Край, мій рідний край

Пожарки… Для когось – це спогад дитинства, для іншого – берег доброї надії, ще для когось – довга дорога додому…

Але для всіх, хто народився і виріс тут, Пожарки – маленька частина Вітчизни, батьківська хата, що вишнями цвіте, наймиліше місце на землі наповнене приємними спогадами.

Сільський бібліотека разом з жителями села зібрали чималий краєзнавчий матеріал про село Пожарки і його людей. Ці матеріали знаходяться у краєзнавчому куточку бібліотеки. Вони – окраса кожного заходу який проводиться у селі.

ФОТО


Вишиванки оберіг, що не губиться в віках

Не мода це й не дивна забаганка…
Не легко нашим недругам збагнуть,
Чим є для українців вишиванка?
І що у неї за таємнича суть?
Нитки, неначе мрії кольорові,
Вплелися в долі біле полотно
Вона пропахла вітром і грозою,
Вогнем і житнім хлібом на столі,
Солоним потом, згірклою сльозою,
І кров’ю українців на землі.
Анатолій Матійчук

У Пожарках свято вишиванки завдяки працівникам культури стало традиційним. Насолоджуємос.

ФОТО


Година духовності
«Пронеси добро і милосердя через усе своє життя»
та акція «Допоможи ближньому»

Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердність, уміння розділяти чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити в горі і біді – це завжди було в характері нашого українського народу. У наших традиціях споконвіку зберігалася звичка поділитися з бідним, дати притулок подорожньому, допомогти немічному, хворому, заступитися за беззахисного та скривдженого.

Нам треба менше говорити про добро, а просто проявляти милосердя до тих, хто потребує підтримки. Надавайте реальну допомогу.

Під час години духовності в бібліотеці була організована акція «Допоможи ближньому», де були зібрані кошти для маленького Владислава. Хай всім хто включився в акцію Бог поверне сторицею.

ФОТО


Година пам’яті
«Неймовірно важко це збагнути…
Біль навіки запікся й застиг»

29 січня 2020 року в Україні відзначається 101-ша річниця бою під Крутами, котрий для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

/Files/images/pojarki/Без назви 5.jpg


Від Різдва до Меланки линуть щедрівки й колядки

Ось і завітав в кожну оселю 2020 рік з його святами: Різдвом Христовим, Старим Новим роком, Водохрещем. Нехай Віфлеємська зірка ясна запалає яскраво на небосхилі, привітає всіх щиро і подарує білі крила для високого злету в роботі , навчанні, здійсненні мрій та планів. Веселих свят, радісних відчуттів смачної куті, казкових подарунків, добробуту в житті. 2020 рік принесе на українську землю мир, спокій і щедрим буде на добро.

ФОТО


Хеловін крокує світом!

Таку назву носила вечірка, яка пройшла у бібліотеці. Хеловін особливо полюбляє молодь і дітлахи, тому і ми не могли проігнорувати нагоди разом із підлітками влаштувати це свято. Всі традиції і символіку було використано: гарбузи-ліхтарі, солодощі, страхітливі маски і костюми.

Юні читачі дізналися про історію виникнення Дня усіх Святих. Затамувавши подих вони слухали легенди, страхітливі історії, брали участь у конкурсах, і звичайно ж, пригощалися солодощами.

Одним словом, Хеловін у бібліотеці, був чудовою нагодою гарно провести час із друзями.

/Files/images/pojarki/Без назви 11.jpg


Фольклорне свято «Ой Андрієчку, Андрію…»

На Андрія традиційно в нашій бібліотеці відбуваються вечорниці – напередодні, 12 грудня хлопці та дівчата зустрічаються, щоб поспівати, пожартувати, пограти в ігри.

Головною грою свята є кусання Калити – великого коржа у вигляді сонця, а потім дівчата ворожили. Всім було цікаво і весело.

ФОТО


Запали свічку

Користувачі бібліотеки долучилися до загальноосвітньої хвилини мовчання та акції «Запали свічку».

/Files/images/pojarki/Без назви 1.jpg


Літературно-тематичний вечір

В усіх тисячоліттях і віках нехай святиться слово – Україна. Доповненням вечора стала виставка рушників.

ФОТО


Ретро-виставка «Село, моє рідне село»

Пожарки… Для одного – це веселковий спогад дитинства, для іншого – берег доброї надії, ще для когось – довга дорога додому. Але для всіх хто тут народився і виріс Пожарки батьківська хата, наймиліше місце на землі.

Давайте зазирнемо в минуле села – складне, суперечливе та водночас цікаве. На місці правічного лісу, на вирубаних та вигорілих ділянках будувалися перші поселенці.

ФОТО


Місце зустрічі – бібліотека

Кожен з нас може знайти у бібліотеці спокій духу, розраду, моральне оновлення і щастя, якщо тільки вміє «володіти тим дорогоцінним ключем, який відмикає таємничі двері цієї скарбниці» (Леббок).

У бібліотеці-філії с.Пожарки завжди гамірно. Дорослі і діти ідуть до бібліотеки як за новою книгою, так і задля спілкування, якого так не вистачає у нашому житті.

ФОТО


Інноваційний пошук - основа розвитку сучасної бібліотеки

За такою темою відбувся семінар для бібліотечних працівників району, метою якого стала популяризація кращих зразків української художньої літератури з залученням до активного читання різних категорій користувачів для збереження і розвитку національної культури.

Практичні заняття семінару відбулися на базі бібліотеки – філії села Пожарки. Завідувачка бібліотекою Валентина Захарчук презентувала книжково - тематичну експозицію «Село, моє рідне село», та провела краєзнавчий день, в рамках якого бібліотекарі побували у храмі адвентистів сьомого дня, віртуально подорожували сторінками історії нашого району та кращими бібліотеками світу.

Досвідом з популяризації української художньої літератури ділились: Світлана Матвійчук – заступник директора по роботі з дітьми, Валентина Саванюк – бібліотекар Вічинівської бібліотеки-філії, Марія Лебедич – завідувачкаДубищенської бібліотеки-філії, Інна Скубюк - завідувачкаТопільненською бліотекою-філією. Валентина Герасимяк – директор комунального закладу «Копачівкська ОТГ» .

У роботі семінару взяли участь директор Рожищенської районної бібліотеки Світлана Осипчук та провідний методист Катерина Олексюк.

ФОТО


Інформаційне віконце «Цікаві факти про Європу»

Це свято в черговий раз нагадує нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця. І ми – члени європейського співтовариства.

Впевнені, що прагнути до єдиної європейської сім’ї й будувати Європу в Україні можна одночасно, і ми вже робимо це в нашій бібліотеці. Ми українські діти, діти сучасної Європи, маємо бажання разом з європейськими країнами будувати своє майбутнє, і майбутнє нашої рідної України! Ми хочемо відкрити для себе Європу і пізнати європейський простір!

В бібліотеці пройшов флешмоб «Україна – це Європа», під час якого діти ознайомилися з історією виникнення Європейського Союзу, країнами які в нього входять, а також діти намалювали свої долоньки на плакаті «Європа – це ми!».

ФОТО


Вишиванка – нашої долі святий оберіг

Українська народна вишиванка – унікальне явище духовно-матеріальної культури нашого народу. Українці свято шанували вишиту сорочку. Наші пращури вірили, що вона захищає людину не лише від негоди, а й від ворожих стріл. Вважалося, що сорочка, яка прилягає до тіла має магічну силу тому є оберегом людини. Українців, за вишивками і чарівними рушниками – оберегами упізнають в усьому світі.

ФОТО


День пам’яті та примирення
«Вічна пам’ять полеглим, Вічна слава живим»

Ось уже 74 роки ми вшановуємо пам’ять загиблих у Другій світовій війні. Це свято – лише часточка великої данини полеглим. Мало залишилося учасників тих подій і всі ми щиро вдячні за все.

Користувачі бібліотеки привітали з 74-ю річницею Перемоги ветерана війни Самчука Івана Олександровича.

ФОТО


Котовернісаж
«Любі, пухнасті, дряпучі»

1 березня відзначається Міжнародний день котів. Приблизно 80% всіх жителів планети тримають домашніх тварин, з них більше половини коти. Вони відрізняються красою, розумом та деякими магічними здібностями.

ФОТО


Розважальна мандрівка
«Масляної дочекались хлопці та дівчата»

Мабуть, не існує народу для якого прихід весни не був би святом. Адже весна – це відродження природи, відновлення всього живого. Наші далекі пращури пов’язували з весною початок нового року й урочисто зустрічали зеленокосу красуню. Проте не годилося зустрічати нову пору року не попрощавшись із попередньою і не подякувавши їй.

Отже, цикл весняних свят в Україні відкривало свято проводів зими. Своєрідною умовною межею між зимою та весною було свято Масляної, що тривало цілий тиждень. Кожен день тижня мав своє значення.

ФОТО


Мовний квест «Диво калинове»

Сьогоднішній захід ми присвячуємо рідній українській мові. Саме тій мові якою ми розмовляємо, пишемо, читаємо. Адже однією з найчисленніших мов слов’янського походження є саме українська мова, мова нашого народу.

ФОТО


Урок пам’яті «Пам’ятайте їх імена»

Майдан – це символ боротьби, символ утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновлення країни заплатили страшну ціну, своє життя віддали найкращі. І більшість з них молоді, сильні. Ті, що тільки починали жити.

ФОТО


Віншуємо радість всім людям на добро

Розпочали свято ведучі Соломія Кучеренкова та Дмитро Дубинський. Під час свята діти колядували, щедрували, віншували один одного з святами. В кінці свята всі смакували кутею, яку приготували самі. Найсмачніша кутя була в Соломії Кучеренкової, найбагатша в Грицюка Михайла, а найсолодша в завідуючої бібліотекою Валентини Захарчук.

Всім було цікаво і весело. Переможці свята отримали по шоколадці.

