевно, нас усіх»

/Files/images/navz/МАНЯ.jpg


Флеш-моб "Мамина хустина - долі оберіг"

ФОТО


Терновий вінок голодомору

Година – реквієм «Терновий вінок голодомору» відбулася в бібліотеці-філії с. Навіз. У пам’яті людській навіки залишиться 1932-1933 роки – найстрашніші в історії. Відомі всім слова «Хто не знає свого минулого, хто й не вартий майбутнього»! Адже наше минуле, історія нашого народу – це невичерпна криниця духу, мудрості, перемог і страждань.

ФОТО


Україна - шлях до свободи

Бути українцем – значить пишатися своєю країною. Українці пишаються тим, що будують незалежну державу. Тільки почуття любові ф глибокої гордості за Україну разом із твердою вірою в її світле та величне майбутнє, у святість цієї прекрасної землі дає кожному українцеві право стверджувати: це моя країна, мій народ, моя Україна.

З нагоди Дня Державного прапора України та Дня Незалежності України в БК с. Навіз відбувся тематичний вечір присвячений 29-річниці Незалежності України. В бібліотеці-філії було організовано виставку «Україна – шлях до свободи».

ФОТО


Яблучний спас, щедрий спас

ФОТО


Конкурс читців творів Лесі Українки

ФОТО


Недоспівана пісня

29 січня 2020 року в Україні відзначається 102 річниця бою під Крутами, котрий для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

В бібліотеці-філії пройшла історична година «Недоспівана пісня» з учнями 9 класу. Було організовано тематичну поличку «29 січня – день пам'яті героїв Крут». А також відбулася презентація кінороману К. Тур-Коновалова «Крути 1918» - це драматична історія про героїзм українських юнаків, заснована на реальних подіях.

ФОТО


Розіп'ята душа на хресті всевишньої печалі

23 листопада – День пам'яті жертв Голодомору і політичних репресій. Схилімо в цей день голови у скорботі, запалімо свічку за невинну убієнних, помолімося за їх душі. В бібліотеці-філії пройшла година-реквієм «Розіп'ята душа на хресті всевишньої печалі».

ФОТО


Засідання клубу «Роксолана». Рукоділля. Що я вмію?

ФОТО


Флешмоб «Українська хустка – матусин оберіг»

ФОТО


Повертайтесь додому, до рідної хати, де вас чекають і батько і мати

Тематичний вечір присвячений дню Захисника України: «Повертайтесь додому, до рідної хати, де вас чекають і батько і мати»

День Захисника України –
Мужності й геройства свято.
І ми вклоняємося тим,
Хто літ тому багато
І тим, хто нині з автоматом
Наш спокій береже і захищає,
Всю нашу велику родину
Рідну землю, свою України.

Було організовано тематичну виставку «Вони загинули захищаючи Україну», «На захисті Вітчизни».

ФОТО


Про козаків читаємо – сміливими зростаємо

Однією з найяскравіших сторінок літопису боротьби українського народу за свою незалежність був козацький рух. Козаки стали тією силою, яка впродовж століть пильно стояла на сторожі свободи і гідності України як незалежної, суверенної держави.

В бібліотеці-філії с. Навіз пройшов читацький марафон «Про козаків читаємо – сміливими зростаємо»

Маленькі читачі більше дізналися про козаків, їхнє буденне життя та подвиги, про традиції та звичаї

ФОТО


Виставки в бібліотеці

ФОТО


Масляна іде – млинець несе

Масляна є одним з найстаріших свят слов’янських народів. Справжня забава, яка зберегла свої традиції в наші часи. В бібліотеці-філії відбулося чергове засідання клубу за інтересами «Роксолана» - «Масляна іде – млинець несе».

ФОТО


Не буде, жінко, хай тобі ціни –
бо ти любов, і віра, і надія

Жінко, ти завжди велична! Усе від жінки народилося в світі, і плин життя, й пекучий біль журби. Від жінки зростають діти, й найкраще свято ранньої весни. В будинку культури відбувся тематичний вечір «Не буде, жінко, хай тобі ціни – бо ти любов, і віра, і надія».

ФОТО


Донька Волинського краю

До дня народження Лесі Українки в бібліотеці-філії пройшла літературна вікторина «Донька Волинського краю» з учнями 3-го класу. В якій діти ознайомилися з біографією і творчістю поетеси. Були прочитано багато віршів для дітей.