ФОТО


У казковій країні Байхова

Сьогодні ми вирушаємо в захоплюючу подорож по країні Байхова, під час якої зробимо 5 тематичних зупинок історичну, літературну, мовну, географічну, кулінарну. На кожній зупинці ми дізнаємося багато нового і цікавого про традиційні напої різних народів, а також про улюблений напій багатьох із нас – чай.

Отже мандруючи по зупинках діти дізналися багато нового про чай. Чай – це продукт який потрібний людині. Дуже важливо, щоб його вживання приносило максимум користі, щоб воно формувалося не тільки на звичках, а перш за все на знаннях, на сучасному науковому уявленні про чай. А мандрівка наша завершилась веселим чаюванням.

ФОТО


Калита, калита ти рум’яна і смачна

13 грудня християни відзначають день пам’яті одного з дванадцяти апостолів Андрія Первозваного. Саме його Христос першим покликав в учні. Святий Андрій – покровитель української церкви, бо за переказами, побував на Київських горах і благословив їх сказавши: «На горах цих буде місто велике і багато церков здвигне тут Бог».

Так на наші вечорниці дівчата запросили хлопців. Прийшовши на вечорниці вони вклонились дівчатам низенько, тоді почали шукати калиту. Не знайшовши калити вони мусили виконати завдання яке їм придумали дівчата. Під час свята хлопці по черзі кусали калиту. Пізніше дівчата почали ворожити, а на завершення вечорниць усі спільно ласували калитою та пампушками які принесли учасники свята.

ФОТО


Вечір-реквієм «Голодомор – невиплакані сльози України»

Все далі й далі відходять роки голодомору. Все менше й менше залишається його свідків. Час невблаганний: відходять люди старшого покоління у вічність, уносячи з собою спогади.

Ми, молоде покоління, повинні знати й пам’ятати про важкі часи в історії рідного краю, про лихо, якого могло й не бути…

Мало знайдеться в історії не тільки України, а й світу таких трагедій як Голодомор 1932-1933 років. Він став національною катастрофою. За один рік загинула 5-та частина сільського населення України . Штучний голод за різними оцінками забрав від семи до десяти мільйонів життів українців. Люди вимирали цілими селами. То ж пам’ятаємо ту неймовірну ціну, яку заплатив наш народ за право жити.

Хай у кожному місті й селі, у кожній оселі, у кожній родині старий і малий схилить голову перед пам’яттю невинно убієнних голодом – геноцидом. Уклінно припаде до їхніх могил, засвітить свічку пам’яті. Цей вогник символізуватиме нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників.

ФОТО


Мово журавлина, повернись із вирію до нас

9 листопада – День української писемності і мови. На сьогоднішньому святі ми згадаємо все, що ми знаємо про нашу рідну мову. Позмагаємося здійснивши подорож її казковими, загадковими та іншими стежинами.

ФОТО


В усіх тисячоліттях і віках нехай святиться слово - Україна

Вже минуло 27 літ відтоді коли здійснилася споконвічна мрія наших предків – бути вільними господарями на своїй прекрасній і чарівній українській землі.

Наші співвітчизники віками боролися за свою свободу і в 1991 році вибороли її. Безумовно ця визначна дата навічно увійшла в історію молодої держави золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в нашому житті, законодавчо закріпила демократичні прагнення до національного відродження державної рівноваги, економічного зростання та культурного піднесення.

Перші кроки незалежності стали випробним тестуванням на зрілість , мудрість, виваженість дій. Сьогодні почуття радості кожного з нас затьмарює війна на Донбасі і окупація Криму. За волю та кращу долю знову гине молодий патріотичний цвіт держави. Проте, вірте, день миру обов’язково настане, правда переможе. І ми проникнемося ще більшою гордістю за нашу неньку Україну.

ФОТО


Синь, небо, жовте сонце загляда в моє віконце

Кожний народ має свою історію, великі історичні святині: герб, прапор, гімн. Україна як суверенна держава має власні державні символи.

23 серпня в бібліотеці була проведена інформаційна хвилина та конкурс малюнків. Під час інформаційної хвилинки користувачі були ознайомлені з цікавинками про прапор, а також розглядали прапор , який був подарований учасниками АТО для бібліотеки. Перечитали побажання які були там написані. Потім був проведений конкурс малюнку.

ФОТО


Читальний зал під відкритим небом

На галявині ми відпочиваємо і книжки читаємо. Під час відпочинку діти читали вірші, співали пісеньки, розповідали казки, були проведені ігри, конкурси.

ФОТО


Книга світ, книга серцю привіт

Під час бібліотечного уїк-енду для маленьких користувачів були проведені конкурси, ігри, вікторини, обговорення цільових дитячих книг. В кінці заходу маленькі користувачі отримали призи.

ФОТО


Відкриваємо багатства журнального царства

Перші журнали в Україні вийшли на початку ХІХ століття. На західній Україні перший український журнал був виданий 1861 році і називався він «Вечерниці». Найменшим користувачам найбільш припало до душі пізнавально-ігрове видання для дітей та батьків «Яблунька».

Розмаїття тематики і жанрів у цьому журналі відображає світ дитячих захоплень, розвиває уяву, фантазію, логічне мислення. На його сторінках ви знайдете різні інтелектуальні ігри, конкурси, завдання, забави, поради, рецепти, вікторини, мандрівки у світ природи, казки.

/Files/images/100_65.jpg /Files/images/100_66.jpg


Дитячий ранок «Майбутнє неньки – України – наші діти чарівні»

Захист дитинства у всьому світі – це місія честі, любові і добра. То ж нехай 1 червня на нашій планеті засяє щастям, засміється посмішками малечі. Хай війни стихнуть від дзвінких голосів хлопчиків та дівчаток і добробутом наповниться кожна оселя.

Захист малечі – важка і копітка праця. Долучитися до неї має кожна доросла людина. Допомогти дітям здійснити свої мрії, простягнути руку підтримки в годину біди, підставити плече слабким, підняти крила для злету – це маємо робити щомиті, щоденно.

Під час свята діти читали вірші, співали, малювали, був проведений флешмоб. В кінці свята діти ласували ягодами полуниці. Всім було цікаво і весело.

ФОТОРодинне свято «Люби свою родину – вона в тебе єдина!»

З родини йде життя людини – говорить народна мудрість. І це справді так. Як із струмочка починається ріка, так і життя починається з родини. Наша дорога у життя, у великий світ починається з домівки, з материнського серця, від батьківського порогу. Через усе життя ми несемо в душі першу стежину дитинства, яка озивається в нашій пам’яті дзвоном чистих криниць, теплими та студеними росами, хатнім порогом, річкою, ставком, городом, обсадженими вербами.

Сім’я, родина, Батьківщина – це єдині поняття. Людина до глибокої старості пов’язана з тією сім’єю з якої вона вийшла, і все життя пов’язана із землею де вона народилася і зросла. Куди б не закинула її доля вона завжди подумки із своїм корінням.

На святі діти читали вірші, співали пісні про маму, тата, бабусю і дідуся, братика і сестричку. В кінці свята всі пригощались смачним короваєм.

ФОТО


Свято вишиванки

У невичерпній скарбниці духовної культури нашого народу є особлива винятково важлива її частина – вишивка. З нею пов’язана вся багатовікова історія українського народу. Його творчі пошуки, радість і горе, його перемоги й поразки, сподівання на майбутнє.

Вишиванка – це духовний символ українського народу рідного краю, батьківської оселі, материнських рук. І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала і рушник вишиваний на щастя, на долю дала. Ці рядки відомої пісні на вірші видатного поета А.Малишка засвідчують, що на манівцях життя нашою супутницею є вишивка. Хрестик чи гладь на лляних, конопляних, бавовняних тканинах споконвіку милують око, радують душу, дають працю рукам і душі.

ФОТО


День Європи «Парад країн Європи»

Європейський Союз – це сім’я демократичних країн, що спільно працюють задля миру і процвітання. І наш флешмоб «Європа – це ми» присвячений Дню Європи, де кожна квітка означає країну, яка входить до Євросоюзу. А їх 28.

ФОТО


День пам’яті та примирення «Вічна пам’ять полеглим, вічна слава живим»

Пам’ять… Вона нетлінна і вічна. Вона дивиться на нас зі старих фронтових фотографій, з тих речей. Які зберігають колишні фронтовики, вона не дає потьмяніти жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом.

Пам’ять… Вона втілюється не тільки в бронзі, мармурі, граніті, вона живе у душах людей, у спогадах про ті, уже далекі, але до болю тривожні роки війни. Пам’ять про героїв живе у серцях вдячних нащадків.

Тебе немає але є мій спомин
І не згадаю, ні я спом’яну
І спом’яну, і пом’яну
І ще раз війни прокляну.

ФОТО


Зустріч з воїнами АТО

Виявляється, життя інколи справді ділиться на «до» і «після». І буває це не десь за обрієм чи в далекій країні. Усе це трапилося з нами на нашій українській землі. Де прапор – кольору осіннього степу та блакитного неба. А ще чорної землі та розмитої багряної крові. Один, як свідчення нашої чистоти і незбагненності. Інший упертої боротьби за омріяну свободу. В переддень великої перемоги над фашистським окупантом. Сьогодні наш захід – зустріч ми присвятили тим хто захищав і захищає нашу неньку Україну від зовнішнього ворога, від російської навали. Війна сьогодні, це і чуємо як кожен день помирають солдати в наш так званий мирний час, захищаючи нас. Щоб нам світило яскраво сонце, щоб могли ми мирно працювати, вчитися, піклуватися про своїх рідних, про нашу Батьківщину.

Кожного дня, щогодини Україна завдяки таким чоловікам – відчайдухам серед яких і наші славні односельці Костюк Валентин, Зуй Володимир, Савчук Тарас, Фіщук Сергій, Ковальчук Сергій, Талов Микола, Захарчук Петро виборюють право бути суверенною, єдиною державою.То ж молімося за наших мужніх захисників і просімо у Бога миру для неньки-України.

ФОТО


Екологічна тусовка «Неси добро у світ природи»

Природа – джерело краси, вона викликає в нас почуття радості, подиву. Було проведено одне цікаве спостереження: чим багатша природа, тим добріші люди які мешкають там.