ФОТО


Чорна сповідь моєї Вітчизни

У світовій історії не зафіксовано голоду, подібного до того, що випав на долю України - однієї з найродючіших країн світу. Що з криється за страшним змістом слова "голодомор"? 24 листопада в нашій державі відзначався День пам'яті жертв голодомору та політичних репресій. Народ України схиляє голову, перед трагічною сторінкою свого життя. 1932 рік... тридцять... чорний рік. В бібліотеці-філії с. Навіз відбулася година-пам'ять "Чорна сповідь моєї Вітчизни" до якої в 16:00 приєдналися всі бажаючі.

ФОТО


Літературна година:
«Серце віддаю дітям»

Цьогоріч 28 вересня в Україні та світі відзначають 100-річчя людини, творчість якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці. Це видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський. Він прагнув, щоб дитина назавжди полюбила рідне материнське слово, щоб воно стало очима, які бачать красу, збагатило душу, запульсувало джерельцем думки, єднало покоління, адже, через посередництво слова дитина стає сином свого народу. Діти ознайомилися з творчістю великого письменника, пізнали багато нового та цікавого з його життя.

ФОТО


Тематичний вечір:
«Допоки живе пісня і мова, допоки живе Україна моя»

ФОТО


«Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс»

Під такою назвою пройшла година - пам’яті в бібліотеці-філії. Минуть роки й десятиліття, а чорний день Чорнобильської трагедії все одно хвилюватиме людей, – і тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, і тих, хто народився далеко від скривдженої землі. Проблеми Чорнобиля – це біль України. Діти ознайомилися з історією страшної біди, яка спіткала всю землю.

ФОТО


Екскурсія до бібліотеки
«Перший крок у світ книжок»

Тут їх зустріло розмаїття цікавих, яскравих книг, газет та журналів. Новенькими палітурками книги посміхнулися до малечі та повели їх у чарівний світ принцес та принців, фантастичних пригод та мандрів. Книг тут, звісно, не бракує – енциклопедії, казки, оповідання, довідники, хрестоматії. І хоч інформаційними лідерами для дітей є телевізори та комп’ютери, проте книга була і залишається головним джерелом інформації та базових знань.

/Files/images/100_33.jpg


Над Україною небо плаче

«Над Україною небо плаче» під такою назвою відбувся тематичний вечір, присвячений Небесній Сотні.

На захід прийшли жителі села, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку - Героями Небесної Сотні, яких було вбито у мирний , цивілізований час ХХІ століття.

Ведучі тематичного заходу Дмитро Артисюк та Наталія Власюк розповіли , як проходили події на Майдані Незалежності.

Вірші прочитали учасниця районних конкурсів читців Юлія Меріда, Галина Ващук. Музичні композиції виконували учасники художньої самодіяльності будинку культури , фольклорного колективу, учні місцевої школи. Свої власні пісні дарував місцевий поет Олексій Будчик. Захід закінчився піснею «Пливе кача» у виконанні солістки БК Олени Ковби. Була організована виставка літератури «Вічна пам’ять героям Євромайдану».

ФОТО


Масляна – найсмачніший тиждень року.

Ще трохи морозить, сніжить, але десь уже в дорозі до нас весна. О цій порі (саме перед Великоднім постом) здавна святкується Масляна, аби із почестями провести зиму та загукати у дні прийдешні тепле сонечко і пробудження природи.

Млинці є основним пригощанням і символом Масниці. Їх печуть щодня з понеділка, однак особливо багато з четверга до неділі. Традиція пекти млинці існувала ще з часів поклоніння язичницьким богам. Адже саме бога Сонця Ярила закликали проганяти зиму, а рум`яний млинець дуже схожий на літнє сонце. Масляна – найсмачніший тиждень року.

Відбулося чергове засідання клубу за інтересами «Роксолана» приурочене саме Масляній. Кожна господиня дегустувала свої запашні млинці, які були із сиром, з маком, з вишнями, з шоколадом. За чашечкою ароматного чаю всі обмінялися рецептами та секретами приготування млинців.

ФОТО


Над білим янголом скорботи - не згасний духу смолоскип

«Над білим янголом скорботи – не згасний духу смолоскип» під такою назвою пройшла година – пам’ять у бібліотеці-філії.

Голодомор 1932-1933 рр. - одна з найстрахітливіших сторінок у новітній історії українського народу. Роки державної незалежності України стали часом складного усвідомлення причин перебігу та наслідків національної катастрофи українців. 28 листопада 2006 року Верхвна Рада України визнала Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу.

Сколихнулась Україна від скорботи і жалю. Припустилися від чорного болю жолобних стрічок Державні прапори. Запізнілими дзвонами шукаємо мільйони українських душ, щоби вписати їх в історію Пам'яті. Завідувачем була організована виставка і 16:00 всі присутні запалили свічку пам’яті.

ФОТО


І закарбуємо у серці Небесну сотню, яка тепер на небесах

У бібліотеці-філії с. Навіз була проведена година мужності « І закарбуємо у серці Небесну Сотню, яка тепер на небесах»

Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути народом, за країну, в якій не страшно жити, за мирне небо над головою.

Майдан став символом боротьби. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І сьогодні ми зібралися для того, щоб вшанувати героїв Небесної сотні. Тих мужніх, незламних українців та їхніх побратимів, чиї душі уже знаходяться у спокої.

Вони підняли людей на боротьбу. їхній вчинок - то велика жертовна любов. І якщо ми збагнемо це, - між нами не буде зла. Головним у світі є любов, і люди яких ми вшановуємо, засвідчили свою любов до своєї країни, свого народу.

Події останніх місяців 2013 року - початку 2014 року перетворилися у справжню національну стихію, в якій передався найтонший подих душі нашого народу. Пробудилася національна свідомість людей. Учні місцевої школи вшанували пам’ять і прочитали вірші.

ФОТО


Лялька-мотанка

Лялька-мотанка є прадавнім сакральним оберегом. Їй вже майже 5000 років. Це була не просто іграшка. Вважалося, що вона захищала людину від неприємностей і бід. Мотанка відрізняється від звичайної іграшки відсутністю обличчя. За уявленнями язичників через обличчя вселялася душа. А вона може бути доброю чи поганою.

Матеріалами для виготовлення є натуральні матеріали (сіно, солома, трава).

Народ вірив, що в мотанці знаходиться дух предків і вона може передавати досвід з покоління в покоління. Українці вважали, що вона приносить їм багатство та успіх та є символом родючості і материнства.

Завідувачка бібліотеки с.Навіз Тетяна Щибор та керівник народного фольклорного колективу Олена Ковба запросили в гості завідувачку бібліотеки с.Крижівна Тетяну Миколайчук, яка провела майстер-клас по виготовленню ляльки-мотанки. Читачі бібліотеки взяли активну участь. Діти з сіна навчилися робити ангелочків та птахів. Свої вміння передавала жителька с. Навіз Валентина Поліщук.

На закінчення діти побували в землянці, де обмінялися своїми враженями про проведений день та пригостилися солодощами.

ФОТО


Від села до села з добрим словом завіта

Жінка. Мати. Берегиня.. Скільки гарних слів можна сказати про наших жінок. А якщо вони ще й активні користувачі бібліотеки? Саме розумні, активні, допитливі і завжди непосидючі жінки об'єдналися у клуб за інтересами "Роксолана" бібліотеки-філії села Навіз. Вони - активні учасники конкурсів з випікання пасок, млинців, хороші майстрині виробів з природних матеріалів, вишивальниці, кулінари, майстри слова і пісні.

На чергове засідання «Від села до села з добрим словом завіта» до учасниць клубу «Роксолана» завітали члени клубу «Берегиня» села Оленівка.

Були представлення клубів та всіх учасників, цікаві діалоги, літературні посиденьки, ерудит-лото, запальний танець і задушевна пісня. Завершилося засідання смачним діалогом «Які ми господині».

Учасники заходу залишали стіни бібліотеки під позитивним впливом побаченого і почутого, з неповторними почуттями та емоціями поваги, любові та дбайливим ставленням до своєї родини, яка розуміє, цінує ЖІНКУ і з надією зустрітися знову.

ФОТО


Книга - джерело знань

В рамках тижня дитячого читання ряд заходів пройшло у бібліотеці-філії села Навіз. Найбільш цікавими були: майстер – клас з виготовлення заколок в техніці «Канзаши» з учнями місцевої школи; літературна година до дня народження Тараса Шевченка «Живуть Тарасе поміж нас і голос твій, і пензель, й слово», твори якого актуальні і читаючі і сьогодні у бібліотеці; поетичний зорепад «Найкращі вірші для моєї душі» - літературна зустріч дітей з місцевим поетом і бардом Олексієм Миколайовичем Будчиком.