Природа – джерело пізнання, матеріал для господарської діяльності, зміцнення здоров’я.

Природа – джерело доброти, піклування про неї робить людину добрішою. Будьте до неї живої уважнішими, вона вам обов’язково віддячить. Щоб зберегти природу потрібно її знати і любити.

Під час екологічної тусовки діти вивчали природу рідного краю, знайомилися з рослинами які ростуть у тому куточку землі де вони народилися і виросли.

Пам’ятаймо, що людина – частина природи. Знищуємо природу – значить знищуємо самі себе.

ФОТО


Година пам’яті «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі»

Лунає дзвін, тривогою та болем наповнені наші серця. Болем за нашу землю, яку зрошують смертоносні кислотні дощі, за отруєні хімічними відходами ріки, за небо з озоновими дірами, за вирубані ліси. Тривогою за майбутнє життя.

Стогне дзвін, та найгіркішими нотами звучать у ньому голоси Чорнобиля, катастрофи яка ніколи не зітреться з людської історії, не згасне у віках. Чорнобиль. Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.

Схилимо свої голови перед усіма, кого сьогодні вже немає з нами, тими, хто ціною власного життя оплатив шанс на життя мільйонів.

ФОТО


Дивовижні пухнастики

1 березня,у перший день весни, відзначається Міжнародний день котів. Ці милі та ласкаві тварини давно стали домашніми улюбленцями. Про котів пишуть книги, вірші, оповідання, знімають кіно, мультфільми, а у нашій бібліотеці пройшла пізнавально-ігрова програма «Дивовижні пухнастики». Діти готувались до заходу заздалегідь, бо їм було запропоновано взяти участь у конкурсі «Кращий портрет чотириногого друга». Дітвора принесла своїх улюбленців, картини з вишитими котиками, малюнки. Книжкова виставка зацікавила усіх присутніх цікавими фактами та історіями про домашніх улюбленців. Малеча розгадувала загадки, кросворди, читала улюблені твори про котів. Свято завершилося фотосесією.

ФОТО


Найсердечніші вітання у Всесвітній день кохання

Під такою назвою у бібліотеці села Пожарки пройшов майстер-клас по виготовленню «валентинок». Вже так повелося, що у День святого Валентина ми даруємо подаруночки усім, хто для нас дорогий.. Цей рік не став винятком. Дітвора зібралася в бібліотеці, щоб познайомитися з історією виникнення свята закоханих, взяти участь у конкурсах та підготувати «валентинки» друзям. На завершення зустрічі кожен прочитав свій улюблений вірш про кохання.

ФОТО


І малий, і старий Масляній радий

Під час тижня Масляної пройшло чергове засідання клубу за інтересами «Яблунька». Проводили зиму та зустрічали весну весело. Спочатку настоятель Стефанівської церкви отець Віталій розповів усім присутнім про походження свята. Всі гості переглянули книжкову виставку та були зачаровані смаколиками приготованими юними господиньками. Ох і смачнючі млинці були того дня!

На завершення свята всі вийшли на вулицю, щоб спалити солом’яне опудало, яке символізувало зиму. Щирий дитячий сміх ще довго лунав звідусіль. Веселі ігри, розваги та частування у бібліотеці запам’яталися усій дітворі.

ФОТО


«Вчимося жити в мирі та злагоді»

«Родина», «рід» слова святі!
Вони потрібні кожному в життя
Бо всі ми з вами гілочки на дереві
Що вже стоїть віки
Це – дерево, наш славний родовід
Де батько, мати, прадід твій і дід.

Серед усіх геніальних винаходів людства одне з найважливіших місць займає сім’я, родина «Від родини йде життя людини», «Без сім’ї немає щастя на землі» - говорять в Україні. Тут людина робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ. У сім’ї вона навчається любові і добра, тут вона вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам’ять свого роду. Родина – це не тільки рідні, родичі. Адже родина до родини – народ. Ми з вами, ми український народ, який складається з родин малих і великих, дружніх і працьовитих, такими словами розпочали свято ведучі Козачу Світлана і Вонсовська Анастасія.

Була організована викладка літератури «Від родини йде життя людини», конкурс малюнку «Тато, мама, я – дружна сім’я».

ФОТО


«Крути: трагедія, подвиг, пам’ять»

Їх триста борців за свободу
В нерівному бою лягло,
Щоб власною кров’ю з народу
Змить рабське ганебне тавро.
Згадай їх тепер Україно,
Онукам про них розкажи
І їхнє ім’я буде нині
Від скверни й брехні вбережи.

Такими словами розпочалася година пам’яті «Крути: трагедія, подвиг, пам’ять» в школі.

Бій під Крутами – яскрава й трагічна сторінка боротьби за українську державність. 1917 року в Києві було проголошено про створення Української Народної Республіки. Але державу потрібно боронити. В Україну посунули війська російських більшовиків. На захист республіки піднялася київська молодь – гімназисти та студенти. 29 січня 1918 року тобто 100 років тому біля станції Крути юні патріоти дали бій російським військам. Майже всі вони полягли в бою.

Самовідданий подвиг героїв Крут тривалий час замовчувався. Сьогодні ж ми віддаємо належну шану тим подіям.

ФОТО


Вона – наш витвір, наша мрія, Соборна, вільна, Україна.

Ніхто нам не збудує держави,
Коли ми її не збудуємо,
І ніжно з нас не зробить надії,
Коли ми самі надією не схочемо бути .

Тривалий час українські землі були розділені кордонами двох імперій. Однак українці мріяли про єдність та власну державу. У 1917 році вибухнула українська революція, в результаті якої утворилась Українська Народна Республіка. За рік утворилася і Західноукраїнська Народна Республіка. 22 січня 1919 року представники обох республік ухвалили Акт Злуки – українські землі об’єдналися в єдину державу – Соборну Україну. В селі Пожарки був проведений тематичний вечір «Вона – наш витвір, наша мрія, Соборна, вільна, Україна». В бібліотеці організована викладка літератури «Віхи історії». Після всі пригощалися запашним короваєм.

ФОТО


Чайний аромат

Важко знайти людину, яка не любила б подорожувати. Але не завжди є можливість поїхати за межі свого села, країни. Міні – подорож у власному помешканні теж є шляхом до відкриттів. Зайдіть до кухні, там вас чекає такий собі знайомий незнайомець якому ми присвячуємо нашу подорож. Це чай, саме пакунок чаю дійсно здійснив довгу подорож до столу. Не знаю чи є серед вас ті, хто ніколи не пив чаю. І на всій земній кулі навряд чи знайдеться людина, яка б не пробувала цей смачний і корисний напій. Скільки на землі народів, стільки і звичаїв та цей існує майже у всіх. Чудовий напій який готують із рослин і який має приємний смак і аромат, може втамувати спрагу, знімає втому і має цілющі властивості. Ось і в нас цікаво і змістовно пройшов день чаю в бібліотеці, де користувачі бібліотеки ознайомили з легендами про чай. Де він народився. Які є чаї, скільки виробників чаю, як потрапив чай до України? В бібліотеці була організована викладка літератури «Чайний аромат». День закінчився веселим чаюванням.

ФОТО


Ой Андрію, даруй нам надію

З давніх-давен наша Україна славиться великим традиційними святами й обрядами. Кожен, хто не черствий душею, хто сповнений любові, доброти до української спадщини повертається до традицій свого народу. Одним з свят, яке завжди відзначали наші батьки, діди, прадіди було зимове свято, особливо важливе для молоді – день Андрія. День Андрія Первозванного – найцікавіший. Від нього віє чарівною староукраїнською стихією. У ніч на Андрія дівчата ворожили. То ж і сьогодні ми зібралися в бібліотеці для проведення вечорниць, де дівчата ворожили, грали в різні ігри, забави. Всім було цікаво і весело. В бібліотеці була організована тематична поличка.

ФОТО


Свято колядок

Приходьте до нас поспівати із
Різдвом та Василем привітати

ФОТО


Година здивувань

Зима білосніжна прийшла
Снігу пухнастого принесла

ФОТО


«Мова рідна – найдорожчий скарб»

Ми живемо на мальовничій землі в Україні. Тут жили наші предки, живуть наші батьки, живемо й ми милуючись красою рідної природи, вслухаючись у чарівні мелодії пісень, вбираючи в себе ніжні звуки української мови.

До найкоштовніших видань кожного народу належить мова. Тому і називаємо її «Рідна мова». «Мова рідна – найдорожчий скарб» під такою назвою пройшов літературний вечір в нашій школі. Де діти читали вірші, співали пісні, виконували сценки. Також з глядачами були проведені ігри, вікторини, конкурси, загадки. На вечорі всім було цікаво та весело.

ФОТО


«Людської пам’яті мости»

Похоронним дзвоном по всій нашій землі прокотилася страшна чума Голодомору. Ніколи-ніколи світ не бачив такого штучно створеного лиха. Ніколи-ніколи про горе настільки великого масштабу так довго не мовчали. В той час коли 10 мільйонів людей просто щезли з лиця землі, ніби й не народжувалися, не росли, не кохали, не плакали, не сміялися, не жили.

І пам’ять про ці страшні події щороку в останню суботу листопада о 16:00 по всій країні оголошується хвилина мовчання і люди запалюють свічки.

В нашій бібліотеці пройшла година пам’яті «Людської пам’яті мости». Користувачі бібліотеки також запалили свічу. Головне не забувати їх – невинних жертв Сталінського терору, що так і не дожили до весни 33-го. Вони для нас зразок волі і терпіння, приклад святих мучеників на землі. Вони варті частинки серця істинного українця, а також пошани кожного, хто може назвати себе ЛЮДИНОЮ!

ФОТО


Будні нашої бібліотеки

ФОТО


Шануй свого батька та матір

Родина та сімейні цінності для українців відіграють важливу роль.

Шануючи родину бібліотека провела, дитячий ранок «Шануй свого батька та матір», на який запросили батьків. В святково прибраному залі діти дякували батькам за турботу і доброту, виконували для них пісні, читали вірші.