ФОТО


Не згасне пам'ять

У бібліотеці-філії с.Навіз відбулася година пам’яті «Незгасне пам’ять»- присвячена Дню пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій. Схилімо в цей день голови у скорботі, запалімо свічку за невинно убієнних, помолімося за їх душі. Катя Остапчук, Катя Закрева, Таня Козачук, Віка Король прочитали вірші про Голодомор: К.Мотрич «Молитва за убієнних голодом», О.Білоус «Про п’ять колосків», К.Чубач «Колесо історії».

До уваги користувачів оформлена тематична поличка літератури «Борг пам’яті». О 16.00год. усі учасники години пам’яті приєдналися до Всеукраїнської акції « Запали свічку» разом з іншими небайдужими жителями села.

ФОТО


Тричі мені являлася любов

27 серпня світ відзначив 160-річний ювілей видатного українця Івана Франка.

Усебічно обдарований, енциклопедично освічений, надзвичайно працьовитий. Нерідко Івана Франка називають титаном праці. Дуже влучно підмітив свого часу про нього поет і публіцист Євген Маланюк: «Свідомо чи несвідомо, з власного пересвідчення чи з чужого голосу, але кожен, почувши ім’я Франка, здіймає шапку, незалежно від свого місця народження. Тут діє інстинкт величі».

В бібліотеці-філії пройшла поетична година «Тричі мені являлася любов». Діти ознайомилися з біографією та творчістю Івана Франка, також були прочитані вірші: « Тричі мені являлася любов»- Ващук Галина, « Ти приходиш до мене щоночі»- Полячук Тетяна, « І ти прощай»- Меріда Юлія, «У сні мені явились дві богині»- Закрева Яна.

В бібліотеці було оформлено тематичну поличку літератури «І. Франко - це розум і серце нашого народу».

ФОТО


Чарівний світ дитинства

Захист дитинства у цілому світі
Це – місія честі, любові, добра.
Заради майбутнього треба нам жити.
Прекрасне і вічне нехай не вмира.

У дитячому навчальному закладі «Сонечко» було проведено дитячий ранок «Чарівний світ дитинства» присвячений Міжнародному дню захисту дітей.

Чарівний, світлий і ні з чим незрівнянний світ дитинства , країни доброти, сміху і радості, безмежного і безтурботного щастя, звідки усі ми родом. Діти чомусь завжди прагнуть скоріше подорослішати, а ми, дорослі, ностальгічно згадуємо безтурботні дитячі роки. Але всьому свій час.

Дітки гарно розказували вірші про дитинство , про сонечко і ліс, про природу і дитячий садок.

Прозвучали пісні: «Дощик», «Струмочок», «Я у мами сонечко», «Дитинства щаслива пора».

В бібліотеці-філії була організована тематична поличка літератури «Ми хочемо миру».

ФОТО


Іде Кобзар, нескорений, величний, дивуючи весь білий світ

Мабуть, немає в Україні такої людини, яка б не читала віршів Тараса Григоровича Шевченка. У кожного своє розуміння його творів, бо у «кожного Кирилівка своя, Шевченко свій у кожного їй Богу!». Але для українців Шевченко є генієм, явищем великим і вічним в історії нашої держави. Ми щиро захоплюємося високим образом Кобзаря, його громадянською принциповістю і моральною чистотою, почуттям соціальної і національної справедливості, відданість правді і свободі.

«Іде Кобзар, нескорений, величний, дивуючи весь білий світ», - під такою назвою пройшла в бібліотеці літературна година – присвячена 202 річниці з дня народження Т.Шевченка.

Учні місцевої школи прочитали вірші генія.

Тематична виставка літератури «Безсмертне слово Кобзаря» познайомила користувачів життям та творчістю поета.

ФОТО


До 145-річчя від дня народження
Лесі Українки

Ви ж собі пісню створіте самі,
Пісню нову, щоб сіяла, як промінь.
Щоб гомоніла й буяла, як пломінь,
Так, щоб червона ясна корогва
З піснею вкупі творила дива.