Родина – це не тільки батьки, родичі. Це і клас, шкільний колектив. Родина до родини – це український народ. А щоб родина наша українська була великою і щасливою, треба шанувати батьків своїх, бути дружніми і працьовитими – ці слова були головними на святі.

ФОТО


Осінь… Осінь…

Осінь зачаровує нас незбагненністю кольорів і відтінків, а ще дивовижною неповторністю краси природи. Це час заварити запашний чай і почитати книгу, закутавшись у теплий плед. Свято осені провела бібліотека спільно зі школою, доповненням якого стали чудові осінні експозиції дітей.

ФОТО


Хелоуін по-пожарківськи

ФОТО


Велична і свята, моя ти рідна Україно, і нам твою історію творити.

У духовному і політичному житті кожного народу є події й роки, які назавжди входять в історію, визначають характер буття, місце і роль у світових процесах. Для українців - це День Незалежності, який прийшов як результат тисячолітньої боротьби українського народу за право мати свою національну державу. Зберегти незалежність, збудувати міцну державу – наш святий обов’язок перед попередниками, які були корінням, джерелом української державності, які залишили нам у спадок любов до Батьківщини, вивірені часом кращі риси народної душі, національного характеру.

В рамках відзначення дня Незалежності для жителів села було проведено тематичний вечір «Велична і свята, моя ти рідна Україно, і нам твою історію творити», доповненням якого стали організовані завідуючою бібліотекою Валентиною Захарчук виставка-творчість «Руками творяться дива», де широко представлені роботи Вікторії Богайчук (глиняні вироби) та Катерини Гайдучик (паперові вироби) і виставка - експозиція «Незалежність - це ми», яка експонувалася на районному святі Незалежності.

ФОТО


Бібліотечний десант з членами клубу «Яблунька»

Біля річки Лютиці ми відпочиваємо і природу рідного краю вивчаємо.

ФОТО


Літні посиденьки «Друзів я багато маю, з ними весело в бібліотеці відпочиваємо»

ФОТО


Флеш-моб «Повітряні кульки Європи»

У День Європи в бібліотеці с.Пожарки був проведений флеш-моб «Повітряні кульки Європи», який в черговий раз нагадав, що Європа починається не за кордоном України, вона починається в серці українців. Зав. бібліотекою ознайомила користувачів з цікавими фактами про Європу. А потім користувачі бібліотеки випустили 28 повітряних кульок в небо, як символ 28 національних держав, які входять до ЄС.

ФОТО


Бібліопікнік "З спортом ми на ти"

Бібліопікнік «З спортом ми на ти» зібрав чимало малечі. Після спортивної вікторини у бібліотеці та перегляду літератури про спорт дітвора організувала спортивний квест на природі, змагання між командою дівчат та хлопців, перегони на велосипедах та футбольний турнір. Додому поверталися втомлені та щасливі.

ФОТО


Друзів я багато маю, з ними весело в бібліотеці відпочиваю

Літо набирає обертів тому підтвердження літні посиденьки «Друзів я багато маю, з ними весело відпочиваю», які розпочалися в бібліотеці. Тут дітвора познайомилася з іграми та розвагами для дітей різних народів світу. А закінчилися посиденьки на місцевому ставку розвагами українських дітей.

ФОТО


Ти в серці вічна і єдина моя маленька Батьківщина

Краєзнавча тусовка «Ти в серці вічна та єдина моя маленька Батьківщина» вже вкотре зібрала друзів, щоб познайомити з цікавими куточками рідного села. Бібліотекар села Пожарки Валентина Захарчук провела краєзнавчу вікторину і для того, щоб цікаві факти запам’яталися малечі вирішили вирушити у мандрівку рідною стороною. Велосипедні маршрути та розваги організували активні читачі бібліотеки. Було весело. Літо та бібліотека згуртовує друзів та вчить любити рідний край.

ФОТО


На галявині ми відпочиваємо і книги цікаві читаємо

Літо розпочалося!!! І ніяк не можна втримати малечу в стінах бібліотеки. В Пожарках цю проблему вирішили успішно. Читальний зал під відкритим небом «На галявині ми відпочиваємо і книги цікаві читаємо» зібрав малечу в гарячу днину для перегляду бібліотечних новинок. Дітвора активно знайомилася з журналом «Яблунька», в новому номері якого була чергова вікторина. Читачі бібліотеки неодноразово отримували нагороди від редакції журналу за правильні відповіді. Разом з тим був організований пікнік та розваги, адже з книгою і відпочивати цікавіше.

ФОТО


Українська вишивка - наш оберіг

Весело і гамірно пройшло в Пожарківській сільській бібліотеці свято вишиванки. Здавна вишиванка була оберегом. Безліч цікавих історій та легенд прозвучало від школярів, пройшов майстер-клас по вишиванню. Всіх зацікавила виставка вишиванок, різноманіття рушників як сучасних так і старовинних вразило всіх присутніх. Особливу увагу всіх присутніх привернув фотомарафон «Українська вишивка – наш оберіг». Участь прийняли як малеча так і дорослі школярі. Валентина Захарчук розповіла про значення узорів, про історію вишитих рушників, а кожен із присутніх показав свої вишиті вироби.

ФОТО


Шануй батька й матір

Батьки і діти , діти і батьки
Нероздільне і одвічне коло,
Ми засіваємо життєве поле,
І не на день минулий-на віки,
Бо наша кров пульсує в їхній долі.
Батьки і діти, діти і батьки.

У бібліотеці села Пожарки пройшов дитячий ранок «Шануй батька і матір». Ведучі свята присвятили віршовані рядки найдорожчим людям в житті кожної дитини. Свято прикрашали музичні твори та відео презентація присвячені мамі та батькові. Вишиванки у яких прийшли як ведучі свята так і гості надавали урочистості. Загадки, прислів’я, пісні, вірші та притчі навчали як старших школярів так і менших поважати найрідніших людей.

ФОТО


Всіх пам'ятаємо і мертвих, і живих

9 травня в селі Пожарки пройшов День пам’яті і примирення «Всіх пам’ятаємо і мертвих, і живих». Цей день присвячений пам’яті тих, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старикам, – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Звучали пісні, поезія, слова шани тим, хто пройшов через пекло війни.

ФОТО


Екологічний десант

Вже стало традицією щовесни проводити екологічний десант в бібліотеці. Цей рік не став винятком. Дітвора активно брала участь у благоустрої території біля школи, потім в місцевому парку. Хлопчаки впорядкували грядки. Було весело та гамірно, всі почувалися щасливо від зробленої корисної справи.

ФОТО


Масляна, масляна, яка ти гарна

В бібліотеці села Пожарки своїм читачам запропонували зустріти цьогоріч за давніми традиціями Масляну. Влаштувати свято вирішили не тільки у стінах бібліотеки, а й на свіжому повітрі, щоб організувати веселі забави, хороводи. Вся присутня дітвора приймала активну участь у іграх, проявляла неабияку спритність у конкурсах. Свято завершилося куштуванням смачних млинців та запашного чаю. Енергетика що панувала на святі зарядила позитивним настроєм усіх присутніх.

ФОТО


Вечір пам’яті героїв Небесної сотні та воїнів АТО «Герої не вмирають»

Герої не вмирають! Саме цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок. Саме цими словами розпочався вечір пам’яті героїв небесної сотні та воїнів АТО, який провели спочатку у Будинку культури для жителів села потім у школі для учнів. Слова, які промовляли ведучі вечора здається діставали до самої душі, а пісні у виконанні Юлії Остапчук, Романа Савчука та Анастасії Чайковської викликали сльози на очах усіх присутніх. Вечір пам’яті закінчився хвилиною мовчання за усіма загиблими.

ФОТО


Літературний бал
«Лиш для любові варто жити»

Люди всього світу 14 лютого відзначають День святого Валентина або День всіх закоханих. До цього свята в нашій бібліотеці було організовано літературний бал «Лиш для любові варто жити».

Всіх присутніх зацікавив перегляд літератури, де кожен бажаючий міг познайомитися з короткою анотацією до запропонованих книг. Ведучі свята оголошували один за другим цікаві конкурси. Сумувати було ніколи.

ФОТО


Подаруй бібліотеці книгу

14 лютого Міжнародний день дарування книг. Щорічно у бібліотеці с.Пожарки в цей день прийнято приймати подарунки – книги від жителів села та благодійників. Цей рік теж не став винятком. Щиро вдячні всім хто не залишився байдужим до бібліотеки, адже як казав Великий Кобзар: «Книга рятує душу від здерев’яніння».

ФОТО


Вони загинули за Україну

Битва під Крутами – один із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті. В бібліотеці с.Пожарки пройшов історичний урок «Вони загинули за Україну» присвячений подіям тих днів. Присутні почули багато нової і цікавої інформації про героїв Крут, також дізналися що серед них були і двоє земляків. Урок завершився переглядом літератури присвяченим подіям тих днів.

ФОТО


День обіймів у бібліотеці

Суботній день 21 січня у бібліотеці с.Пожарки пройшов незвично. І це не спроста, адже у всьому світі саме цього дня відзначали Міжнародний день обіймів. Бібліотекар Валентина Захарчук розповіла про історію свята.

ФОТО


Ангелик – оберіг

Під час новорічних канікул дітвора с.Пожарки весело й цікаво проводила час у бібліотеці. Тут пройшов майстер-клас «Ангелик-оберіг», де малеча навчилась виготовляти цікаві поробки та обереги рідним.

ФОТО


Тиждень дитячого читання

В рамках тижня дитячого читання цікаві заходи провела бібліотека-філія с. Пожарки. В бібліотеці відбувся майстер клас від Діани Хом’як по виготовленню віночка, інтелектуальна гра «Монополія», конкурс малюнка «Казку малюємо разом», ………….. презентував свої саморобки Артем Філіпчук.

ФОТО


Колядує Україна

Цьогоріч цікаво пройшли новорічні свята у с.Пожарки. Народознавче свято «Колядує Україна» розпочало низку новорічних заходів у бібліотеці. Ведучі познайомили всіх учасників з підбіркою народних звичаїв та традицій. Цього дня лунали колядки, було чутно сміх та веселий гамір під час цікавих конкурсів. Також багато нового і цікавого всі присутні дізнались познайомившись з книжковою виставкою. Весело було дорослим і малим.

ФОТО


Книжковий уїк-енд

Звичайно у бібліотеці с.Пожарки завжди можна знайти чим зайнятися. Тут і цікава книжка, і веселі конкурси, і вікторини, і знайомство з улюбленими журналами. Але активні читачі бібліотеки вирішили відпочити з книжкою на природі. Уїк-енд «Разом з книжкою відпочиваємо» зібрав кращих друзів бібліотеки, щоб краще познайомити з особливостями рідного краю, адже з друзями веселіше читати книги, розгадувати вікторини з улюбленого журналу «Яблунька», а також робити веселі перегони на велосипеді. А яке смачне частування на природі! Не вірите? Завітайте до нас у бібліотеку, переконаєтесь самі.

ФОТО


Halloween по-українськи

Дозвілля малечі с.Пожарки проходить веселе і цікаво. Як приклад, свято Хелловіна, яке пройшло у нас в бібліотеці. Учасники свята прийшли у карнавальних костюмах, розповідали про свято, розважалися, приймали участь у різних конкурсах. Клас прикрасили гарбузиками, кажанами, привидами. Свято пройшло цікаво і швидко, а закінчилося смачним частуванням та веселим обговоренням дійства.

ФОТО


Свято «Осені»

На святі члени клубу за інтересом «Яблунька» бібліотеки – філії с.Пожарки читали вірші, співали пісні, а також представили різні тематичні композиції на виставку «Осінь золота прийшла». Особливу увагу привернула композиція «Осіннє обійстя» з овочів виконана Козачук Світланою.

ФОТО


Тематичний вечір «Любіть Україну і пісню її солов’їну».

На початку вечора в будинку культури с.Пожарки було людно. Всіх зацікавила виставка українських вишивок та вироби сільських умільців. Але найбільше гостей завітало познайомитися з прес-калейдоскопом «Село моє – краплиночка на карті». Тут був зібраний матеріал про село починаючи з 1964 року. Вітальними словами вечір розпочала ведуча свята Валентина Захарчук. Вона представила наймолодших учасників свята, вихованців дитячого садка, чий виступ був зустрінутий бурхливими оплесками.

Зі сльозами на очах глядачі зустріли пісню «Пам’ятаймо героїв» вокального дуету Любові Пірожик та Анастасії Чайковської. Зачарував своїм співом жіночий вокальний ансамбль, вокальний дует у складі Наталії Філіпчук та Оксани Віннічук. Тетяна Пилипчук чуттєво прочитала вірш «Я - українка». Але особливий шквал оплесків глядачі віддали чоловічому вокальному ансамблю у складі П.Щиборука, В.Чирика, О.Чирука, П.Чирука, М.Кучмука та М.Занюка.

ФОТО


День Державного прапора

Прапор – це державний символ
Він є в кожної держави.
Це для всіх ознака сили,
Це для всі ознака слави.

23 серпня, в День Прапора, в бібліотеці с.Пожарки було гамірно. Сюди завітали вихованці дитячого садочка «Рукавичка». Зав. бібліотекою розповіла коротеньку історію та цікаві факти про прапор. Свято закінчилося конкурсом малюнка «Небесно-золотий наш стяг».

920 921


Дитячий ранок

В дитячому садочку пройшов ранок «Україна, мальовнича, чарівна». Дітки розповідали про рослини символи, які ростуть в с.Пожарки. читали вірші, співали пісеньки про Україну. І звичайно кожен прийшов святково одягнений, у гарній вишиванці.

ФОТО


Майстер-клас в бібліотеці

Цікаво пройшов майстер-клас «Чудо-корзинка» з вихованцями дитячого садка. Діти самі вирізали, склеювали корзинки. Всі були задоволені своїми виробами, які понесли додому та подарували своїм мамам.

ФОТО


Екскурсії в бібліотеці

Діти разом з бібліотекарем провели бібліопікнік, відвідали урочище «Панський ліс». Цікаві факти про урочище підготувала Діана Хом’як. Діти плавали на човні, палили багаття, а на завершення провели екологічний десант.

ФОТО


Літо в бібліотеці

Цікаво проводили літні канікули користувачі бібліотеки с.Пожарки. під час канікул діти разом з бібліотекарем ходили на екскурсію до річки Лютиці, де знайомилися з рослинами рідного села, збирали лікарські рослини, проводили різні конкурси, купалися.

ФОТО


День друзів «Дружбою вмійте дорожити»

В бібліотеці завжди збираються діти та запрошують своїх друзів читати та розважатися. Ось і цього дня зібралися читачі весело провести День Друзів. Читали веселі жарти-анекдоти, розгадували шаради і ребуси, знайомилися з новими книгами. День закінчився веселим чаюванням.

ФОТО


Дитинство – це гомін веселий усюди.

Всі ми родом з дитинства, з країни мрій і казок. І тільки дитячі серця є найбільш чистими, добрими та світлими. Діти – найдорожчий наш скарб, найбільше багатство Землі. В цей день наша бібліотека наповнилась дитячим веселим сміхом. Зібралися діти з усього села, проводилися різні конкурси, ігри, вікторини та змагання. Всі залишили бібліотеку задоволені та щасливі, а ще кожен отримав в подарунок повітряну кульку.

ФОТО


Свято вишиванки

Кожен народ має свої символи. Це те що найбільше любить і шанує. Це наші святині. Вишиванка – національна святиня, бо символізує і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв’язок багатьох поколінь з роду в рід та зберігають як реліквію. Так розпочала свою розповідь про вишиванку зав. бібліотекою Валентина Захарчук. Діти виготовили на святі аплікацію - вишиванку у вигляді серця «З Україною в серці», де кожен вклеїв свою маленьку частинку великого серця.

ФОТО


Екологічний десант

«Земля – наш дім», бережімо чистим його.

Під такою назвою пройшов екологічний десант на день довкілля в с.Пожарки. Дорослі та діти прибирали територію біля обеліска Слави та навколо кладовища.

ФОТО


Чорнобиль… Трагедія… Пам’ять…

Чи знаєш ти, світе, як гірко ридає полин?
Як тяжко, як тужно моєму народу болить.

Такими словами розпочався дитячий ранок, який був проведений в нашій бібліотеці. День 26 квітня 1986 року ввійшов історію, як найбільша трагедія і болюча рана на тілі України, яка ніколи не загоїться. Ведучими були Савчук Діана та Олена Богайчук. Учні читали вірші, малювали малюнки. Було організовано виставку літератури. Проводячи день пам’яті ми хочемо надалі застерегти суспільство від людської недбалості. Надто дорого ми заплатили за це. Діти переглянули фільм «Чорнобиль – не загоєна рана України».

ФОТО


З любов’ю до рідного краю

До Дня поезії в бібліотеці с.Пожарки пройшов День Поезії. Користувачі читали твори поетів рідного краю. Переможцем конкурсу стала учениця 8 класу Тетяна Пилипчук з віршем Лесі Кос «чотири місяці чекання».

ФОТО


Живе, Тарасе, поміж нас і голос твій, і слово.

10 березня відбувся тематичний вечір «Живе, Тарасе, поміж нас і голос твій, і слово». Ведучі розповіли про важкі дитячі роки Кобзаря, про його творчість, яку композитори різних епох поклали на музику, показували ілюстрації з життя поета. Учні 5-6 класів показали інсценізацію поеми «Наймичка», так як однією з центральних тем у творчості Тараса Шевченка є доля жінки, матері. Також учениця 9 класу Богачук О. прочитала уривок з поеми «Катерина». Учениця 6 класу Хом’як Д. розкрила духовний світ романтичної балади Кобзаря, прочитавши на пам’ять «Лілею». Не обійшлося свято і без «Заповіту» Шевченка. На прикінці вечора ведучі закликали глядачів і надалі вивчати творчість Великого Кобзаря. На завершення Чирук А. виконав пісню «Читаю Кобзар».

ФОТО


Жінки – символ добра на Землі

«Жінки – символ добра на Землі» - під такою назвою був проведений тематичний вечір. Словом привітання до всіх жінок звернувся сільський голова Григорій Щиборук, який побажав всім міцного здоров’я, мирного неба. Протягом вечора зі сцени лунали пісні та вірші у виконанні аматорів сільської сцени Анастасії Чайковської, Романа Савчука, Діми Хом’яка, Яни Старикової, братів Артема та Артура Чируків та жіночої вокальної групи.

ФОТО


Вечір – реквієм «Їм у віках судилося безсмертя»

Події, що відбулися на Майдані Незалежності 2014 року, залишаться в історії народу назавжди, тому що чергова спроба українців бути вільними знову вибухнула смертями патріотів. Мабуть нема сьогодні жодного українця, у серці якого не заболіло б, а у пам’яті не зринули б кадри того кривавого четверга, 20 лютого 2014 року. В цей день загинув цвіт нації, який ми називаємо «Небесною сотнею». Вони поклали своє життя на вівтар смерті, і показали усьому світові, що українців ніхто не поставить на коліна і не знищить.

Бібліотекар Валентина Захарчук презентувала книжкову виставку «Пам’ять нашого болю». Хвилиною мовчання та запалюванням свічок пам’яті жителі села вшанували Героїв небесної сотні, загиблих воїнів АТО та полеглого героя земляка Ігоря Філіпчука.

Ведучі заходу: Олена Богайчук та Тетяна Пилипчук.

ФОТО


Прийди, весно, з радістю

Щороку і щораз однаково
В призначений для неї час
Весна у березні світанками
Вертає з вирою до нас.

У березні дітвора села Пожарки разом з вчителями та бібліотекарями закликали весну. Здавна наші предки готувалися до приходу весни. Існує безліч цікавих звичаїв. Серед них випікання «жайворонків», проведення гаївок. Рома Полячук, Марк Остапенко і Дмитро Дубінський зіграли роль весняних місяців. А весною була Олена Богайчук. Всі присутні розказували вірші, співали пісні. Свято завершилось смакуванням випічки.