До 145-річниці від дня народження Лесі Українки, мужньої жінки, в бібліотеці-філії пройшла літературна година «Злетіла я піснею, щоб славити Волинь». Дитячі та юнацькі роки Лесі пройшли на славній Волинські землі. Велика українська поетеса у цих рідних їй краях черпала натхнення для своїх творів, ці мальовничі пейзажі ввижались їй у вимушеній розлуці з батьківщиною. Настя Зінчук, Катя Остапчук, Марта Мартинюк, Яна Закрева, Юлія Меріда, Тетяна Михайловська, Софія Флячинська читали поезії: «Хотіла б я піснею стати», «Давня весна», «Конвалія», «Надія», «Прощай Волинь! прощай рідний куточок». До уваги користувачів була оформлена книжкова виставка літератури «Жива в піснях і пам’яті народній».

ФОТО


Засідання клубу за інтересами «Роксолана»

В Україні останній тиждень м’ясниць носив кілька назв – Масляна, Сиропусний тиждень, Пущення, Загальниця, Колодій. Так уже повелося, що сучасне покоління краще знає звичаї сусідніх народів, а ніж свої. Впродовж останніх десятиліть в містах і селах України широко відзначали і пропагували Масляну з млинцями – так звані «Проводи російської зими». Не забуваючи про українську Масляну в сільському Будинку культури було показано фрагмент обряду «Колодка» - «Ой колодка, колодка, мед горілка солодка» за участю народного аматорського фольклорного колективу «Яворина» та учасників клубу за інтересами «Роксолана» сільської бібліотеки.

В репертуарі були використані приспівки місцевої жительки баби Жені Матвійчук 1936 року народження та українські народні пісні «Заходить сонце , заходить», «Ой весна красна» , «Як я була молодою».

Всі присутні на святі частувалися смачними пирогами баба Насті , навізькими пряниками від Надії Бондарчук , неперевершеним тортом і кексами від Юлії Мандзюк і смачними млинцями та галушками Олени Антимис та варениками від працівників культури.

ФОТО


Творчий вечір поета-барда Олексія Будчика

«Хіба можна не писати, коли живеш у цій красі», відбувся в актовому залі Навізької ЗОШ, де і працює поет.

Ведучі вечора – завідуюча сільською бібліотекою Тетяна Щибор та завідуюча шкільною бібліотекою Любов Артишук розповіли про дитячі та юнацькі роки поета, його навчання та перші проби пера. Автор написав і випустив уже 6 збірок, і кожна з них заслуговує великої поваги. Автор іде до читача з відкритою душею, прагне поділитися з своїми думками, побаченим і пережитим за допомогою поетичного слова. У 2000 році виходить його перша збірка «Ніким незнаний бенефіс».

У другій збірці поета «Бумеранг» зібрано його сатиричні вірші, які гостро і прямолінійно викривають недоліки нашого життя.

Пишите, пойте, вспоминайте
О тех, кто в двадцать воевал
Кто на чужбине жизнь отдал,
Их никогда не забывайте.

Такий епіграф має збірка пісень та віршів О.Будчика «Цвет войны», яка вийшла у 2011 р. Ця збірка повертає нас у часи радянсько-афганської війни наприкінці минулого століття. У цьому ж році рішенням Президії Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) нагороджений Олексій Миколайович медаллю «За звитягу» та медаллю «За заслуги II ступеня». У 2012 р. виходить у світ його четверта книга – це збірка пісень під назвою «Єдина». Збірка наповнена піснями різної тематики: це і пісні про кохання, про чарівний світ природи, пісні про отчий край.

До уваги читача у 2015 році виходить збірка Олексі Миколайовича Будчика «На вістрі кулі». Це вже друга збірка присвячена воїнам-афганцям з України.

Ця книга – пам’ять про тих, хто повернувся додому «вантажем – 200», зазнав каліцтва і поранень, помер від хвороб. Ця збірка – вдячність нині живим, сивочолим ветеранам за їхній подвиг, за їхню мужність.

Поет Олексій Миколайович пропускає крізь себе не лише радість, а також біль і розчарування, тривогу і смуток, все це він відобразив на рушнику новітньої історії України та зібрав у збірку, яка вийшла нещодавно накладом у 300 примірників у видавництві Вежа – Друк»

Помаранчева революція та Революція гідності учасником яких був наш поет не внесли суттєвих якісних змін у життя нашого народу. Розгорілася війна на Сході України.