675 676 677 678 679


Призи від «Яблуньки»

Читачі бібліотеки-філії взяли участь в всеукраїнській вікторині «Дивосвіт» від журналу «Яблунька» і вже вкотре стали переможцями. У подарунок отримали книги, журнали, саморобки, календарики. Найактивнішим учасником вікторини був Артем Філіпчук.

672 673 674


Чергове засідання у «Яблуньки»

Цікаво проходять майстер-класи в нашій бібліотеці.

Майстер-клас з виготовлення ялинки провела зав. бібліотекою Валентина Захарчук, де читачі власноруч виготовляли ялиночки, а також пройшов майстер-клас з виготовлення екібан з ниток. Дітям було цікаво все робити самим, робити клей, наносити його на кульки, а потім кожен з них, як висохне клей робив екібани. Хто робив з квіток, хто робив з птахів. А потім всі милувались своїми роботами. Найактивнішими були Меріда Уляна, Хом’як Діана, Філіпчук Артем, Прятко Федір.

ФОТО


Українська народна пісня – душа народу

Ну де ще є така чарівна пісня
Серед яких на світі, славних мов.
То серце від журби, неначе стисне
А то навіє радість та любов.

Українська пісня є однією із святинь нашого народу, його найцінніший скарб, гордістю і красою, геніальною поетичною біографією.

З давніх-давен уславилася Україна піснями, які дбайливо, як найдорожча реліквія передавалися від покоління до покоління.

Завдяки їй ми маємо можливість виховувати підростаюче покоління на добрих українських традицях. Під час свята організована викладка літератури «О пісне, від народу ти плоть і кров взяла, щоб лиш йому служити», де діти ознайомилися з піснями різних жанрів, а також взяли участь у конкурсах:

«Вгадай пісню по малюнку», «Доповни пісню», «Хто назве найбільше прислів’їв та приказок про пісню!»

В кінці свята всі дружно заспівали пісню «Рідна, моя рідна».

ФОТО


Акція «Допоможи солдату»

Любов до Батьківщини, патріотизм, співчуття, небайдужість, милосердя, доброта та благодійність є необхідними для кожного, особливо таким нелегким для всієї України час.

Справжні патріоти України – військовослужбовці, які захищають територіальну цілісність та незалежність України, сьогодні, як ніколи, потребують нашої з вами допомоги. Розуміючи це до акції «Допоможи солдату» долучилися користувачі нашої бібліотеки, як малі так і дорослі. Діти написали зворушливі листи, намалювали малюнки та плакати для захисників за мирне небо та просять солдат повертатися додому живими.

Учасники акції принесли консервацію, макарони, чай, теплі шкарпетки.

Велике спасибі і низький уклін всім хто долучився до акції.

ФОТО


«Україно! Мій коханий краю! Мати наша рідна і свята!»

Такими словами ми розпочинаємо святкування 24-ої річниці народження нашої країни, вшановуємо найбільше творіння української нації – незалежну і вільну українську державу, яку нині визнає весь світ та День Державного прапора України.

Під час свята в будинку культури була організована викладка літератури «Край, мій рідний край», проведений конкурс малюнку на асфальті «Україна – свята моя земля!».

ФОТО


Відпочинок з «Яблунькою».

Напротязі літа при бібліотеці села Пожарки продовжував свою роботу клуб за інтересами «Яблунька». Спочатку члени клубу в бібліотеці познайомилися з природничою літературою, вігадували загадки та відповідали на питання вікторини про природу. Останні номери журналу «Яблунька» діти перечитали та взяли із собою на природу для відпочинку.

Польовий десант, який організували читачі бібліотеки на чолі із своєю «подругою», бібліотекарем Валентиною Василівною Захарчук заготовляв лікарські рослини, вчили малечу ловити рибу, купатися, організовували пікніки, , на яких не тільки відпочивали, а й знайомилися з новинками літератури про природу. Вже стали звичними майстер-класи, які допомагають виховати в дітей почуття прекрасного та корисного. Чого тільки не навчилися читайлики у бібліотеці - плести вінки, робити саморобки та подарунки воїнам АТО, вишивати хрестиком, бісером, освоювали мистецтво квілінгу.

Кращі читачі мали змогу відвідати районну бібліотеку для дітей, де відпочивали у ігровій кімнаті, займалися на комп’ютерах та знайомилися з літературою.

ФОТО


«Україно – ми твої діти»

З днем захисту дітей вітаємо,
Хто в дитсадку і тих
Хто входить в клас,
Всім щиро радості бажаєм.
Адже свято це для Вас.

Такими рядками розпочалося святкування Міжнародного дня захисту дітей в нашій бібліотеці.

Це свято – найсвітліше на всій Планеті, і сонечко всім дітям світить однаково, щоб росли вони здоровими, щасливими, щоб здійснювалися їх мрії.

Але Міжнародний день захисту дітей – не лише веселкове свято, ще нагадування всім про необхідність захищати права юного покоління.

Дійсно найголовніше – це спокій в душах і серцях, це тиша і злагода в кожному куточку нашої держави і у всьому світі. Саме тому в 1999 році було проголошено це свято і відзначається у нас в Україні.

Діти – це цвіт землі, майбутнє нашої країни.

Кожного року в цей день у нас в бібліотеці проводяться різні конкурси, ігри і розваги.

Так і в цьому році пройшов конкурс малюнків на асфальті «Україна – моя Батьківщина», флеш-моб «Україна рідний край». Діти захищали свої малюнки номерами художньої самодіяльності співали пісні про Україну. Перемогла дружба. Свято закінчилося виконанням Гімну України.

177 178 179


«Житиме вічно моя Україна»

Земля моя, неповторна єдина
Ріки, ліси і поля
Житиме вічно моя Україна
Кров’ю полита земля
Там, де від рук недовірка-ординця
Впав серед поля козак
Виросла квітка – чарівна жар-птиця
Квітка, що названа – мак.
Кованим чоботом неньку топтала
Чорна фашистська чума
Цвітом своїм Україна повстала
Нечисті й сліду нема.

Такими словами розпочався мітинг реквієм присвячений 70-річчю Перемоги над нацизмом у Дрцгій світовій війні, який організували і провели працівники культури. Захід розпочав Пожарківський сільський голова Григорій Євгенович Щиборук, панахиду за убієнним служив місцевий священник протоієрей Віталій Віннічук.

Присутні хвилиною мовчання вшанували всіх полеглих у Другій світовій війні, а також загиблого в зоні АТО уродженця нашого села Філіпчука Ігора Ярославовича.

В бібліотеці була організована книжкова виставка «Духовна єдність поколінь – минулих і сучасних». Учні школи читали вірші, а у виконанні вокальної жіночої групи будинку культури с.Пожарки прозвучали патріотичні пісні.

На території нашого села проживає лише ветеран Самчук Іван Олександрович. Зав. сільською бібліотекою-філією Захарчук В. та організатор виховної роботи школи. Калюх О. разом з учнями завітали до садиби Івана Олександровича. Привітали його з святом та подарували квіти і солодощі.

144 145 146 147


«Україна – єдина країна»

«Україна – єдина країна» під такою назвою пройшла зустріч з воїнами АТО, яку організували і провели працівники культури та освіти.

Україна – це я і ти
І вся моя люба рідня
Україна – ліси і безмежні степи.
Це найкраща у світі земля
Я – Україна і всі – Україна
Тільки разом ми єдина родина

У сиву давнину сотворив Бог народи і роздавав їм землю. Дуже поспішали наші пращури, але запізнились і землі їм не дісталось. Прийшли вони до Бога, а він у цей час молився, через деякий час Бог повернувся до посланців і сказав: «Ви добрі, чемні та чуйні люди, за чим ви прийшли до мене?». Дізнавшись запропонував їм гарну чорну землю. – Ні, відповіли наші предки. Там уже живуть німці, французи, італійці. Нам не потрібна чужа земля.

Тоді я вам дам ту землю, що залишилася для раю, там є все: річки, озера, ліси, степи. Але пам’ятайте, якщо будете, якщо будете берегти її, то вона буде ваша, а ні то ворогова, такою легендою розпочинається зустріч з учасниками АТО Сергієм Ковальчуком і Тарасом Савчуком.

Важко уявити нам, людям, мирного часу, що перечитаний не одним поколінням твір О.Довженка «Україна в вогні» буде дуже чітко відображати сьогодення України. Упродовж 23-х років українці пишалися тим, що незалежність здобули мирно, безкровно. Але події з кінця 2013 року й донині переконують, маємо об’єднатись у спільній боротьбі за майбутнє нашого народу і нашої держави.

Народна мудрість каже, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти цілющою водою зі своїх джерел, але сама себе захистити не може, це свята справа тих, хто їсть хліб, п’є воду, милується красою радної землі. Тому і стають юнаки у солдатський стрій, тому і йдуть захищати рідну землю.

День за днем ідуть бої, крок за кроком звільняються території, гинуть люди. Серед загиблих учасників АТО є й уродженець нашого села Ігор Філіпчук. Хай земля, йому буде пухом й світла пам’ять про нього вічно житиме в наших серцях.

140 141 142 143


«Чисте село»

22 квітня Міжнародний день Землі. Засновником Дня Землі вважається американець Джон Мортон, який запропонував у 1872 році присвятити один день озелененню навколишньої території. Пропозиція отримала широку підтримку. Свято було проголошено Міжнародним Днем у 1990 році. Тоді про День Землі вперше почули і в Україні. І через два роки День Землі став відзначатися і в нашій державі. Цього дня в різних куточках земної кулі не байдужі до екологічних проблем люди проводять різні заходи.

Наша бібліотека теж не стоїть осторонь. В бібліотеці пройшла акція «Чисте село» в яку активно включилась молодь села, де хлопці й дівчата працювали над розчищенням ділянки лісу біля школи, де молодь хоче зробити зону відпочинку. Їм також допомагали батьки. Велике спасибі батькам Савчуку Дмитру, Чайковському Валерію, Дубінському Валерію, які підтримали своїх дітей та всім хто брав участь в акції.