Тисячі загиблих і поранених кращих синів і дочок України є загальним горем народу, що прагне миру і свободи.

Переймаючись долею народу України Олексій Миколайович влітку 2015р їде на Схід України волонтером від спілки афганців. На власні очі побачив як живуть і охороняють Батьківщину солдати. Підбадьорив їх своїми віршами і піснями.

У рядках цієї книги про зможе прочитати і герой Майдану, що з дерев’яним щитом йшов проти найманих снайперів, і кіборг Донецького аеропорту, і всі славні воїни Збройних Сил України.

Автор збірки вірить у перемогу країни над ворогом та закликає не забувати про героїв, які обороняють її

А герої війти не вмирають
А герої у вічність ідуть
Про них вірші з піснями складають
Про них пам’ять на вік бережуть

Поезія Олексія Будчика пристрасна, сповнена великої життєвої правди. Про що б не писав Олексій Будчик – його твори хвилюють душу.

На вечорі прозвучали нові поезії та пісні поета.

ФОТО


Хто знав, хто вів смертям і стратам лік...

530

У будинку культури с.Навіз було проведено вечір-реквієм з присвятою замореним голодом «Хто знав, хто вів смертям і стратам лік…». Нинішнього року вшанування загиблих від Голодомору проходило під гаслом «Люди правди. Щоб світ знав». Учні місцевої школи Софія Флячинська, Яна Закрева, Юлія Меріда, Тетяна Михайловська, Ольга Полячук прочитали вірші про Голодомор «Українска нестерпна сюїта», «Закон про пам’ять колосків», «Голодомор», «Мамо, не плач», «Колеса історії». Зав. бібліотекою презентувала виставку «Події пам’яті».

527 528 529


Засідання клубу за інтересами "Роксолана"

Відбулося чергове засідання клубу за інтересами «Роксолана», де було підбито підсумки роботи за минулий рік.

Члени клубу також відвідали притулок для одиноких, де привітали мешканців із 15-річчям з часу відкриття закладу та зі святом Миколая.

ФОТО


Унікальна книга – Луцький Псалтир XIV ст.

Користувачі Навізької бібліотеки-філії мали можливість ознайомитися з цим унікальним виданням влітку, напередодні свята Володимира.

Псалтир побував у Свято-Успенській церкві, де отець Анатолій провів ознайомлення з книгою, зачитав окремі псалми.

Презентація Псалтиря була проведена в бібліотеці-філії з членами клубу «Роксолана» та воїнами АТО.

В будинку культури з книгою було ознайомлено учасників фольклорного гурту «Яворина».

Псалтир і вчить, і викриває, і нагадує, і провокує. Це єдина біблійна книга, де зібрані і вдало поєднані усі сторони біблійних оповідань.

Це Біблія в одній книзі, тому що в ній є все: від створення світу, до Страшного суду. І в цьому її унікальність – ці слова неодноразово звучали з вуст тих, хто вчитувався у рядки цієї мудрої книги.

287 288 289 290 291

292


Майстер-клас «Верба розвивалася, писанка писалася»

О, писанко! Ти – символ України!
Любові й миру вірна берегиня!
Ти – воскресіння весняний поцілунок!
Ти – мамин великодній подарунок.

Під такою назвою пройшов майстер-клас в нашій бібліотеці.

Звичай розфарбувати яйця бере свій початок з сивої давнини, від прадавніх вірувань нашого народу і втілює уявлення про єдність небесної і земної сфери, про красу нашої землі.

Мабуть важко знайти людину, яка б не згадувала весняні дні дитинства, зустрічаючи теплі промені сонця, запах вогкої вранішньої землі, мати ставила на стіл пахучу паску в оздоблені зелених паростків та яскравих крашанок або писанок.

Великодні яйця – це звичайні пташині яйця, які розписують мініатюрними орнаментами за допомогою воску, писачка та барвників.

На майстер-класі діти навчилися користуватися писачком, потім, в якій послідовності наносити барвники, і в кінці, як отримати гарну писанку, зняти з неї віск.

Дуже важливо, що ми знаємо традиції та звичаї нашого народу, адже без минулого, нема майбутнього.

ФОТО


«І покажем, що ми, браття, козацького роду»

"Уже понад рік найпопулярнішим музичним хітом в Україні є Державний Гімн. Ще ніколи не звучав він так часто і так масово. Він лунав палко з вуст кожного, хто приходив на Майдан. Сьогодні він зігріває душу тим, хто боронить Україну в АТО, до нього звертаються в годину негоди і миті радості" – такими словами розпочала літературну годину завідуюча бібліотекою-філією Тетяна Щибор.