Під час акції був проведений аукціон цікавих фактів про Землю.

137 138 139


«Птахи – наші друзі»

1 квітня – Міжнародний день птахів. Саме цього дня у 1906 році була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. З того часу 1 квітня – це не лише річниця конвенції, а й Міжнародний день птахів. За статистикою список пернатих, що зникли, стрімко поповнюється. На сьогоднішній день він нараховує 160 видів птахів. Ще 50% пернатих знаходяться під загрозою зникнення. Тому Міжнародний день птахів був ухвалений з метою привернення уваги людства до проблеми збереження пернатих. Загроза зникнення птахів, є актуальною для всіх країн світу. Ми також готувалися до цього дня, члени клубу за інтересами «Яблунька » провели вікторину «Птахи – наші друзі».

134 135 136


«Раз добром зігріте серце вік не охолоне»

Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердечність, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити в горі і біді – це завжди було в характері нашого українського народу.

«Раз добром зігріте сонце вік не охолоне» під такою назвою пройшла в нас акція, в яку включилися користувачі бібліотеки та учні школи.

Діти писали листи, малювали малюнки, плели обереги, в які вкладали своє серце і душу.

Продавали на яр марці солодощі виготовлені власноруч. Виручені кошти передали солдатам в АТО. Кожен хотів подарувати бійцям щось пам’ятне від себе та по можливості підтримати наших захисників.

387
388391392393


Калина – символ України.

Під такою назвою пройшло у нас народознавче свято. Калина символічна й прекрасна, мила й дорога серцю кожного українця, оспівана в народних піснях і легендах, шанована нашими звичаями й традиціями. Радує нас вона в будь-яку пору, коли росте кучерявим кущем біля річки чи в лузі, коли її червонясті ягідки прикрашають коровай чи вишиванку.

На святі діти читали вірші, співали пісні, розповідали про властивості калини, про виготовлення страв з калини.

Шануйте калину, як шанували її наші пращури, бережіть її, саджайте та плекайте – закликали діти присутніх!

3123 3124 3125


Герої Небесної Сотні

22 січня минув рік, як відлік Небесної сотні розпочали її перші герої, Сергій Нігоян, Михайло Жизневський, Роман Сеник та Юрій Вербицький. Після цього були масові розстріли 18-20 лютого, прощання з героями.

Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей у споконвічно європейській державі. І за цю боротьбу, за нашу з вами свободу й оновленню країни заплачено страшну ціну: своє життя віддали найкращі. І більшість з них молоді, сильні. Ті, що тільки починали жити. І сьогодні, ми зібралися для того, щоб пом’янути й вшанувати небесну Сотню.

Діти читали вірші і виконували пісні присвячені тим подіям. В бібліотеці була організована викладка літератури «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі».

3120 3121 3122


Крути, Крути, ви не забуті!

Такими словами розпочали день вшанування пам’яті героїв Крут учні нашої школи. Вони згадали тих 300 молодих студентів, які загинули в боротьбі за волю і кращу долю України.

Минають роки, століття та пам’ять про юнаків, які полягли під Крутами, не зникне вовік. Адже без неї немає історії. Нема народу, немає країни. Вона світитиме не тільки українцям, а й всім тим, хто готовий покласти своє життя в ім’я Батьківщини.

В бібліотеці була організована викладка літератури «Віхи історії», з якою учні ознайомилися з літературою про ті події 1918 року.

Діти читали вірші присвячені героям Крут та подивились документальний фільм про Крути.

На вшанування пам’яті героїв Крут запалили свічки.

3118 3119


День Незалежності

Цьогоріч у день Незалежності у нас було проведено ряд заходів:
- виставка квіткових композицій «Хай квітне єдина, щаслива моя Україна»;
- конкурс малюнків на асфальті «Діти за єдину Україну»;
- благодійна акція «Врятуй солдату життя».

Не дивлячись на примхи погоди (того дня дощило) діти жваво приймали участь у всіх заходах.

В ході свята була проведена акція на зібрання коштів односельчанам – учасникам АТО: Зую Володимиру, Савчуку Тарасу, Фіщуку Сергію.

Щира вдячність сільському голові Щиборуку Григорію Євгеновичу за надану спонсорську допомогу.

Свято закінчилося плетінням вінка єдності України.

51 52 53 54


День Прапора

23 серпня вся Україна відзначала день Прапора. У нас він був особливий, привітати зі святом нас прилетів голуб. Радості дітвори не було меж. Разом з ним вони приймали участь у конкурсі малюнка «Символи моєї держави». Свято закінчилось веселими усмішками, гарним настроєм. Діти дружно випустили «Голуба миру», гостя свята.

46 47 48 49


День батька
«Уклін Тобі наш – рідний Тату»

Сьогодні той день, коли ми маємо нагоду звернутись з добрими словами до всіх татусів, висловити свою вдячність, свою любов і повагу.

На свято ми запросили батьків, дідусів. Ведучими свята були Уляна Меріда та Тетяна пилипчук. Гарно декламували вірші для татусів: Діана Хомяк, Ангеліна Грицюк, Дарина Савчук, Дмитро Пилипчук, Марк Остапенко, Вікторія Патюк, Соломія Кучеренкова, Анна і Анастасія Вонсовські, Богдана Меріда.

Задушевно звучали пісні про тата у виконанні Анастасії Чайковської, Сніжани Савчук та Артема Чирука.

43 44 45


Майстер-клас
з виготовлення листівки

Майстер-клас з виготовлення ластівки з сіна провела вчитель початкових класів Вікторія Рудь. Вона розповіла і показала як виготовити пташку з сіна. Майстер-клас пройшов цікаво. Діти виготовлені птахи подарували в бібліотеку.

40 41 42


День друзів

«Знайшов друга – знайшов скарб» (італійська приказка).

Дружба – це взаєморозуміння і безкорисливість, щирість і довіра, спільні інтереси і точки дотику. Друг ніколи не залишить у біді і завжди прийде на допомогу. У кожної людини знайдеться хоча б один друг, який є надійною опорою в різних ситуаціях про це говорила ведуча свята Оксана курінець.

Притчі про дружбу читали Ангеліна Грицюк та Олена Богайчук.

День друзів закінчився психологічно-розважальною грою.

37 38 39


Година цікавих фактів про океани

На міжнародному саміті, який пройшов в 1992 році в Ріо-де-Жанейро було запропоноване нове свято – Всесвітній день океанів, а з 2009 року прийнято святкувати офіційно.

День океанів – це можливість кожного року вшановувати світовий океан та оцінити його внутрішню цінність.

Головною метою проведення для океанів було привернення уваги користувачів до актуальних проблем забруднення океанів, зникнення рідкісних тварин, рослин, тобто бережно поводитись із водоймами, які є й на наших територіях.

Захід організували члени клубу за інтересами «Яблунька».

Мирослава Прядько ознайомила читачів з цікавими фактами про океани, а Діна Савчук розповіла про тваринний світ океанів.

А зав. бібліотекою провела огляд літератури «Ми і підводний світ…»

34 35 36


Дитячий ранок

Щороку 1 червня в перший день літа ми відзначаємо Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. У нас пройшов дитячий ранок «Країна дитинства – країна казкова» де діти школи і дитячого садочка малювали на асфальті, читали вірші, співали пісні.

В кінці свята переможці отримали призи.

31 32 33


Свято вінка

Вінок для слов’ян, особливо для українців, не просто прикраса, а атрибут древніх язичницьких ритуалів. Кожна квітка, кожна рослина в українському вінку мала своє значення, свою силу, яку давала природа, також свій символічний зміст. З історією вінка гостей ознайомила ведуча свята Зоряна Савчук.

На святі діти співали пісні, читали вірші, проводили конкурси та ігри.

В бібліотеці організовано викладку літератури «Український віночок».

44 45 46


Дитячий ранок

Щороку 1 червня в перший день літа, ми відзначаємо Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. В нас пройшов дитячий ранок «Країна дитинства – країна казкова», де діти школи і дитячого садочка малювали вірші, співали пісні.

В кінці свята переможці отримали призи.

41 42 43


«Мама і я»

В останній місяць весни у травні, коли природа-мати виряджає свою доню Землю в пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці й радості, Україна відзначає світле свято – День матері.

Сьогодні ми згадаємо про рідну матусю, її пісню, оселю в якій народилися і живемо, і неньку – Україну.

На святі звучали пісні про маму у виконанні Уляни Меріди, Діани Хомяк, Дарини Савчук. Гарно декламували вірші Соломія Кучеренкова, Анна Вонсовська, Діана Калюх, Федір Прядко, Михайло Грицюк, Діана Яцюк.

В кінці свята пройшли конкурси: «Мамині руки», «Хто перший».

Свято закінчилось танцем для мам. Діти запрошували мам до танцю.

38 39 40


Зустріч з ветераном

9 травня зав. бібліотекою Захарчук В.В. разом з учнями школи відвідали ветерана Великої Вітчизняної війни Самчука Івана Олександровича. Діти привітали Івана Олександровича квітами та прочитали вірші.

Ветеран розповів про ті страшні роки війни, які випали на його долю і побажав дітям мирного блакитного неба, щоб були слухняними учнями, поважали старших, добре вчились.

36 37


Народознавче свято
«Коса – дівоча краса»

Багата наша Україна звичаями, багата обрядами, багата символами: калина – символ рідної землі, рушник – символ щасливої долі, тополя, верба…

Та сьогодні мова піде про дівочу красу, дівочу честь, про моральну цінність, про народні традиції, на яких потрібно вчитись, які потрібно берегти та збагачувати.

Дівоча краса… споконвіку в Україні шанували косу, доглядали за нею. Саме вона, коса, увійшла в наші обряди, саме про неї і піде мова на нашому святі.

Обряд – заплітання коси виконує хресна мама – Оксани Купінець, мама – Людмили Савчук.

Відбувся конкурс зачісок, перемогла дружба, зачіски всіх були гарні.

Пройшов конкурс «Найдовша коса». Найдовша коса в учениці 7 класу Сніжани Савчук – 85 сантиметрів. Їй було присвоєно почесне звання «Міс найдовша коса».

Відбувся конкурс «Трави» та прислів’їв і приказок про косу.

32 33 34


Всеукраїнський день довкілля

В селі Пожарки відбувся Всеукраїнський день довкілля в якому взяли участь всі жителі села, працівники культури, дитячий садок, сільська рада, медпункт.

Учні нашої школи теж долучилися до цієї благородної справи. Послухавши бесіду «Земля – наш дім» діти не захотіли бути осторонь, щоб їх мала Батьківщина – рідне село стало ще кращим.

22 23 24


Свято книги. Сила книги безсмертна!

О, книго! Пресвята Богине!
Народу і роду берегине!

Такими словами розпочалося свято книги в Пожарківській школі І-ІІ ступеня.

В ході свята найменші користувачі бібліотеки читали поезії про книгу. Олена Богайчук, яка виконувала роль книги на святі познайомила усіх присутніх з історією виникнення книги, її роль в житті людини, розповіла, як правильно користуватися книгою.

Червона шапочка (Оля кАЛЮХ), Незнайко (Артем Чирук), Попелюшка (Дарина Савчук), Котигорошко (Артур Чирук) змогли створити казкову атмосферу свята, розповідаючи неймовірні історії.

На закінчення свята ведучими Тетяною Пилипчук та Оксаною Купінець було проведено літературний марафон.

19 21 20


«Геній і пророк»

Борітеся – поборите!
За Вас правда, за Вас сила,
І воля святая.

Цілий рік наша країна буде відзначати великий світлий ювілей 200-річчя від дня народження геніального сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка.

Літературний вечір-портрет «Геній і пророк», був проведений з учнями школи с.Пожарки. Свято розпочали ведучі Артем Лукашук та Оксана Купінець. Звучали пісні, твори відомого Кобзаря. Нікого не залишила байдужим інсценізація по твору «Катерина». Головні ролі в якій виконали Олена Богайчук, Михайло Костюк, Оксана Купінець.

Свої знання по творчості Тараса Шевченка усі присутні змогли показати під час проведення літературної вікторини по біографії і творчості Т.Шевченка.

16 17 18


Година пам'яті

Година пам’яті героям Євромайдану!

В бібліотеці була організована викладка літератури. Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі.

Всі присутні змогли ще раз згадати трагічні дні сьогодення.

12 14 13 15


Конкурс читців «Він буде жити вічно».

Під такою назвою відбувся конкурс читців присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка в бібліотеці. В конкурсі брали участь учні 1-9 класів. Перше місце поділили між собою Оксана Купінець та Серафим Віннічук – 9 клас. Друге місце Тетяна Пилипчук – 6 клас, третє Дарина Савчук – 3 клас.

На районній сцені Серафим Віннічук теж виборов перше місце.

09 11 10


Вечір полум'яних сердець

Уже протягом ХVІІ ст. поспіль закохані усього світу відзначають найромантичніше свято – Святого Валентина. Цього дня повітря наповнене коханням, в цей день панує особлива романтична атмосфера, ніби Амур дійсно літає в повітрі цілить своїми стрілами в наші серця, поспішає поєднати пари, почуття, яких перевірені часом і допомагають зустрітися половинкам, які загубилися серед юрби.

Не оминув день закоханих і наше село. У нас пройшов «Вечір полум’яних сердець». Щаслива та пара, яка може дістати зірку з неба. Хто ж ця щаслива пара спробували дізнатися і ми на своєму святі. Підбивши підсумки журі визначило переможців. Ними стали Колочинський Олег та Грицюк Ангеліна, Віннічук Серафим та Савчук Діана, Остапенко Владислав та Пилипчук Тетяна.

014014014


Афганістан болить в моїй душі

Відголос афганської війни, такий далекий і такий близький. На непотрібній для українського народу війні загинули тисячі наших синів.

15 лютого минає 25 літ, як останній радянський солдат залишив афганську землю, та відлуння її ще досі звучить у наших серцях. Пам’ять про ту жорстоку війну обпікає душу тисячам українських хлопців, які повернулись додому інвалідами, морально травмованими. Ніколи не забудуть про неї і наші земляки – рожищани. Четверо з них додому не повернулися.

Як хотілося жити,
Як усього бажалось.
На землі афганській
Життя обірвалось.
Г.Гарбарчук.

Ось їх імена – Карпець Микола Володимирович з Топільно, Левчук Іван Іванович з с.Незвір, Тананайко Володимир Миколайович з с.Літогоще та Троцюк Юрій Леонідович з Доросинь. Вічна їм пам’ять.

Троє наших односельчан пройшли теж пекло афганської війни:

Бабійчук Микола, Кучмук Павло, Попов Михайло.

В пам’ять про героїв у нас пройшов День Пам’яті «Афганістан болить в моїй душі».

013014014


Луцький Псалтир
подорожує від села до села

Уже більше ніж півроку від села до села подорожує селами району Луцький Псалтир XIV ст., подарований головою РДА Володимиром Масаловим для районної бібліотеки.

12 лютого Луцький Псалтир завітав до бібліотеки с.Пожарки, де користувачі мають змогу ознайомитись з цією видатною Волинською пам’яткою. А 15 лютого пройшла презентація цієї реліквії в Стефанівській церкві, яку провів настоятель храму отець Віталій.

Він розповів прихожанам про важливість та необхідність читання Псалтиря у повсякденному житті християн.

«Краще сонцю перестати світити, аніж Псалтир перестати читати», - так каже святий Іоанн Златоуст. Про історію цієї книги, хто її писав, як в ХХ столітті Медичі Лауренціана у Флоренції та залишилась практично невідомою у себе на батьківщині, священником якої церкви був переписаний в 1932 році цей псалтир, про це та багато іншого розповіла завідуюча бібліотекою В.Захарчук.

015015015015


21 січня – Міжнародний День обіймів

Це незвичайне свято було вигадане американцями в 1986 році. Припускають, що вперше ця ідея прийшла в голову студентам.

Спочатку це було національне свято, але ідею підхопили у всьому світі.

Головна суть свята – прояв дружнього ставлення, або симпатії до різних людей, навіть незнайомих. Ці обійми вважаються актом обміну душевним теплом. Користь обіймів доведена вченими. Вони дарують позитивні емоції, почуття безпеки, допомагають встановлювати позитивні контакти з людьми.

Користувачі нашої бібліотеки цього дня обмінялися між собою дружніми обіймами.

136813711374


18 січня – Всесвітній день Сніговика

Традиція ліплення сніговиків дійшла до нас із давніх часів. На Русі сніговиків шанували як духів зими. До них, як і до Діда Мороза ставилися з належною повагою і зверталися з проханням про допомогу і зменшення тривалості лютих морозів. Наші предки вірили, що зимовими природними явищами керують духи жіночої статі. Тому, щоб виявити свою повагу до них – ліпили снігових баб.

Ми сьогодні, в бібліотеці, теж святкували День Сніговика. Діти ліпили сніговиків, грали в сніжки. Всім було весело й радісно.

135413591366


«То був страшний навмисний злочин
Такого ще земля не знала
Закрили Україні очі
І душу міцно зав’язали

У сучасній Україні про Голодомор 1932-1933рр. ми говоримо тільки на уроках історії.

Та задумаймося на мить про це пекло, що вирувало майже два роки на нашій землі. Помисліть, як осягнути глибину цієї трагедії, коли люди, божеволіли, їли власних дітей та батьків, коли трупи лежали просто на вулицях, коли усюди був запах смерті. Це не кіно і не хвора уява. Це наша з вами історія і пам’ятати її – наш з вами обов’язок!

Україна і світ вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

Мільйони загиблих, тисячі ненароджених, понівечені людські долі, виснажена душа українського народу – це безпрецедентний злочин у світовій історії. Масштаб цієї трагедії важко осягнути і неможливо зрозуміти. Ім’я їй – Голодомор. Акцію «Запали свічку» в пам’ять про невинно убієнних активно підтримали бібліотеки та учні школи під час історичної години «Чорна сповідь моєї Вкраїни».

006002001005


2014 рік – оголошено роком дитячої творчості.

Пожарківська бібліотека-філія, активно долучилася до низки заходів, які проходили в ЦБС з цієї нагоди.

20 листопада в Рожищенській районній бібліотеці для дітей дружно святкували «Всесвітній день дитини».

Всіх вразила виставка «У книжковім дивосвіті, виростають творчі діти» де були представлені роботи членів клубу за інтересами «Яблунька» бібліотеки-філії с.Пожарки. Активними учасниками клубу є Фіщук Наталія, Бенещук Тетяна, Савчук Людмила, Прядко Мирослава, Богайчук Альона, Меріда Уляна, Хом’як Діана, Козачук Світлана. На виставці були представлені їх вироби-поробки та картини вишиті бісером та хрестиком. Діти відвідали свято, отримали солодкі призи.

007

Одна вона у нас така –
уся співуча і дзвінка
Уся плакуча і гримуча, хоч
без лаврового вінка
(Тарас Шевченко)

Мова дійсно найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації.

Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя і свої сподіванки, розум, досвід почування – писав Панас Мирний.

Мова – це серце нації на якій людина вишиває узори свого буття.

8 листопада у нас пройшло свято мови «О мово моя, мов спів солов’я».

Дзвінко звучали на святі вірші, прислів’я, приказки та пісні рідною мовою, які навперебій читали та співали діти.

Була організована викладка літератури «Мова – душа кожної національності, її святості, її найцінніший скарб» (Огієнко).

Користувачі бібліотеки познайомились з історією рідної мови, дізналися про те, як протягом століть українська мова витримувала нашестя інших мов, але зберегла своє багатство і милозвучність й передається від батьків до дітей, як вічний оберіг національної культури і духовності.

001002003

Кiлькiсть переглядiв: 1906