Але не всім відомо, що Михайло Вербицький є автором музики до українського національного гімну «Ще не вмерла Україна». Про життєвий шлях Вербицького розповіли одноліткам учні Навізької ЗОШ. Завершенням зустрічі стало виконання Державного Гімну України.

В бібліотеці до зустрічі організована тематична поличка «З історії національної символіки».

3274 3275


Улюблений казкар дітей та дорослих

До 210-ї річниці від дня народження Ганса Крістіана Андерсена – датського письменника й поета, автора всесвітньо відомих казок для дітей і дорослих «Гидке качення», «Нове вбрання короля», «Тінь», «Принцеса на горошині» в бібліотеці пройшла вікторина по творах автора.

Бібліотекар ознайомила з творчим шляхом письменника, казки якого перекладені більше ніж 150-ти мовами світу, які стали основою для численних екранізацій, мультфільмів, театральних постанов.

За видатний внесок у дитячу літературу найкращим письменникам і художникам-ілюстраторам дитячої книги вручають премії імені Г.К.Андерсена. Лауреатів оголошують один раз на два роки. Премія вручається 2 квітня в день народження казкаря. Для авторів дитячої літератури премія Андерсена є найпрестижнішою міжнародною нагородою. Часто її називають малою Нобелівською премією.

Школярі місцевої школи стали учасниками вікторини «Сторінками творів великого казкаря».

3269 3271 3272


«Читаєм в голос Кобзаря»

Година корисного читання присвячена 175-й річниці від дня виходу «Кобзаря» пройшла у нашій бібліотеці.

«Кобзар» Т.Г.Шевченка належить до найволелюбніших книг усіх часів, він наскрізь сповнений прагненням волі. Поезії «Кобзаря» пронизані вірою в незнищенність українського народу, вірою в те, що людина ніколи не змиреться з неволею. «Кобзар» - книга невичерпна, книга на віки.

Саме тому вона стоїть на книжковій полиці чи не в кожній українській оселі.

Учасники заходу, учні місцевої школи, майстерно з почуттям патріотизму декламували твори «Кобзаря»: «Заповіт», «Думи мої думи», «Реве та стогне Дніпр широкий», «Утоплена», «Катерина», «Тополя» та інші.

3266 3267 3268


«Свята Паска йде до хати,
Зустрічаєм Вас, солдати»

Чергове засідання клубу за інтересами «Роксолана» відбулося в бібліотеці-філії с.Навіз.

На зустріч прийшли демобілізовані учасники АТО Сергій Меріда та Микола Щибор, які були призвані під час першої хвилі мобілізації у квітні 2014 року, а демобілізувалися у квітні 2015 року. Юнаки служили у Донецькій і Луганській областях.

Члени клубу запросили хлопців на відверту розмову та солодку випічку, підготовлену власними руками.

3262 3263 3264 3265


Масляна прийде млинці і мед принесе

Незважаючи, на те, що Масляна має християнську основу, свято це за суттю своєю язичницьке. Ще давні слов’яни пекли млинці – символ сонця і оновлення життя, адже коло – це символ нескінченності.

З цим тижнем пов’язано чимало сімейних обрядів. Це не лише улюблене свято млинців, а й підготовка до великого посту.

Свято «Масляна прийде млинці і мед принесе» пройшло у бібліотеці для членів клубу за інтересами «Роксолана». Його учасники демонстрували власноруч приготовлені страви та розповідали про православні традиції свята.

3216 3217 3218


«Роксолана» в гостях у притулку

З 2011 року в бібліотеці діє жіночий клуб за інтересами «Роксолана». Його члени активні учасники всіх заходів, які проходять у селі. Часто їх можна бачити у місцевому притулку для одиноких громадян. На чергових відвідинах з нагоди жіночого свята приємні хвилини вони подарували жителям притулку, а сільській голова вручив подарунки.

3207 3208 3209 3210


Разом з книгою ростем

саме за такою назвою відбулася літературна мандрівка з вихованцями дитячого садочка у сільській бібліотеці.

/Files/images/2_67.JPG 68 69 70

Кiлькiсть переглядiв: 1677